False איך לא לבנות מערכת שעות
פרופסור

איך לא לבנות מערכת שעות

עצות וטיפים לבניית מערכת שעות

אורית ברקת | 01.01.1900
איך לא לבנות מערכת שעות

עכשיו כשסמסטר אחד מאחוריי, ועוד אחד שדומה לו מבחינת מערכת השעות, אני נמצאת כרגע בעמדה שממנה אני יכולה לתת עצה חמה ומשכילה, עצה שבאה מתוך ניסיון, ניסיון רע, ואין עצה טובה מזו, אין כמו ללמוד מטעויות של אחרים. העצה שלי נוגעת לתחום של בניית מערכת השעות. למי שעוד לא התחיל את התואר שלו, או למי שרק עכשיו עומד בפני המשימה של לבנות בעצמו את מערכת השעות שלו עליי להדגיש עד כמה המשימה חשובה.


כשאני עמדתי ראשית בפני המשימה, עמדה מעל לראשי המחשבה שמכיוון שאני גרה קרוב לאוניברסיטה, אין צורך לשבור את הראש. מקסימום כמה שעות חלון, אני חוזרת הביתה, רבע שעה הליכה, מה כבר יכול לקרות? טעות. ולהלן חמשת הדיברות של בניית מערכת השעות, שנלמדו בדם יזע ודמעות למענכם...

 

  • זוהי מערכת השעות שלך. אשר הוציאך מבית הוריך אל מוסד הלימודים של חייך העצמאיים. כבד את המערכת, חשוב טוב על הקורסים שבהם אתה יכול לחפף, ובאיזה מהם חשוב שתהיה נוכח. אם מאוד קריטי לך לא להיות נוכח בשיעורים של קורס מסוים (בכל זאת, כמה אפשר), דע לזהות ולהיצמד ל"אצולת הכתיבה"- מדובר באותן הבנות שאתה יודע שרושמות את כל מה שהמרצה אומר, ובכתב מסודר להפליא, עם מרקרים, צבעים, סרגלים, נצנצים, פרחים ושאר ירקות. יש עשר כאלה לפחות בכל כיתה, כך שיש מבחר, אך הוא מצטמצם כשרוצים להגיע מהכוח אל הפועל, אז תפעל בחוכמה.
  • לא תהיה לך מערכת שעות אחרת. הווה אומר, אתה תקוע עם מה שיש. ולכן חשוב טוב לפני כן על הבחירות שלך, בסופו של דבר, הזמן הוא מצרך יקר, זמן שווה כסף, בלה בלה בלה... דרך פרקטית וחכמה היא לבקש הדרכה ממישהו מנוסה, עצה מושכלת מתלמידים משנים מתקדמות שכבר רכשו מיומנות בבניית מערכת השעות ויודעים לתת טיפים למכרז (אם זו השיטה הנהוגה אצלך) או לרישום במזכירות. כמו שאמרתי קודם, אין כמו ללמוד מטעויות של אחרים.
  • כבד את הקורס ואת המרצה. עצה זו מופנית לאלה שכבר עברו סמסטר אחד ולמדו להכיר את המרצים. תדעו מי המתרגלים של הקורס, בקבוצה של מי אתם רוצים להיות, והילחמו על זה לפני תחילת הסמסטר, או ממש בתחילתו. לאחר מכן המאבק קשה, התשובה לא כבר שגורה היטב בפי מזכירות החוג, ואתם נתונים רק לחסדיהם של תלמידים אחרים, שממש לא בראש שלהם עכשיו לארגן מחדש את המערכת שלהם כדי להתחלף איתכם.
  • אל תבנה לעצמך חלונות מיותרים. חלונות. קחו עצה ממישהי שבכישרון רב בנתה לעצמה מערכת שעות שמורכבת מארבע שעות חלון כמעט בכל יום. סיוט. תאמינו לי, זה לא זמן אתנחתא, זה גם לא זמן מוצלח כל כך ללימודים , עדיף לעבור את השמונה שעות לימוד רצוף ולא להגיע הבייתה בשבע בערב אחרי שלושה שיעורים בלבד, ו"מחר תזרח השמש מבעד לעננים"... ויתחיל יום לימודים חדש ומפרך.
  • לא תחמוד לך קורסי העשרה. עצה מהלב, אל תחשבו שאתם יכולים לדחוס באיזשהו חלון עוד קורס אחד כדי להקל על שנה הבאה. בשנה הבאה יהיה זמן, אל תילחצו, אתם בסך הכול בני אדם, אל תדחקו מעבר ליכולות.

מי שימלא אחר חמשת הדיברות מובטחת לו, לפחות באופן חלקי, הקלה מסויימת, תאמינו לי, קחו את זה ממישהי שביזבזה את השבועיים הראשונים של הסמסטר בניסיונות רישומים, ביטולים, החלפות, סלטות, שמיניות באוויר.
ובינינו, לא ממש הלך לה. 


בהצלחה...

הדפסה   שלח לחבר

עוד כתבות

תגובות

סה"כ 3 תגובות
מאת
כותרת
תוכן
יפה!
אהבתי
מאת שחר | 03.04.2008
אתם סתומים (לת)
מאת הדר | 10.07.2008
ךךךךךך
הצעימסטיכמ סגןוקגמבןגצ חלןםיחכג הןםע ני צמלך גכע עיוטי חיחחיי חי הנ ה יהנ
מאת לןוטארקק | 17.01.2010
בחזרה לדף המגזין הראשי
האם אתה מרוצה מהמסלול בו אתה נמצא
שלח
אתר פרופסור הינו אתר לסטודנטים ובוגרים הכולל תוכן אקדמי רב מסוגים שונים: עבודות אקדמיות, מבחנים, סיכומים, מלגות, תרגומים, בנוסף ניתן ליהנות ממגוון מלגות ומכירת תוכן אקדמי.