False קיבלתם הזמנה לחתונה?
פרופסור

קיבלתם הזמנה לחתונה?

מעטים יודעים שגם לאורחים בחתונה יש כמה מטלות

מערכת פרופסור | 09.01.2008
קיבלתם הזמנה לחתונה?

כולנו יודעים שזוג המתכנן חתונה מבצע פרויקט מסובך ומורכב. מעטים יודעים שגם לאורחים בחתונה יש כמה מטלות. כדאי שנהיה מודעים ורצוי שנשתדל לעשות את מטלותינו על הצד הטוב ביותר, כדי לא לאכזב ולא להתאכזב:

קיבלתם הזמנה לחתונה. ברוב ההזמנות, מציינים למטה מספרי טלפון לאישור הגעה לחתונה. רבותי, זה לא מידע מקרי: המזמינים מצפים שתצלצלו ותאשרו הגעה. אם יש כתובת מייל, כתבו להם דואל.

כשאתם מצלצלים לאשר הגעה לחתונה, אנא הקפידו לציין פרטים נוספים כגון: כמה אנשים יגיעו.
זה יעזור לזוג לחשב כמה מנות יידרשו לחתונה , וזה פרט חשוב. אם אתם מתכוונים לצרף את הבן החייל, אנא ציינו זאת כדי שישמרו מקום גם עבורו.

לגבי ילדים קטנים: כדאי להביא אותם לחתונה רק אם אתם קרובי משפחה מדרגה ראשונה: אחי החתן, אחות הכלה. אם אתם שכנים של הורי הכלה, השקיעו מעט מאמץ וחפשו שמרטף. זה יעלה מעט יותר, אבל כולכם תיהנו הרבה יותר: הילד ילך לישון בזמן במיטתו מבלי להתענות ואתם תוכלו לרקוד בחתונה בלי הפרעה. גם הרוקדים האחרים ייהנו כך יותר, מאשר אם יצטרכו לדאוג לא לדרוך על רגלי הילד המסתובב ברחבה.
ידוע לכם שבערב החתונה יש לכם ישיבה ולכן תגיעו באיחור? תודיעו מראש על האיחור לחתונה.

לקראת החתונה, תתכוננו בהתאם לדרגת הקרבה שלכם. אם אתם מאד קרובים לזוג, תוכלו "לדפוק הופעה". אבל אנא, בנות: רק לא שמלה לבנה בחתונה של החברה!
אם החתונה מיועדת לקהל דתי ואת חילונית, השתדלי ללבוש בגד הולם. שמלה חשופה מאד, שקופה מאד או קצרה מאד תהיה מאד בולטת בין החצאיות הארוכות והפאות המסודרות למשעי. דבר שיגרום אי-נעימות לכם ובעיקר לבעלי השמחה.

הכינו את הביגוד והאביזרים הנלווים מראש, כדי שלא תבזבזו זמן יקר בערב החתונה.
השקיעו מעט חשיבה לגבי המתנה. אל תחסכו והשתדלו להיות נדיבים. הזוג הצעיר השקיע בחתונה את מיטב זמנו וכספו- נסו גם אתם להיות נחמדים ולגמול להם בהתאם. אתם מרגישים שאתם מאד רוצים להעניק מתנת חתונה אישית, ולא רק כסף? קנו מתנה קטנה לזיכרון רגשי עתידי, וצרפו צ'ק גדול למימוש מעשי מיידי.

ביום החתונה, דאגו לסיים את כל ההכנות מוקדם ככל האפשר. קחו בחשבון פקקים בדרך לחתונה, בעיקר בימי חמישי, וצאו מהבית חצי שעה מוקדם יותר מהתכנון הרגיל. הימנעו מלהגיע לחתונה אחרי הגעת הזוג או אחרי סיום החופה.

אם אתם לא מכירים את הדרך למקום החתונה, הכינו מראש שעורי בית. הצטיידו במפה מעודכנת ונסו להציץ בה מראש. יש לכם מכשיר GPS? זה הזמן להשתמש בו: זה יחסוך לכם הרבה מתח וטעויות בדרך לחתונה. כך תגיעו רגועים, רעננים ותוכלו לנצל את הזמן להתהולל , במקום להתבלבל בשבילי ארץ ישראל.

בשעה טובה, הגעתם לחתונה. גשו לברך את החוגגים. ברור שאינכם מכירים את שני הצדדים, כיון שאתם אורחי צד אחד בלבד. ברכו קודם את מי שאתם מכירים, אבל גשו אחר כך לברך גם את הצד השני. אם יש להם זמן, טרחו אפילו להסביר בקצרה מי אתם. למשל: -"אני עובדת עם אורלי באותו משרד", "אודי ואני שירתנו יחד בצנחנים", "טיילנו יחד בהודו" וכו". ההורים ישמחו אם תזרקו גם מחמאה קטנה...
בזמן החופה, כבדו נא את המעמד: שמרו על השקט, כבו את הטלפונים הסלולאריים ודחו את הרכילות / פטפוט / עישון לשעה אחרת. השתדלו להישאר עד תום החופה, ולא לרוץ כדי לתפוס מקום ליד השולחנות באולם.

לאחר החופה, אם החלטתם לגשת לברך את הזוג, המתינו בסבלנות ואל תידחפו - זה לא תור לאוטובוס...
כעת הגיע הזמן להיכנס לאולם החתונה ולהתיישב ליד השולחנות. אם המקומות סודרו מראש, המלאכה קלה למדי. אבל גם ליד השולחן יש מספר כללים. למשל: נסו בעדינות - לפתח שיחה סביב השולחן. זה לא אומר שאתם צריכים להיצמד לאדם חף מפשע ולספר לו את כל קורותיכם. בהחלט מומלץ להסתפק בשיחה קלילה ובעיקר: אנא, הימנעו מרכילות!
סיימתם את הארוחה והחלטתם לגשת לרחבת הריקודים? כבדו קודם את ריקוד החתן-כלה ואל תהרסו להם את ההופעה המרגשת. גם בהמשך, נסו לרקוד אבל לא לגנוב את ההצגה מהחתן והכלה.


החתונה מסתיימת? ברכו והיפרדו לשלום. אנא זכרו לצלצל כעבור יום-יומיים, או לשלוח סמס לאחד מבני הזוג - להודות ולחלוק רשמים. השתדלו לחלוק רק רשמים חיוביים, כי מה תועילו כעת אם תספרו לכלה שסלט הכרוב היה חיוור? מה היא תעשה כעת ? תוסיף לו סומק? היא רק תעלה סומק בלחייה וזה ודאי לא יעלה את מפלס מצב הרוח.

אז בילוי נעים וטעים

ומזל טוב! הדפסה   שלח לחבר

עוד כתבות

תגובות

סה"כ 2 תגובות
מאת
כותרת
תוכן
כן... (לת)
מאת אנונימי | 14.01.2008
האורחים המבוגרים צריכים להביא את הצ'ק
ואח"כ הם יכולים ללכת הביתה ולא לעשות פאדיחות בריקודים
מאת נירית | 24.01.2008
בחזרה לדף המגזין הראשי
האם אתה מרוצה מהמסלול בו אתה נמצא
שלח
אתר פרופסור הינו אתר לסטודנטים ובוגרים הכולל תוכן אקדמי רב מסוגים שונים: עבודות אקדמיות, מבחנים, סיכומים, מלגות, תרגומים, בנוסף ניתן ליהנות ממגוון מלגות ומכירת תוכן אקדמי.