False למה אסור לכם לוותר על תואר ראשון?
פרופסור

למה אסור לכם לוותר על תואר ראשון?

עדיין מתלבטים אם כדאי לכם להתחיל ללמוד או לא? במאמר זה תוכלו למצוא את הסיבות והיתרונות הכי טובים למה אסור לכם לוותר על תואר ראשון! מוזמנים להיכנס עכשיו למאמר.

מערכת פרופסור | 01.05.2017
למה אסור לכם לוותר על תואר ראשון?

בעולם הסיפוקים המהירים של היום, לא אחת צעירים שתוהים לעצמם מה הלאה ומה הם רוצים ללמוד, מתבלטים בין האופציה המהירה ולרוב הקצת יותר קלה של לימודי מקצוע במסגרת קורס, או שמא האם כדאי להשקיע 3-4 שנים מחייהם וללכת לאקדמיה ללימודי תואר?

 

חשיבות תואר ראשון כיום

 

מה שהיה בעבר טאבו- אם אין תואר ראשון, אין עבודה, הופך בשוק העבודה של ימינו למיתוס שבחלקו נכון ובחלקו לא מדוייק. שכן, מעסיקים כיום מחפשים לא רק את הידע אלא גם את הניסיון. וזה, לעיתים חסר למי שלמדו באקדמיה במשך שלוש שנים והקדישו את זמנם בעיקר ללמידה ולא להתנסות במקצוע. אך יחד עם המציאות המורכבת הזו של שוק העבודה הנוכחי והעתידי, עדיין יש לא מעט סיבות מדוע בכל זאת כדאי ללמוד תואר ראשון. קיבצנו עבורכם במאמר זה, מספר סיבות.

 

תואר ראשון מעניק לכם את הראייה שמעבר

 

נכון, לימודים באקדמיה הם לרוב תיאורטיים בבסיסם,  ואם יתמזל מזלכם אולי גם יהיו כמה קורסים או התנסויות פרקטיות יותר. אך בגלל התיאוריה והעיסוק הרב שבהבנתה, הם מאפשרים ללומדים לחשוב מעבר, להבין ולהסיק מסקנות ולהשתמש בתיאוריה כדי לתת פתרון לסוגיות מעשיות עתידיות. כך המבחנים באקדמיה לרוב בנויים ולכן, גם אם אין את הניסיון המעשי- תהליך עשיית התואר הראשון כבר מטמיע בלומדים את הלך המחשבה הנכון, להתמודדות בעתיד עם אתגרי המקצוע.


מה ההבדל בין תואר לקורס?

 

זאת, בשונה מלימודי קורס מקצועיים אשר בעיקר ממקדים את הלומדים שבהם על המעשי, על הפרקטי, על איך לעשות את התפקיד או המקצוע הספציפי הכי טוב. אך לרוב, מי שיוצאים מהקורסים חסרים את היכולת של מחשבה קדימה והתמודדות עם אתגרים מעבר לעיסוק המקצועי, שכמעט כל מקום עבודה מציב כיום בכל יום מחדש.

 

אקדמאי עם ניסיון לעומת בוגר קורס ללא ניסיון

 

בהמשך לסעיף הקודם, למרות שהנטייה היא לחשוב שבוגרי קורסים מיידית מתקבלים לעבודה וישר מתחילים להתמקצע, המצב במציאות שונה מאוד. גם אצל בוגרי קורסים וגם אצל אקדמאים, קיימת בעיית חוסר הניסיון והקושי במציאת עבודה ראשונה עם תום הלימודים. יחד עם זאת, לרוב, בבחירה בין מועמדים אקדמאיים עם ניסיון או ללא ניסיון למול חבריהם- מחזיקי התעודות המקצועיות, לרוב מעסיקים יעדיפו אקדמאיים ולו בגלל שיש להם יכולת התמודדות טובה יותר עם אתגרים ויכולת ניתוח וחשיבה קדימה שמסתמכת על התיאוריות שלמדו ועל היישום שהיו צריכים להוכיח כלפיהן במבחנים השונים. גם שיש ניסיון, לרוב מעסיקים יעידו, שילכו לכיוון האקדמאים.

 

כי החברים של האקדמיה זה לכל החיים

 

עוד יתרון שיש לאקדמיה הוא העניין החברתי. בעוד בקורס, לרוב לומדים יחדיו במשך מספר חודשים ולאחר מכן, כל אחד הולך לדרכו ולקריירה שלו, באקדמיה מבלים 3 שנים שלמות עם אותם אנשים. השהייה יחדיו במשך זמן רב כל כך, ההתמודדות עם מכשולי הלימודים השונים והפרוייקטים שבהם יש לעמוד,לצד ההשתתפות בשלל האירועים החברתיים שלרוב מתקיימים במוסדות האקדמיים בזכות אגודות הסטודנטים, כל אלו מחברים יחדיו את הסטודנטים ויוצרים חברים שלרוב ממשיכים לשמור על קשר גם מעבר לאקדמיה.

 

נקודות בונוס

 

יתרה מכך, לעיתים אם אחד מהחבורה של הסטודנטים שלמדו יחד, נכנס לחברה טובה שהוא מרוצה בה מעבודתו, הוא לרוב יכול לסייע בדחיפה והמלצה על חבריו וכך נפתחות בפני אקדמאיים הרבה יותר אופציות לעבודה ותפקידים שקרובים יותר למה שהם מחפשים מבחינת קריירה. כאמור, אלו רק מקצת היתרונות שיש לאקדמיה להציע למי שרוצים ללמוד בה ולהשקיע את הזמן בכך. כמובן שקיימים עוד יתרונות נוספים בדמות החזר ההשקעה הגדולה לאורך הזמן, מומחיות במגוון נושאים ועוד שממתינים לכם ומסמנים שעוד לא תם עידן לימודי התואר הראשון. 

הדפסה   שלח לחבר

עוד כתבות

בחזרה לדף המגזין הראשי
האם אתה מרוצה מהמסלול בו אתה נמצא
שלח
אתר פרופסור הינו אתר לסטודנטים ובוגרים הכולל תוכן אקדמי רב מסוגים שונים: עבודות אקדמיות, מבחנים, סיכומים, מלגות, תרגומים, בנוסף ניתן ליהנות ממגוון מלגות ומכירת תוכן אקדמי.