False הטבות לסטודנטים נישאים
פרופסור

הטבות לסטודנטים נישאים

סטודנטים הנישאים במהלך הלימודים נתונים ללחץ גבוה יותר בשילוב הלימודים וההכנות לחתונה, לכן ישנן הטבות שנועדו להקל על הסטודנטים בתקופה הלחוצה. היכנסו לקרוא עליהן.

מערכת פרופסור | 25.07.2017
הטבות לסטודנטים נישאים

לא פשוט להיות סטודנט ולהתחתן

 

החיים של הדור הצעיר כיום ממש לא קלים. אמנם אומרים לנו שגם פעם היה קשה ותמיד יהיה קשה אך הפעם נדמה שמחירי השכירות והדיור שלא מפסיקים לעלות ונמצאים במחירים לא הגיוניים ביחס למשכורת ממוצעת, יוקר המחייה הכבד והצורך ללמוד באוניברסיטאות על חשבון השנים הכי יפות שלנו גורמים לכל גיל העשרים האמצעי להיות קשה מאוד. תחשבו שלכל אלו מתווספים בעיות אישיות או רגשות עזים של אהבה וצורך להעניק זמן גם למישהו אחר. כשסטודנטים מתחתנים, מגישים את הלחץ הזה והזמן הרב שמנוצל לחתונה גורם לסטודנטים רבים להפסיק את הלימודים לזמן מה. יש מצב לא רע שאם אתם סטודנטים ואתם מתחתנים מגיעות לכם כמה הטבות.

 

הטבות לסטודנטים נישאים

 

  • ראשית, חשוב לבדוק מה יש למקום בו אתם לומדים להציע לכם. חשוב לבדוק היטב האם ישנן מלגות לסטודנטים נשואים, האם יש מימון כלשהו לחלק קטן משנת הלימוד או הטבות בדברים הכי קטנים אפילו ברמת תו החנייה. סטודנטים צריכים את העזרה הזו ויש גופים שמכירים בנישואין כגורם שמצריך הענקת עזרה וסיוע ולכן כדאי לבדוק היטב.

 

  • כל סטודנט שמשנה את הסטטוס שלו צריך לבדוק מה אומר לגבי החוק מכל הבחינות של התשלומים כמו למשל ביטוח לאומי, מס הכנסה ודמי בריאות. בעקבות נישואים מגיע לחלק מהאנשים נקודות מס מה שיכול להיות משמעותי ביותר לזוגות צעירים שמתחתנים תוך כדי שהם לומדים באחת ממערכות החינוך להשכלה גבוהה. גם ביטוח לאומי מתחשב בזוגות כאלו ואת כל הדברים הללו יש צורך לבדוק כמה שיותר מהר כדי שתשלמו כמה שפחות.

 

  • אחד מהתשלומים הכי בעייתיים הוא תשלום הארנונה. ארנונה משולמת מידי חודשיים לרשות העירונית והיא גבוהה מאוד בחלק מהמקומות בעיקר בערים הגדולות. לזוגות נשואים כאשר שני הצדדים סטודנטים והם חיים ביחד יכולות להיות הקלות בארנונה ואת הדבר צריך לבדוק יחד עם הגוף העירוני.

 

החזרים רטרואקטיביים

 

גם אם נזכרתם לבדוק את כל הבדיקות הללו בשלב מאוחר יותר אולי מגיע לכם החזר רטרואקטיבי. חשוב מאוד לבדוק את העניין הזה ולהציג את המסמכים המתאימים ולפעול בצורה מסודרת מול כל הרשויות אפילו רק כדי לברר על התהליך גם אם עדיין לא בתכנון שלכם להתחתן בקרוב. אמנם ההטבות לא יעשו אתכם עשירים אך בלי ספק שהם יכולים לשמח אתכם מעט בהוצאות הכבדות של החתונה.

 

בדקו את האפשרות של מלגה

 

אולי החיסכון שלכם לקראת החתונה לא יהיה בדמות הטבות שתקבלו ובטח לא הטבות לאורך זמן אך יכול להיות שמגיע לכם מלגה. בסך הכול תוכלו לחסוך סכומים יפים שיכולים הגיע אפילו עד לארבעים אלף שקלים, סכום הולם ביותר שיכול לכלול הרבה מהחתונה עצמה. ניתן ליצור קשר עם ארגונים רבים שעוזרים לסטודנטים כמו למשל מרכז ההנחות לסטודנט המתחתן ואולי תהיו זכאים למלגה של עד שמונת אלפים שקלים שתספיק לצלם, דיג'יי מקצועי, שמלת כלה, איפור ועוד.

 

אפשר גם לקבל דברים חינם

 

אולי חלק מהמקומות לא מציעים לכם כסף אך הם יכולים להציע לכם שירותים חינם כך שתחסכו סכומי כסף נוספים. מקומות רבים מציעים לכם צוות צילום מקצועי שיצלם את החתונה במחירים נמוכים מאוד כאשר השאר מסובסד על ידי ארגון כלשהו או אפילו בחינם לחלוטין. כמובן שצריך לבדוק היטב את כל התנאים לעסקאות שכאלו אך כדאי לבוא בגישה חיובית ולהבין שיש מי שעוזר לכם.

 

לדבר עם הבנק

 

גם הבנקים לא נשארים אדישים והם מספקים חבילות משתלמות מאוד לסטודנטים שמתחתנים. ההטבות יכולות להיות בדמות כרטיס אשראי ללא תשלום לשלוש שנים, הלוואות בתנאים אטרקטיביים ופטור מעמלות מסוימות.

 

המאמר באדיבות אולם אירועים ארקו

הדפסה   שלח לחבר

עוד כתבות

בחזרה לדף המגזין הראשי
האם אתה מרוצה מהמסלול בו אתה נמצא
שלח
אתר פרופסור הינו אתר לסטודנטים ובוגרים הכולל תוכן אקדמי רב מסוגים שונים: עבודות אקדמיות, מבחנים, סיכומים, מלגות, תרגומים, בנוסף ניתן ליהנות ממגוון מלגות ומכירת תוכן אקדמי.