False תקשורת חדשה במכללה למינהל
פרופסור

תקשורת חדשה במכללה למינהל

ביה"ס לתקשורת עבר מתל אביב לראשון לציון

מערכת פרופסור | 22.10.2009
תקשורת חדשה במכללה למינהל

במעמד שר התקשורת השיק המסלול האקדמי המכללה למינהל את מעבר ביה"ס לתקשורת מתל אביב לראשון לציון
אל הברכות הצטרף גם דב צור, ראש עיריית ראשון לציון, אשר אמר כי המכללה קשרה את גורלה בעיר ראשון לציון, ואם מעבר בית הספר לתקשורת לעיר, הושלם המעבר. הוא הוסיף כי ראשון לציון גאה להיות לבית לאחד המוסדות המובילים בישראל.

שר התקשורת, משה כחלון, היה אורח הכבוד באירוע להשקת מעבר בית הספר לתקשורת של המסלול האקדמי המכללה למינהל מתל אביב לקמפוס המכללה בראשון לציון, אירוע שכלל "גזירת סרט" בפתח המבנה החדש שהוקם בהשקעה של כ-100 מיליון שקל, ושהינו החדשני מסוגו ללימודי תקשורת בישראל. הוא כולל חדרי עריכה משוכללים, כיתות מפוארות, מתחם רדיו מהחדשניים והמובילים מסוגו בעבור  106 FM "קול הקמפוס", תחנת הרדיו הפופולארית של בית הספר.

בין המברכים לצדו של כחלון, פרופ' זאב נוימן, נשיא המסלול האקדמי המכללה למינהל; יהודה רוה, יו"ר חבר הנאמנים של המכללה, יצחק קאול, י"ור הדירקטוריון;  מר דב צור, ראש עיריית ראשון לציון, וד"ר אוה ברגר, דיקאן ביה"ס לתקשורת של המסלול האקדמי המכללה למינהל.

השר כחלון פתח ואמר כי הוא שמח בנוכחותו בהשקת ביה"ס לתקשורת של המסלול האקדמי המכללה למינהל, המהווה, לדבריו,  פס ייצור לטובי אנשי התקשורת בארץ. הוא ציין את הנהלת המסלול האקדמי ומרצי ביה"ס לתקשורת שתורמים להערכת התקשורת הישראלית בעולם כולו, והזמין את בוגרי בית הספר להתגייס להגנת הקו ההסברתי של ישראל בעולם.

כחלון אמר עוד כי "כולנו מכירים בחשיבות התקשורת ועדים לחיוניותה. בפרט כיום, כאשר מדינת ישראל עוברת טלטלה בעקבות פרסומו של דו"ח גולדסטון, כשההכרעה בקרבות בהקשר הזה היא למעשה בטלוויזיה, ברדיו ובעיתונות. הקרב האמיתי- לא היה בעזה או בלבנון, אלא מתנהל בתקשורת. אם לא ננהל את המאבק נכון, ולא נשתמש במוחות הטובים ביותר להדוף את הדה-לגיטימציה, נמצא עצמנו במקומות לא טובים".

אל הברכות הצטרף גם דב צור, ראש עיריית ראשון לציון, אשר אמר כי המכללה קשרה את גורלה בעיר ראשון לציון, ואם מעבר בית הספר לתקשורת לעיר, הושלם המעבר. הוא הוסיף כי ראשון לציון גאה להיות לבית לאחד המוסדות המובילים בישראל.  "מטרתנו היא לבסס את ראשון לציון כסמל לחינוך איכותי, ולמסלול האקדמי המכללה למינהל יש חלק מרכזי בתכנית הזו" אמר.  צור הוסיף  כי: " בראשון לציון כאשר אומרים 'המכללה' – כולם יודעים כי שם זה מיוחס ל'מסלול האקדמי המכללה למינהל'. אנו גאים במעבר בית הספר לתקשורת לעיר, שכן התקשורת היא הקובעת את סדר היום הציבורי ואף את סדר היום הלאומי. כעם הצורך תקשורת – חשוב למסד את מקצוע התקשורת והעתונות – ולדרוש מהעוסקים בו כללי אתיקה והגינות וחיפוש אחר האמת. אין לי ספק כי בית הספר לתקשורת הינו אחד המכשירים המובהקים למיסוד ושיפור רמת המקצוע".

דיקאן בית הספר לתקשורת, ד"ר אוה ברגר, אמרה כי המעבר לראשון לציון, מספק הזדמנויות אשר לא היו קודם לכן, ובזה: מפגשים בין הסטודנטים לתקשורת לכל יתר הסטודנטים הלומדים במכללה, כמו גם ההזדמנות הנובעת ממיקומו של ביה"ס בצד המערבי ביותר של הקמפוס, מיקום אשר יסייע להוות גשר לקהילה שסביבו. היא ציינה כי מקווה שמרצי בית הספר יצליחו ליצוק לבניין החדש חדוות למידה מתמדת ויחסי אנוש מצוינים עם הסטודנטים, כבמבנה הקודם בתל אביב, אשר ימשיכו להעשיר אותם.

עוד במברכים: עו"ד יהודה רוה, יו"ר חבר הנאמנים של המכללה, אשר ציין כי במסלול האקדמי המכללה למינהל, המכיל את ביה"ס הגדול בישראל לתקשורת, נעשית עבודה מבורכת של תרומה לקהילה באמצעות מגוון קמפיינים חינם לעמותות חברתיות, וכי הוא בטוח שביה"ס ימשיך לתרום לקהילה. יצחק קאול, יו"ר הדירקטוריון, ציין כי מעבר ביה"ס לתקשורת לראשל"צ מסמן כי החלום הפך למציאות. הוא חיזק את ידי ראש העיר דב צור בכך שמסייע למכללה וסייע למעבר. נשיא המכללה, פרופ' זאב נוימן, נשיא המסלול האקדמי המכללה למינהל, ואחרון הנואמים באירוע, ציין כי לפני כשנה, עם כניסת המכללה לפרויקט של מעבר ביה"ס לתקשורת מת"א לראשל"צ – היה מי שלא האמין כי התהליך אכן יסתיים במועד. אך  עם סיומו בזמן, אין לו אלא לאחל לבית הספר שימשיך להיות הגדול בישראל, עם מספר הבוגרים הרב בישראל, וכי הוא מקווה שבשנה הבאה יחל ביה"ס להכשיר וללמד אף לתואר שני, לאחר קבלת האישור הנדרש מהמל"ג.

אל הברכות הצטרפו בכירי עולם התקשורת, בהם: מירב מילר, מגישת החדשות של הערוץ הראשון, בוגרת המחזור הראשון של בית הספר לתקשורת במכללה ומנחת הטקס, וכן: מיקי חיימוביץ', יעקב איילון וצבי יחזקאלי מחדשות ערוץ 10; העיתונאי קובי אריאלי; מוטי שקאלר, מנכ"ל רשות השידור;  ח"כ לשעבר יוסי שריד- אחד ממרצי בית הספר; מו"ל קבוצת הארץ עמוס שוקן; העיתונאי גדעון רייכר; כתבת הערוץ הראשון איילה חסון ועוד רבים- אשר ברכו את ביה"ס ואחלו לסטודנטים ולמרצים הצלחה במבנה החדש, במסגרת קליפ מיוחד ששודר באירוע ההשקה.

המסלול האקדמי המכללה למינהל, הינו המכללה הגדולה בישראל עם 12,000 סטודנטים לתואר ראשון ושני, ומכיל את בית הספר לתקשורת, שהינו בית הספר הגדול בישראל ללימודי תקשורת,  שעתיד לעבור בסמסטר ב' לקמפוס ראשון לציון, ממקום מושבו הנוכחי בתל אביב. בית הספר לתקשורת של המסלול האקדמי  הינו הראשון שהעניק תואר ראשון בתחום, ולומדים בו כ-1200 סטודנטים, ובקרב בוגריו - בכירי תעשיית התקשורת בישראל. בית הספר, ייחודי בכך שהוא משלב לימודים עיוניים ומעשיים ברמה אקדמית גבוהה ביותר. הוא מכשיר את בוגריו להתבוננות ביקורתית המשלבת גישה אינטלקטואלית עם יכולת יצירתית ויישומית. בית הספר משמש מרכז לפעולות מגוונות בתחום התקשורת על-ידי שיתוף פעולה עם תעשיית התקשורת וארגוני מדיה, פיתוח קשרים בינלאומיים, מחקר, קיום סדנאות ניסיוניות, ימי עיון והשתלמויות מקצועיות; ומפעיל את תחנת הרדיו הפופולארית קול הקמפוס – בתדר 106FM.

בקרב מרצי בית הספר לתקשורת, שבראשו עומדת ד"ר אוה ברגר,  נמנים בכירי עולם האקדמיה וחוקרי התקשורת, לצד מובילי תעשיית התקשורת בישראל: מגישי טלויזיה, עורכים בכלי התקשורת, צלמים, עיתונאים וכד', בהם מירב מיכאלי, מירי חנוך (מחוברות), אלכס ליבק (צלם העתונות), אילן לוקאץ' (כתב ערוץ 2), וכן:  ענת סרגוסטי, מתי סרי, יוסי עין דור, חנן קריסטל ועוד רבים, וזאת כחלק מהיותו של המסלול האקדמי המכללה למינהל "אקדמיה מעשית" המחוברת לשטח.

הדפסה   שלח לחבר

עוד כתבות

בחזרה לדף המגזין הראשי
האם אתה מרוצה מהמסלול בו אתה נמצא
שלח
אתר פרופסור הינו אתר לסטודנטים ובוגרים הכולל תוכן אקדמי רב מסוגים שונים: עבודות אקדמיות, מבחנים, סיכומים, מלגות, תרגומים, בנוסף ניתן ליהנות ממגוון מלגות ומכירת תוכן אקדמי.