False הדרכת שיעורי יוגה לסטודנטים בזמן לימודי התואר
פרופסור

הדרכת שיעורי יוגה לסטודנטים בזמן לימודי התואר

עבודה כמדריכי יוגה בתקופת לימודי התואר הינה מקור הכנסה מכובד עבור הסטודנט. זאת, במסגרת המאפשרת גמישות בשעות ובימי העבודה. סקרנים? למדו על אופי המשרה במאמר הבא.

מערכת פרופסור | 14.03.2018
הדרכת שיעורי יוגה לסטודנטים בזמן לימודי התואר

סטודנטים, מחפשים עבודה במקביל ללימודי התואר? עבודה כמדריכי יוגה מאפשרת לכם ליהנות מעבודה מעניינת וגמישה בשעות ובכמות ימי העבודה. זאת, בנוסף ליתרונות של היוגה כמשחררת מתחים בתקופת הלימודים העמוסה.

 

עבודות סטודנטים בתקופת ללימודים

מי לא זוכר את התקופה הזאת? תקופת לימודי התואר העמוסה, שבה תמיד היינו עייפים אך עם זאת תמיד מוכנים ומזומנים לבילוי בחוץ, כשבדרך כלל אין לנו את היכולת לממן אפילו בירה מכבי בבר הכי שכונתי בעיר. מה שהצריך אותנו למצוא עבודה במקביל ללימודים. אבל הסטודנט הוא לא עובד רגיל שיש לו את כל הזמן שבעולם להקדיש למקום העבודה ולכן, עבודות סטודנטיאליות הפכו מהר לנישה בפני עצמן בעולם התעסוקה, עם מאפיינים מאוד ברורים. מהם המאפיינים האלה והאם הדרכת יוגה יכולה למלא את התפקיד בתורה עבודה לסטודנט במקביל ללימודים? בואו נראה.

 

קודם כל לוודא שהתפקיד מתאים

יכול להיות שלעבוד כמדריכי יוגה נשמע לכם כמו הזדמנות מעניינת ומופלאה, אבל רגע לפני שאתם נרשמים לקורס מורים ליוגה, עליכם לוודא שאכן העבודה והתחום מתאימים לאופי שלכם ולצרכים שלכם בתור סטודנטים (כמו שעות עבודה גמישות, זמן פנוי ועוד). אחרי הכל, מדובר בלימודים נוספים שעליכם לקחת בכדי לעסוק בתחום ולכן, עליכם לבדוק את המאפיינים השונים של עבודה זו ולוודא זה מתאים לכם – אנחנו יכולים לעזור, בואו נבחן יחד את העבודה כמדריך יוגה.

 

עבודה במקביל ללימודים

הדבר הראשון המהותי שעליכם לבדוק הוא, האם תוכלו לעסוק בתחום במקביל ללימודים שלכם? עבודות רבות דורשות התחייבות החל משעות הבוקר ועוד לשעות אחר הצהריים המאוחרות או אפילו עד לשעות הערב, מה פוסל בכלל את האפשרות שלכם לקחת עבודה שכזו. לכן, זהו הפרמטר הראשון שעליכם לבדוק. האם מדובר בעבודה במשמרות או כחצי משרה והאם נשאר לכם זמן ללמוד – ובזמן ללמוד אנחנו מתכוונים גם להתחייבויות שלכם כלפי מוסד הלימודים (נוכחות פיזית בשיעורים) וגם למחויבויות שלכם בתור סטודנטים בכלל (הגשת עבודות, תק' מבחנים וכדומה).

 

שכר

הדבר השני שהכי חשוב לסטודנטים הוא כמובן השכר. בדרך כלל עבודות סטודנטיאליות מאופיינות בשכר מינימום (יש מעסיקים נחמדים שיוסיפו לכם שקל שניים לשכר השעתי, לא יותר), מה שלא משאיר הרבה אפשרויות להשתכר משכורת מכובדת, מה שמשאיר את רוב הסטודנטים עם כמה שקלים לבקבוק בירה בסוף החודש... אם תשכילו לבחור בעבודה שהשכר שלה הוא לא דווקא שעתי או ששעת העבודה בו מתומחרת ביחס לשירות של בעל מקצוע, תוכלו להרוויח הרבה יותר מרוב הסטודנטים.

 

גמישות והתחשבות מצד המעסיק

הדבר השלישי שחשוב לוודא והאמת שזה הולך יחד עם ההיבט הראשון שדיברנו עליו, הוא מידת הגמישות בשעות העבודה ומידת ההתחשבות של המעסיק העתידי בהיותכם סטודנטים. מה זה אומר? נגיד שמצאתם משרה חלקים של 4 שעות ביום – הכל טוב ויפה, אבל מה קורה בתקופת המבחנים שבה אתם צריכים מספר ימים חופש מלאים ורצופים? האם המעסיק יאפשר לכם חופש זה? האם העבודה מאפשרת חופש שכזה? וודאו שכן.

 

האם להירשם לקורס מורים ליוגה?

דבר ראשון, הדרכת יוגה היא משהו שאפשר לעשות במסגרת של מתנ"ס קהילתי עירוני או סטודיו פרטי, שבהם תוכלו לעבוד כשכירים או שתבחרו לעבוד באופן עצמאי כמורים פרטיים, שמעבירים שיעורים בזמנם הפרטי בבית הלקוח. המומלץ ביותר הוא להיות עצמאיים – תוכלו להחליט כמה אתם גובים על שיער אחד וכמה שיעורים לשלב במהלך היום או השבוע בהתאם לצרכי הלימודים שלכם. במידה ותבחרו להיות שכירים – חשוב לוודא שמערכת החוגים מתאימה לצרכים שלכם. כך או כך, בהחלט שווה לבדוק את האפשרות לקחת קורס מורים ליוגה ולעבוד בזה במקביל ללימודי התואר.

הדפסה   שלח לחבר

עוד כתבות

בחזרה לדף המגזין הראשי
האם אתה מרוצה מהמסלול בו אתה נמצא
שלח
אתר פרופסור הינו אתר לסטודנטים ובוגרים הכולל תוכן אקדמי רב מסוגים שונים: עבודות אקדמיות, מבחנים, סיכומים, מלגות, תרגומים, בנוסף ניתן ליהנות ממגוון מלגות ומכירת תוכן אקדמי.