False הדרך הקלה לעבור דירה כסטודנטים לבאר שבע
פרופסור

הדרך הקלה לעבור דירה כסטודנטים לבאר שבע

מתחילים ללמוד בבאר שבע? כמובן שרוב הסטודנטים צריכים להעתיק את המגורים לשם. אז רוצים לדעת איך עושים את זה? היכנסו למאמר לימדו איך עוברים דירה כסטודנטים בקלות.

מערכת פרופסור | 16.01.2017
הדרך הקלה לעבור דירה כסטודנטים לבאר שבע

ברוב המקרים, בהיותנו משנים סטטוס מאזרח חופשי או מחייל משוחרר לסטודנט זו גם ההיפרדות האמתית הראשונה שלנו מהבית בו גדלנו במהלך ה-20 השנים האחרונות. מעבר דירה איננו פשוט כשלעצמו אך בתור סטודנטים צפויות לפנינו כמה שנים מאתגרות הן מבחינה של ניהול זמן בצורה נכונה והן מבחינה כלכלית.

 

איך לעבור דירה בצורה חסכונית, מהירה ויעילה?

 

האוניברסיטאות הפזורות ברחבי הארץ: באר שבע, תל אביב, ירושלים, חיפה מספקות לחלק מהסטודנטים אפשרות לגור במעונות. לרוב המעונות נשמרים עבור סטודנטים שגרים רחוק ולא יכולים לחזור לביתם בסוף יום לימודים או לכאלה עם מצב סוציו-אקונומי לוקה בחסר אשר זקוקים לסיוע. במידה ואתם סטודנטים שעומדים בתנאים ועוברים לגור במעונות סביר להניח שתיהנו מדירה מאובזרת ומרוהטת: מטבח, שירותים, מקלחת, ארונות, מקרר, שולחן אוכל, דוד שמש, כיריים סלון ועוד. בכל מעונות האבזור הוא שונה ולכן לפני המעבר שווה לוודא בדיוק מה אתם צריכים. כמו כן, כבר ידוע שסטודנט שעובר ללמוד לדוגמה בבאר שבע יכול לבחור לגור במעונות או בדירות להשכרה לסטודנטים כמובן שאם בוחרים לעבור לגור בדירה הוא כן צריך חברת הובלות.

 

אז איך עושים את זה?

 

טיפ קטן: הכינו טבלה מחולקת לשתי עמודות. עמודה אחת תכיל את כל החפצים, הרהיטים ומכשירי החשמל אותם אתם מקבלים במסגרת מגורי המעונות והשנייה עם החפצים שעליכם להביא בעצמכם.

במידת הצורך תוכלו להיעזר בשירות הובלות קטנות בכדי להעביר מכונת כביסה, טלוויזיה או שאר ציוד- אלו לרוב לא כלולים כחלק מאבזור החדר.

 

עוברים דירה עם שותפים

 

אופציה נוספת ופופולארית מאוד הינה מעבר לדירת שותפים. דירה הממוקמת לרוב בסמוך לאוניברסיטה אותה חולקים בין 2-4 שותפים. כך לא רק שאנו מצליחים לחסוך בעלויות המחיה ושכר הדירה אלא גם נהנים מחיי קומונה של סטודנטים. כאן יש שתי אופציות. האופציה הראשונה היא מעבר לדירה ריקה ואז אתם צריכים לאתר שותפים נוספים שיחלקו אותה אתכם. בדרך כלל במצב כזה מתחלקים גם בכל ההוצאות. אופציה שנייה היא שאתם נכנסים לדירה שכבר יש בה שותפים וכל הציוד עומד וקיים, כל מה שאתם צריכים לעשות זה לדאוג לחפצים האישיים שלכם.

 

הכנה מראש מקלה על המעבר

 

בכל מקרה של יהיה, מעבר לדירה חדשה מצריך מכם היערכות. הדבר הראשון שעליכם לעשות הוא לבדוק האם יש בדירה מכשירי חשמל, רהיטים, מיטה בחדר השינה, שולחן כתיבה ועוד. מה שחסר אפשר לבדוק האם תוכלו לרכוש מאחד מאתרי יד שנייה בשותפות עם השותפים כמו מקרר למשל שזה דבר שניתן וצריך לחלוק את השימוש בו. במידה וההורים או סבא וסבתא רוצים להעביר לכם מכונת כביסה ישנה, מיטה או כל דבר אחר שיכול לשמש אתכם בדירת השותפים החדשה שלכם, ניתן יהיה לעשות זאת בעזרת שירות הובלות קטנות.

 

למה כדאי להשתמש בהובלות קטנות?

 

ראשית מדובר בשירות זמין כך שתוכלו לתאם שירות שנקרא הובלות סטודנטים מהרגע לרגע. שנית מחיר ההובלה נקבע על פי כמות החפצים שאתם מעבירים מה שמוזיל בעשרות אחוזים את עלות המעבר שלכם. בנוסף, ניתן לחלוק את ההובלה עם עוד אנשים ואז להוזיל את העלות אפילו יותר.

הדפסה   שלח לחבר

עוד כתבות

בחזרה לדף המגזין הראשי
האם אתה מרוצה מהמסלול בו אתה נמצא
שלח
אתר פרופסור הינו אתר לסטודנטים ובוגרים הכולל תוכן אקדמי רב מסוגים שונים: עבודות אקדמיות, מבחנים, סיכומים, מלגות, תרגומים, בנוסף ניתן ליהנות ממגוון מלגות ומכירת תוכן אקדמי.