False למה צריך ביטוח לרכב?
פרופסור

למה צריך ביטוח לרכב?

למה חייבים לעשות ביטוח? מה מקיף ביטוח מקיף? איך להוזיל את הביטוח?

כתבה פרסומית | 15.05.2008
למה צריך ביטוח לרכב?

כל בעל רכב בישראל מחויב בביטוח רכב, אבל גם אם זאת הפעם הראשונה שאתם מבטחים רכב וגם אם אתם בעלי ניסיון אבל מעדיפים לבדוק שאתם באמת יודעים כל מה שצריך, בואו נעבור ביחד על הדברים החשובים, כדי להבטיח שתהיו מכוסים בכל מקרה.

ביטוח חובה לרכב – למה חייבים לעשות?

החוק במדינת ישראל מחייב ביטוח לכל הרכבים.

מחיר ביטוח החובה אינו זהה בכל חברות הביטוח, ונקבע לפי נתוני הנוהגים ברכב, סוג הרכב ושיקולים נוספים של חברת הביטוח. כדאי ורצוי להשוות מחירים לפני הרכישה.

תוכלו לקבל מידע מדויק על מחירי ביטוח החובה לרכב גם באתר משרד האוצר, אך כאשר אתם משווים מחירים ודאו כי הזנתם את אותם פרטים בדיוק בכל האתרים. אפילו שינוי פרט קטן יכול להיות משמעותי מבחינת ההבדל במחירים.

לא להסתיר פרטים מחברת הביטוח

בעת רכישת ביטוח רכב חשוב לדעת מי עתיד לנהוג ברכב ולהצהיר על גיל הנהג הצעיר ביותר שינהג. יתכן כי פרמיית הביטוח תשתנה אך בעת קרות ביטוח הרכב יהיה מכוסה ותוכל לקבל את כל עלות הנזק.

תביעות קודמות של המבוטח (טווח של 3 שנים) או שלילת רישיון משפיעות על מחיר הביטוח ולכן, בעת רכישת ביטוח יש לדייק ולדווח על תביעות קודמות/ שלילת רישיון.

מתי כדאי לעשות ביטוח מקיף – ומה בדיוק הוא מקיף?

למרות שזאת לא חובה מבחינת החוק לרכוש ביטוח מקיף לרכב, אחוז גבוה מאד  מן הציבור רוכש אותו ( כ-87%).
ביטוח מקיף יכול להבטיח כיסויים נוספים מעבר לביטוח החובה, כך למשל במקרה של נזק מתאונה, תוכלו לקבל את עלות התיקון במוסך (בניקוי השתתפות עצמית). במקרה של נזק מגניבה, תוכלו לקבל את ערך הרכב ורכב חלופי.
חשוב לדעת: לביטוח רכב יש פוליסה תקנית אשר לפיה עובדות כל חברות הביטוח והיא מחויבת בחוק. יחד עם זאת, כל חברה יכולה להחליט אילו כיסויים להוסיף לפוליסה זאת – אם בתשלום או בחינם.
אביזרים מיוחדים לרכב – יש להודיע לחברת הביטוחים ולבטחם בנפרד.

בביטוח המקיף יש לשים לב לנושא השתתפות עצמית:

מה זה השתתפות עצמית? – סכום קבוע בפוליסה שהמבוטח נושא בו כסכום ראשוני בעת קרות נזק.
חשוב לשים לב כשעושים ביטוח מה גובה ההשתתפות העצמית ובאילו תנאים ניתן להקטין אותה. לא תמיד כדאי להקטין את מחיר הביטוח ע"ח השתתפות עצמית גבוהה יותר.

יותר שכיח שהתביעה שלך תהיה קטנה ולכן, עדיף שהשתתפות העצמית תהיה קטנה יותר והמחיר גבוה יותר כדי שהחברה המבטחת תספוג את מחיר הנזק.

איזה ביטוח יכסה אותי אם גרמתי נזק לרכוש של מישהו אחר?

ביטוח צד ג , נועד למקרים בהם גרמתם עם רכבכם פגיעה למכונית או לרכוש השייכים לאדם אחר. ביטוח זה כלול ב"ביטוח המקיף לרכב", כך שאם יש ברשותכם פוליסת מקיף – אין צורך לרכוש את ביטוח צד ג בנוסף. ביטוח צד ג מומלץ במיוחד לאנשים שערך רכבם הוא נמוך.

חשוב לבדוק בעת רכישת הביטוח מה הוא גבול סכום הכיסוי, כדי להימנע מאי הבנות. (למשל, אם גבול הכיסוי הוא 200 אלף ₪ וגרמתם נזק בשווי של 400 אלף ₪, צד שלישי יפוצה ע"י חברת הביטוח ואת יתרת הסכום עלול לתבוע אתכם.

איך להוזיל את הביטוח?

דרך אחת היא לשחק בסכומי ההשתתפות העצמית, אך זה לא מומלץ כי במקרה הצורך זה לא תמיד משתלם.
דרך אחרת זה לעשות ביטוח דרך החברות הישירות ובכך לחסוך את העמלות של סוכני הביטוח.
והיום יותר מתמיד מאוד קל ופשוט לעשות ביטוח דרך האינטרנט , פשוט נכנסים ורוכשים את הביטוח און ליין בכל זמן ובכל שעה, ומקבלים הנחות מאוד גדולות

הדפסה   שלח לחבר

עוד כתבות

תגובות

סה"כ 3 תגובות
מאת
כותרת
תוכן
מעניין. תודה (לת)
מאת צבי צב | 15.05.2008
הכתבה מתייחסת גם לאופנועים וקטנועים? (לת)
מאת מירי | 19.05.2008
מישהו אמר כתבה פרסומית? (לת)
מאת גבע | 24.05.2008
בחזרה לדף המגזין הראשי
האם אתה מרוצה מהמסלול בו אתה נמצא
שלח
אתר פרופסור הינו אתר לסטודנטים ובוגרים הכולל תוכן אקדמי רב מסוגים שונים: עבודות אקדמיות, מבחנים, סיכומים, מלגות, תרגומים, בנוסף ניתן ליהנות ממגוון מלגות ומכירת תוכן אקדמי.