False צביעת מתכות בקמפוס
פרופסור

צביעת מתכות בקמפוס

אוהבים לשבת ברחבי הקמפוס? איזה כיף כשיש מלא פינות ישיבה ופעילויות שונות שעוזרות לכך. היכנסו למאמר ותוכלו לקרוא על אחת מהן, צביעת מתכות ותרומתה למראה היפה.

מערכת פרופסור | 29.11.2016
צביעת מתכות בקמפוס

 גניו ושטחי המנוחה של הקמפוס דורשים תחזוקה קבועה. ניקיון, טיפוח הצמחים ויצירת פינות ישיבה הן רק חלק מן האמצעים לתחזוקת הקמפוס. במאמר הבא נפרט אודות צביעת מתכות בקמפוס – מטרתה, אופן ביצועה והאדם האחראי על ביצועה.

 

כיצד לתחזק את מראה הקמפוס

 

הקמפוסים מהווים את האזור בו סטודנטים מבלים את מרבית יומם. על מנת להנעים שהייה זו, יש לדאוג כי הקמפוס יהיה מטופח ונעים לעין. אנו ממליצים לשלב בקמפוס פסלים ויצירות אמנות, ספסלים ובמות, כרי דשא גדולים ועצים מרובים. כך הסטודנטים הנמצאים בקמפוס יוכלו למצוא את פינת הישיבה המועדפת עליהם, ולהנות מפעילויות פנאי רבות ומגוונות בשטחו. אחת מן הדרכים לתחזוק מראה הקמפוס הינה צביעת מתכות בו.

 

כל מה שרציתם לדעת אודות צביעת מתכות בקמפוס

 

מטרת צביעת המתכות

לצביעה של מתכות קיימות שתי סיבות עיקריות. הראשונה היא הרצון לשפר את מראה המתכת, ולהקנות לה מראה דקורטיבי. הצביעה משפרת את המראה שלה בין רגע. הסיבה השנייה הינה הרצון להפריד את החומר מסביבתו, כאמצעי למניעת חלודה, קורוזיה ופגיעה שלה כתוצאה מן המלחים והלחות אשר נמצאים באוויר.

 

החומר בו משתמשים

בעת צביעת מתכות משתמשים בספריי צבע מיוחד למתכות, כמו גם צבע למריחה. צבע זה מתקבע על החומר ומגונן עליה. הצבע מונח על המתכת במספר שכבות, כולל שכבת בסיס ושכבת ציפוי. בטרם הצביעה יש לנקות ולשייף אותה, ולהסיר ממנה כל חומר שעלול למנוע את היתפסות הצבע עליה.

 

כיצד צובעים מתכות

תחילה, יש לשייף את שטח המתכת ולנקותה מכל לכלוך ועצם זר, דוגמת שמן וצבע ישן. לאחר מכן, היא תיצבע בצבע יסוד. מטרתו של צבע היסוד הינה לחזק את תשתית הצבע. בתום ייבוש צבע היסוד יש לצבוע אותה בצבע עליון, שהוא הצבע אשר יראה בתוצאה הסופית. בסיום התהליך, מצפים את המתכת בלקה שקופה, אשר מגנה על הצבע החדש ושומרת עליו במקומו.

 

מה הוא עובי הצבע הנדרש

 כל צביעת מתכת דורשת צביעה במספר שכבות, שלוש לכל הפחות. עובי הצבע הנדרש של כל שכבה הינו כ-50 מיקרון, או יותר מכך בעת הצורך. יש להשתמש בצבע המתאים לצביעת מתכות, אחרת הוא לא יתפס כראוי על החומר ויפספס את המטרה שלשמה משתמשים בו.

 

איזה צבע לבחור

 יש לבחור בצבע שהולם בצורה הטובה ביותר את החלל בו ממוקמות המתכות בקמפוס. צביעת מתכות איכותית הינה פעולה מורכבת הכוללת מספר רב של שכבות, ואינכם מעוניינים לבצעה בשנית משום בחירת גוון צבע שגוי. למשל, במידה ומדובר בקמפוס פרחוני וירוק, בחרו בצבע אשר ישתלב עם נוף זה, דוגמת ירוק כהה או שחור, או צבע שיבלוט בו, כמו אדום, סגול וכחול.

 

מי יכול לצבוע מתכות בקמפוס

 מוטב כי רק צבעי מתכות מומחה יצבע מתכות בקמפוס. הסיבה לכך היא שעבודת צביעת המתכות דורשת הכשרה וניסיון, תוך הכרה מלאה של החומרים הנמצאים בשימוש ואופן העבודה עמם. חובבן אשר יבצע את עבודת צביעת המתכות עלול לעשות זאת בצורה קלוקלת, אשר תדרוש שינוי יקר בעתיד.

 

צבעו את המתכות הדורשות תחזוקה בשטח הקמפוס

אנו ממליצים לצבוע מתכות מחלידות או מקולפות מצבען, בטרם מצבן יחליד. מתכות אשר אינן צבועות כראוי משוות לקמפוס מראה מוזנח ולא מזמין. צביעה נכונה של המתכות מאפשרת שימור שלהן לפרק זמן ארוך, והגנה עליהן מפני פגעי מזג האוויר. צבעו את מתכות הקמפוס בצבעים אשר משתלבים עם הסביבה, ומקנים לסטודנטים סביבה נוחה ונעימה. הזמינו איש מקצוע לביצוע מלאכה זו על צידה הטוב ביותר.

הדפסה   שלח לחבר

עוד כתבות

בחזרה לדף המגזין הראשי
האם אתה מרוצה מהמסלול בו אתה נמצא
שלח
אתר פרופסור הינו אתר לסטודנטים ובוגרים הכולל תוכן אקדמי רב מסוגים שונים: עבודות אקדמיות, מבחנים, סיכומים, מלגות, תרגומים, בנוסף ניתן ליהנות ממגוון מלגות ומכירת תוכן אקדמי.