False לימודי התמחות בהשתלות שיניים – כל מה שחשוב לדעת
פרופסור

לימודי התמחות בהשתלות שיניים – כל מה שחשוב לדעת

לימודי התמחות במקצוע השתלות שיניים אורך בין 3.5 – 5 שנים וניתן ללמוד אותו במוסדות ללימודים גבוהים:הדס"ה,טכניון,אוניברסיטת תל אביב ועוד...

מערכת פרופסור | 16.02.2016
לימודי התמחות בהשתלות שיניים – כל מה שחשוב לדעת

השתלות השיניים הפכו את הבלתי אפשרי למציאות נדרשת וכיום כל אחד ואחת מאיתנו יכולים להשלים שיניים חסרות בפה, כאילו היו אלה שיניים אמיתיות, ללא צורך בתותבות וגשרים. אפשרות נוספת היא בלית ברירה להשלים עם המצב הקיים. אחוזי ההצלחה של קליטת השתלים הינם גבוהים במיוחד (מעל 90%) וזאת בעקבות השיטות המתקדמות של ימינו, ואחוזים אלה אף גבוהים בהרבה אם בוחרים מראש במומחה בעל ניסיון רב בהשתלות שיניים.

מעוניינים להשתלב בתחום ולשפר את איכות חייהם של אינספור לקוחות שמעוניינים להשיג את החיוך המושלם? להלן כל מה שחשוב לדעת על לימודי התמחות בהשתלות שיניים, היכן ניתן ללמוד את התחום ומהם אפיקי התעסוקה לאחר סיומם.

 

מומחיות ברפואת שיניים – כרטיס הכניסה לעולם השתלות השיניים

חשוב להבהיר זאת כבר בהתחלה - לפי החוק בישראל, כל רופא שיניים שסיים את חובותיו רשאי לבצע השתלות שיניים ולמעשה לא נדרשת מומחיות כלשהי או הצגת תעודה ספציפית. אמנם רופאי שיניים כלליים רבים בוחרים לעבור קורסים בחו"ל ומתהדרים בתעודת "מומחה" המעידה על כך שעברו בהצלחה לימודי התמחות בהשתלות שיניים, אך היא אינה קבילה בישראל ואותם רופאים למעשה מטעים את לקוחותיהם.

 

כיצד בכל זאת ניתן להתמחות ולהיחשב לבעל מוניטין רב בתחום השתלות השיניים בישראל? ובכן, כאשר בוחנים את ההליך של השתלת השיניים, שכולל החדרת בורג (השתל) אל תוך עצם הלסת דרך החניכיים, מגלים כי ישנן מספר התמחויות בתחום רפואת השיניים שהתמקצעות באחת מהן או יותר תתרום רבות לסיכויי ההשתלה, וכפועל יוצא מכך תשפיע על מוניטין הרופא המבצע. מבין התמחויות אלה ניתן למצוא את כירורגיית הפה, שיקום הפה, פריודונטיה, אנדודונטיה ופתולוגיה אוראלית. מומחים אלה הינם בעלי ידע מעמיק ביותר שעוזר להם להבין עוד יותר את מורכבות ההשתלה, ולמעשה לבצע את ההשתלה ברמה הגבוהה והמושכלת ביותר. כך, למשל, מומחה חניכיים שמתמחה בהשתלות יוכל לאפיין טוב יותר את מצב החניכיים של המטופל טרם ההשתלה, כירורג פה ולסת יוכל להבין טוב יותר את מצב עצם הלסת והמבנה שלה וע"י כך להחדיר את השתל למקום המיטבי וכו'. לא בכדי ישנן מרפאות שיניים שמציעות למטופלים בדיקות ויישום של ההשתלה ע"י מספר מומחים בו זמנית, כל אחד מזווית מבטו המקצועית.

 

היכן לומדים את כל סוגי ההתמחויות הללו? ובכן, ראשית על הסטודנט להיות ד"ר ברפואת שיניים ממוסד מוכר בישראל או מחו"ל, לאחר עמידה במבני הרישוי הממשלתיים. לימודי ההתמחות עצמם נפרשים על פני כ- 3.5 עד 5 שנים וניתן לעבור אותם במוסדות רבים כגון הדסה, רמב"ם, שיבא, פורייה ועוד, במחלקות הרלוונטיות לרפואת שיניים, תוך השתייכות לבית ספר לרפואת שיניים בטכניון, באוניברסיטה העברית ובאוניברסיטת תל אביב.

 

אפשרויות התעסוקה בסיום לימודי ההתמחות

לימודי התמחות בהשתלות שיניים, שהם כאמור חלק בלתי נפרד מלימודי התמחות ברפואת שיניים בכלל, מציעים לבוגריהם עולם ומלואו במקצוע נדרש זה. מאחר שבימינו השתלת שיניים נחשבת בעיני רבים כדרך הבלעדית להשלמת שיניים חסרות בפה, וכאשר האפשרות לשלם על הטיפולים כוללת גם את סבסוד הטיפולים ע"י קופות החולים וביטוחים פרטיים, יוצא מכך כי גם השלמת סט שלם של שיניים אינה גורמת למטופלים מעמסה כספית כבדה מדי ולכן מדובר בשפע של פרנסה לכולם. מומחים בהשתלות שיניים הינם מבוקשים ביותר והם יכולים לעבוד בבתי החולים בתור מומחים בתחומם (כירורגיית פה ולסת וכו'), לפתוח קליניקות פרטיות לטיפולי והשתלות שיניים או לעבוד בתור שכירים/פרילאנסרים בקליניקות מובילות כגון מדארט, שמרכזות מספר מומחים בו זמנית על מנת לבצע השתלות שיניים ברמה הגבוהה ביותר. מומחים רבים בהשתלות שיניים בוחרים לשלב בין כל האפשרויות, לעבוד בחלקיות משרה בבתי החולים ובו בעת לקבל מטופלים באופן פרטי בקליניקות הפרטיות שלהם ולהגיע למשכורות גבוהות במיוחד. כדאי בהחלט! 

הדפסה   שלח לחבר

עוד כתבות

בחזרה לדף המגזין הראשי
האם אתה מרוצה מהמסלול בו אתה נמצא
שלח
אתר פרופסור הינו אתר לסטודנטים ובוגרים הכולל תוכן אקדמי רב מסוגים שונים: עבודות אקדמיות, מבחנים, סיכומים, מלגות, תרגומים, בנוסף ניתן ליהנות ממגוון מלגות ומכירת תוכן אקדמי.