False איך לבחור מחשב נייד לסטודנטים?
פרופסור

איך לבחור מחשב נייד לסטודנטים?

מחשבים ניידים יכולים להקל משמעותית על שגרת הלימודים של סטודנטים. איך בוחרים מחשב נייד? מה הוא טווח המחירים המקובל? האם שווה לרכוש נטבוק? מוזמנים לקרא על כך במאמר הבא.

מערכת פרופסור | 07.08.2011
איך לבחור מחשב נייד לסטודנטים?
כל סטודנט ישראלי ישמח למחשב נייד צמוד. הוא יקל עליו את תיעוד וכתיבת החומר, יאפשר לו לאסוף מידע תוך כדי הרצאה ואפילו ישעשע אותו כשממש משעמם. אבל, מחשבים ניידים הם סיפור לא זול, וברוב המקרים הסטודנט הוא אדם בלי כסף מיותר. לכן, עליו למצוא לפטופ שיתאים בדיוק לצרכיו, אך יאפשר לו להמשיך לשלם את שכר הלימוד.

היום ישנם, בגדול, שלושה סוגים של מחשבים ניידים: המחשבים הזעירים (נטבוקים), שהם הקטנים, הקלים והחלשים ביותר בשוק. מחשבים קלים ודקים, גדולים מהנטבוקים אך עדיין קומפקטיים ונוחים, בעלי ביצועים טובים אך יקרים יחסית. והמחשב הנייד הפופולארי, הגדול והכבד ביותר ובעל ביצועים כמעט שווים לאלו של מחשב נייח.

אבל איך סטודנט, שמעולם לא קנה לפטופ בעבר, יידע איזה סוג מחשב יתאים לו? בעיקר בהתאם לאופי הלימודים ולשימושים שהוא מייעד למחשב המועמד. סיוע חשוב מגיע מכיוון חברות המחשבים הניידים עצמן: הן מודעות לביקוש הרב שיש למוצריהן ברחבי האקדמיה, ומשיקות אחת לתקופה דגמים מיוחדים לסטודנטים – מה שמקל לא מעט על הבחירה.

מהו המחשב הנייד האולטימטיבי לסטודנט?
סטודנט לתואר ראשון זקוק למחשב שיהיה קל לנשיאה משיעור לשיעור, בעל מסך גדול מספיק וברור, מקלדת נוחה ככל האפשר וסוללה ארוכת חיים. את כל אלו יש לעטוף בחבילה שלא תעלה יותר מידי – והנה לכם מחשב נייד מושלם לסטודנט.

אז מה חשוב לבדוק לגבי כל אחת מהתכונות?
משקל: מחשבים ניידים שוקלים בממוצע 1.2-2.5 ק"ג. המשקל הגובה ביותר בטווח הזה נחשב לכבד מאוד ולכן לא מומלץ לסטודנט. משקל של 1.5-2 ק"ג יהיה בהחלט מתאים ולא ילווה במאמצים גדולים מידי
גודל המסך: המחשבים הנישאים הקטנים מגיעים עם מסך זעיר של 10.1 אינץ' בדרך כלל. הקומפקטיות הזו מתבטאת כמובן במשקל נמוך, אך לרוב מדובר במסך לא מספיק גדול. מסך בגודל 13.3 אינץ' ומעלה יאפשר קריאה קלה
נוחות המקלדת: סטודנטים כותבים הרבה, בלי קשר לפקולטה בה הם לומדים. לכן, הם זקוקים למקלדת נוחה ומעל לכל 'מלאה' – כזו שכוללת כמה שיותר לחצנים בגודל סביר. אחרת, חווית השימוש תיפגע קשות • אורך חיי הסוללה: מחשבים ניידים צורכים אנרגיה בהתאם לגודלם. לכן, ישנם נוטבוקים שיכולים לפעול ברצף גם עשר שעות ללא חיבור לחשמל, ואילו הלפטופים הגדולים יצליחו להחזיק מעמד שלוש שעות לכל היותר. בדרך כלל, לא ניתן להסתמך על חיבורי החשמל בכל כיתה, מה שהופך את הנתון הזה למשמעותי
מחיר: הנוטבוק נחשב לזול ביותר בשוק הנחשבים הנישאים, כשמחיר יחידה בסיסית יעלה לא יותר מ-2,500 שקלים. אחיו הגדולים יותר יכולים להגיע גם ל-6,000 ₪ כמעט בלי מאמץ, אך ישנם גם מחשבים ניידים איכותיים שמחירם נמוך מ-4,000 ₪ מחשב נייד מבית טוב ליצרנית המחשב הנייד החדש שלכם יש גם כן תפקיד מכריע בבחירה.

זהו כלל חשוב מאוד:
קנו מחשבים ניידים רק מחברה ידעה ומוכרת בתחום. בין החברות המומלצות נמצאות DELL (ובעיקר סדרת ה-Vostro), סמסונג (NF-210 מיועד במיוחד לסטודנטים), אסוס (חלוצת הנטבוקים, מוצלחת גם בדגמים הגדולים), אייסר, לנובו וגם פקארד בל הוותיקה.

טיפים אחרונים לרכישה מוצלחת...
ישנם עוד כמה דברים חשובים שכדאי לבדוק לפני רכישת מחשב נייד: ראשית, התעקשו על מחשב בעל זיכרון פנימי של 2 ג'יגה לפחות (אם כי מחשב נישא מהיר באמת יהיה בעל 4 ג'יגה לפחות). שנית, אל תשכחו לבדוק כמה יציאות USB יש במחשב ושהן ממוקמות בנקודות נגישות ונוחות מבחינתכם.

כמובן שלא נותיר אתכם ללא עצה חסכונית:
אם אתם מחפשים מציאות, נסו לבדוק אצל אנשי אגודת הסטודנטים במוסד בו אתם לומדים. לאגודות רבות יש את האמצעים להשיג הנחות יפות מאוד ברכישת מחשבים ניידים לסטודנטים – נצלו זאת כל עוד אתם יכולים.
הדפסה   שלח לחבר

עוד כתבות

תגובות

סה"כ 1 תגובות
מאת
כותרת
תוכן
מאמר מעולה!
תודה
מאת יוסי | 14.08.2011
בחזרה לדף המגזין הראשי
האם אתה מרוצה מהמסלול בו אתה נמצא
שלח
אתר פרופסור הינו אתר לסטודנטים ובוגרים הכולל תוכן אקדמי רב מסוגים שונים: עבודות אקדמיות, מבחנים, סיכומים, מלגות, תרגומים, בנוסף ניתן ליהנות ממגוון מלגות ומכירת תוכן אקדמי.