False חשיבות ניקיון השירותים בקמפוס באוניברסיטה
פרופסור

חשיבות ניקיון השירותים בקמפוס באוניברסיטה

תאי השירותים בקמפוס נחשבים לציבוריים. לכן חשוב מאוד להקפיד על הניקיון וההיגיינה שלהם. היכנסו למאמר הבא ולמדו כיצד ניתן לעשות זאת בצורה הטובה ביותר.

מערכת פרופסור | 14.11.2017
חשיבות ניקיון השירותים בקמפוס באוניברסיטה

מוסדות לימוד אקדמיים נדרשים לעמוד בסטנדרטים מחמירים של בקרת איכות והיגיינה. אחת הדרכים לעשות זאת היא להקפיד על ניקיון תקופתי של תאי שירותים. הנה המדריך המלא.

סטודנטים מבלים חלק ניכר מיום במוסדות הלימוד. בין אם מדובר על מכללות, בתי ספר מקצועיים או אוניברסיטאות ברחבי הארץ, המאפיין המשותף לכולם הוא הצורך בהעמדת תנאים נוחים עבור הסטודנטים. התנאים נמדדים בין היתר לפי רמת ההיגיינה בתאי השירותים או המקלחות. ככל שתנאי ההיגיינה טובים יותר, כך סביר להניח שהסטודנטים יוכלו לבלות את זמנם בנעימים ולהימנע מעוגמת נפש.

ניקיון ותחזוקה של השירותים

יש כמה דגשים שבעזרתם ניתן להסביר את החשיבות של ניקיון השירותים בקמפוס באוניברסיטה או במכללה:

א. תחלואה – ניקיון של תאי שירותים מונע תחלואה. הוא מאפשר לכמויות גדולות של סטודנטים להשתמש בשירותים על בסיס יומי ולהימנע מהעברת מחלות. בעזרת הניקיון ניתן למנוע חדירת גורמים מזיקים לתוך האוניברסיטה, לצמצם מראש את הסיכון של הידבקות במחלות וגם לשפר את איכות החיים של הסטודנטים והמרצים.

ב. שוויון תנאים – ניקיון מאפשר לשמור על תנאים זהים בין התאים של הגברים והנשים. בעבר נהוג היה לייחס לתאי הנשים רמה גבוהה יותר של היגיינה וניקיון, אך כיום זה לא כל כך חד משמעי. הפתרון הוא בכל מקרה לתאם ניקיון על בסיס יומי וכך להשוות בין התנאים בלי בעיה.

ג. טיפול בתקלות – ניקיון בתדירות גבוהה הוא הזדמנות מצוינת לזהות תקלות ובעיות בשירותים. באמצעות הניקיון ניתן למשל לראות האם יש רטיבות בקירות, פיצוץ בצנרת, סכנה לסתימה בביוב וכן הלאה. ללא ניקיון יומי או לפחות שבועי לא ניתן לעקוב אחר התקלות ויש סכנה של נזקים בלתי הפיכים לרכוש ולציוד.

ד. תחושה – מלבד האמור לעיל, סטודנטים שמגיעים ללמוד באוניברסיטה צריכים לדעת שהם מקבלים את התנאים הטובים ביותר. אחת הדרכים להעביר את המסר הזה היא באמצעות שיפור התחושה האישית שלהם בתוך תאי שירותים. רק בעזרת ניקיון על בסיס קבוע אפשר להבריק את התאים ולדאוג לתנאים אופטימאליים.

ה. ניקיון כל הציוד- תאי השירותים תוכלו למצוא ציוד נוסף כמו למשל מתקנים לנייר טואלט, מייבשי ידיים, מתקנים לניקוב ידיים, אשפתון, סבוניות וכו'. חשוב לשמור על היגיינה של כל הציוד ולהשתמש בחומרים מחטאים בעת הניקיון.

מי משתמש בשירותים?

לא רק סטודנטים משתמשים בשירותים של האוניברסיטה. מלבד המרצים, הצוות וסגל העובדים, יש לציין גם אוניברסיטאות שמשכירות חדרים לאירועים מיוחדים והרצאות ומכללות שבהם ניתן לקיים גם אירועים פרטיים. המשמעות היא שהשירותים פתוחים לציבור הרחב וזה מחדד בצורה ברורה את החשיבות של הניקיון.

ניקיון מחוץ לשעות הלימודים

החשיבות של הניקיון ברורה לכל מי שאחראי על הצד הלוגיסטי של הפעלת האוניברסיטה. מעבר לכך, יש להביא בחשבון את שעות הניקיון. אי אפשר להסתפק בניקיון סטנדרטי שמתקיים בשעות הבוקר או בשעות הלימודים, כי סביר להניח שזה יפגע בסטודנטים. ניתן לשלב בין ניקיון בשעות הלימודים לבין ניקיון מחוץ לשעות הלימודים, או להתעניין לגבי שירותי ניקיון בימי שישי או במוצאי שבת.

עלות מול תועלת

משתלם לנציגי האוניברסיטה לשאת בהוצאות השוטפות על הניקיון של השירותים. למוסדות לימוד ברחבי הארץ אין הזדמנות שנייה לעשות רושם ראשוני, וסטודנטים שנכנסים לשירותים מלוכלכים עלולים לעזוב את הלימודים לצמיתות. בנוסף, שירותים מלוכלכים פוגעים במוניטין של האוניברסיטאות הגדולות. מהבחינה הזו עדיף לשלם על ניקיון יומי מאשר לקחת סיכון מיותר.

ניקיון ברמה גבוהה

חברות ניקיון מקצועיות יודעות באיזה חומרים להשתמש כדי להשיג את התוצאות הרצויות גם בשירותים של אוניברסיטה. התפקיד של עובדי הניקיון הוא לשמור על רמה גבוהה של ביצועים ולנקות את השירותים באופן יסודי. כך משיגים את כל היתרונות ומונעים תחלואה ועוגמת נפש גדולה. 

הדפסה   שלח לחבר

עוד כתבות

בחזרה לדף המגזין הראשי
האם אתה מרוצה מהמסלול בו אתה נמצא
שלח
אתר פרופסור הינו אתר לסטודנטים ובוגרים הכולל תוכן אקדמי רב מסוגים שונים: עבודות אקדמיות, מבחנים, סיכומים, מלגות, תרגומים, בנוסף ניתן ליהנות ממגוון מלגות ומכירת תוכן אקדמי.