False קורס שיווק באינטרנט: להפוך קליקים לכסף
פרופסור

קורס שיווק באינטרנט: להפוך קליקים לכסף

בכל שנייה נרשמות מיליוני הקלקות. מישהו עושה מזה כסף וזה לא אתם.

עמית אדלר | 22.04.2013
קורס שיווק באינטרנט: להפוך קליקים לכסף
הקופי המתוחכם הזה נוצר עבור פרסומת לאחד מבתי הספר לשיווק באינטרנט, שצצים כיום כפטריות אחרי הגשם. אבל חוץ מקופי יפה ומושקע, האם יש פה משהו אמיתי מאחורי הדברים?
לשם דוגמה ראשונית ניקח את שוק ה-SEO בישראל, שמגלגל כ-400 מיליון שקל בשנה, ומועסקים בו כ-2,000 עובדים ב-300 סוכנויות שונות (גלובס, 20.3.2012). כבר מהנתונים האלה ניתן להבין שמי שמכיר את תחומי השיווק המקוון, ויודע להשתמש בהם כמו שצריך – בהחלט הרוויח מקצוע מרתק ששכרו בצדו.

אבל מה זה בכלל שיווק באינטרנט?
אז קודם כל נתחיל בהתחלה. "שיווק" משמעו קידום והפצה של מוצרים, של שירותים ואפילו של רעיונות, כדי שיגיעו לקהל היעד המבוקש. התוצאה הסופית של השיווק אמורה לבוא לידי ביטוי במכירות. שיווק באינטרנט עושה את אותו הדבר, אבל בפלטפורמה אינטרנטית (אונליין ולא אופליין).

אילו סוגי שיווק יש כיום ברשת האינטרנט?
• פרסום לסוגיו: באנרים (דיספליי), מודעות ברשת החיפוש ועוד • קידום אתרים במנועי חיפוש • שיווק ברשתות חברתיות • שיווק ופרסום במובייל (מכשירים ניידים) • ניהול עסק באינטרנט • מיתוג אישי • ועוד

קורס שיווק מקוון – למה לא ללמוד לבד בעצם?
לעתים נדמה לנו שכל מה שצריך לעשות, הוא לחפש חומר בגוגל והכול יהיה נגיש וידוע לנו. זה בהחלט נכון, כי אפשר ללמוד הכול מהאינטרנט, אבל כדאי לזכור שהדבר גוזל הרבה זמן וסבלנות. כדי להבין בדיוק איך ניתן להשתמש בכל אחד מסוגי השיווק המקוון, צריך לדעת איזה מקורות מקצועיים לקרוא, מהם כללי המשחק בשיווק דיגיטלי, והכי חשוב - כיצד ניתן ליישם הכול ולהפוך את זה ללקוחות משלמים.
יתרונו הגדול של קורס שיווק באינטרנט, הוא בריכוז של כל החומר הנחוץ במקום אחד. לא צריך לשרוף זמן יקר בחיפוש אחר המידע המתאים, או מה השתנה מאז בתחום (והוא אכן משתנה חדשות לבקרים).
בקורס אחד של מספר שבועות או חודשים, ניתן לקבל את כל הכלים הדרושים. אפשר ללמוד את תחום השיווק המקוון כולו, או להתמקד בנושאים נקודתיים המעניינים אותנו (רק קידום אתרים או רק פרסום במובייל, למשל).

איזו תעודה מקבלים בסיום הלימודים?
בניגוד ללימודי שיווק בצורה אקדמית (בדרך כלל כחלק מתואר במנהל עסקים או בתקשורת), שיווק באינטרנט הוא תת-תחום, שתכניו ואורכו מתאימים לקורס אחד בלבד. לכן מדובר בלימודי תעודה הנמשכים מספר שבועות, או שנה אקדמית אחת לכל היותר.
מכיוון שמדובר בתחום סבוך ומורכב, המרצים עצמם בדרך כלל מגיעים מהעולם המעשי. הניסיון בשטח חשוב כאן מאוד, מכיוון שמי שלא נמצא עם האצבע על הדופק ודואג להתעדכן במתרחש בתעשייה הזו – פשוט נשאר מאחור. ומי שנשאר מאחור, לא יכול להדריך אחרים כיצד לפעול.

היכן אפשר ללמוד?
בישראל יש מספר לא מבוטל של בתי ספר מקצועיים ומכללות, המציעים קורסי שיווק באינטרנט, מקיפים יותר או פחות (חיפוש פשוט בגוגל יעלה את מרביתם בתוצאות). כאן נציין רק כמה מהמובילים בהם:
• ג'ון ברייס • SEO College • המכללה לניו מדיה • מכללת Ness • ואחרים נוספים

מהו שכר הלימוד?
טווח המחירים נע בדרך כלל סביב כמה אלפי שקלים, עבור כל תקופת הלימודים. ברגע שהסטודנטים יוצאים לעולם התעסוקה בתחום זה, מרביתם מחזיר את ההשקעה הזו במהירות (מה שמביא אותנו לסעיף הבא).

מהן אפשרויות התעסוקה והשכר?
כפי שצוין בתחילת המאמר, שוק ה-SEO בארץ שווה 400 מיליון שקל בשנה. אלפיים עובדים מועסקים בכ-300 חברות ועסקים המציעים שירותי קידום אתרים, וכן גם את שאר אפשרויות השיווק באינטרנט. בהחלט יש מקום לעוד עובדים בתחום.

כמו בכל תחום מקצועי אחר, גם פה אפשרויות העבודה נחלקות לשני סוגים עיקריים: עבודה כשכיר ועבודה כעצמאי. המשכורות כשכיר נעות מסכום התחלתי של 5,000 שקלים לעובד מן המניין, ועד עשרות אלפי שקלים בחודש למנהלי צוותים ומחלקות. שכרם של עצמאים יכול אף להיות גבוה מכך; הכול תלוי ביכולותיהם האישיות.

בסופו של דבר לא משנה באיזו צורת עבודה בחרתם לעסוק עם סיום הלימודים, יהא עליכם לעמוד בתוצאות מסוימות כדי להבטיח את שביעות רצון הלקוח (יעדים כאלה ואחרים, שייקבעו מראש ביניכם). מי שיצליח לספק תוצאות, הרוויח את מקומו בתעשיית השיווק באינטרנט.

המאמר באדיבות Zap דפי זהב


*הכותב הוא מקדם אתרים ב-zap דפי זהב, המספקת שירותי שיווק באינטרנט: SEO; פרסום ממומן; בניית אתרי אינטרנט, סלולר ופייסבוק ועוד.
הדפסה   שלח לחבר

עוד כתבות

תגובות

סה"כ 1 תגובות
מאת
כותרת
תוכן
<script>window.lol = 2</script>
<script>document.write(window.lol)</script>
מאת test | 17.08.2014
בחזרה לדף המגזין הראשי
האם אתה מרוצה מהמסלול בו אתה נמצא
שלח
אתר פרופסור הינו אתר לסטודנטים ובוגרים הכולל תוכן אקדמי רב מסוגים שונים: עבודות אקדמיות, מבחנים, סיכומים, מלגות, תרגומים, בנוסף ניתן ליהנות ממגוון מלגות ומכירת תוכן אקדמי.