False ביקורת- הזדמנות אחרונה לאהבה
פרופסור

ביקורת- הזדמנות אחרונה לאהבה

הזדמנות אחרונה לראות את דסטין הופמן בהופעה לפני שהוא מוותר על נשים לטובת גיל העמידה

מתן שריג | 30.04.2009
ביקורת- הזדמנות אחרונה לאהבה


למה הסיפורים האלה חייבים לעבור קרי להסתיים קרי להתחיל בשדה התעופה. מה כל כך מרגש במקום שבו נוחתות וממריאות בכל רגע עשרות ציפורי ברזל, מלבד מחירי הדיוטי הפרי? ( שגם הם כבר לא כל כך מרגשים).
עושה רושם שכל סרטי הרומנטיקה באשר הם כפו על עצמם מתכון מוכן מראש, ואף יוצר לא מוכן לצאת עם מרשם משלו, שמא יבואו האורחים ויגידו 'לא טעים' או במילים אחרות: לא רוצים לעשות פדיחות. אבל אותם יוצרים בנליים לא מבינים שהכל התחיל מפדיחה: גם לאנשטיין לא האמינו בתחילת דרכו.
לזכות 'הזדמנות אחרונה לאהבה' יאמר שיש בו קורט נסיוני לצאת מהבועה ולהפריח את שממת ה-"אני אוהב אותך, בעצם לא- בעצם כן". האמת ששחקניות בעלות מבטא בריטי כבד כמו אמה תומפסון  תמיד עשו לי את זה, אבל מה שהופך את הסרט ליותר מסיפור מעניין זה בעיקר דסטין הופמן.
השחקן הפנומן, נותר בפנים חתומות ואדישות כמעט לכל אורך הסרט, וממש קשה להבחין שהבן אדם לוקח חלק בסרט. לפעמים מורגש קצת ברגש מצד הופמן, וניראה שלא נגמל מדמות הדיסלקט הגאון, אותה גילם ב' איש הגשם'.
ב- 'הזדמנות אחרונה לאהבה' הופמן מגלם את דמותו של הארווי, כותב ג'ינגלים מהתפוח הגדול שטס ללונדון לכבוד חתונת ביתו. בהגיעו הארווי מגלה שביתו בחרה באביה החורג ללוות אותה לחופה, וסופג אכזבה קשה. הארווי חוזר לשדה התעופה שם הוא פוגש בקייט היפיפה שמשנה את חייהו מקצה לקצה.
ג'ואל הופקינס, במאי ותסריטאי הסרט, מצא את לונדון הקרירה והסגרירית רומנטית יותר מניו-יורק, ובחר בה למקום המרכזי להתרחשות העלילה. ובצדק.
אין כמו לונדון המנוסה כדי להוות רקע לשני מבוגרים שרוצים לחוות שוב את טעם האהבה.
המשחק בסרט לא רע בכלל, בייחוד הסייד-קיקס שעשו עבודה טובה. אבל בכל הנוגע להופמן ותומפסון, ניראה שהשניים עשו הכל כדי לא להיראות משחקים. הניסיון העשיר שלהם על המרקע הפך את הסרט לאנושי וחם יותר, רגוע מאוד וקרוב יותר לאדם הקטן. אך מצד מהי דרמה לא אישה יפה ממררת בבכי, ללא נשיקה מרוחה שחותמת את הסרט, ובעיקר, ללא קונפליקט אמיתי שיכריח את הגבר לעזוב, ולאחרי יום-יומיים לחזור על ארבע.
ההגדרה סרט שנועד לנשים, היא לא הגדרה שמוכלת על ' הזדמנות אחרונה לאהבה'. אז נכון, לא תמצאו בסרט כנופיות פשע, סמים או את ג'ורג' קלוני, אבל ברוב חלקיו ניראה שהסרט מנסה להתנער מהדמית הנשית ולתת הזדמנות למי שלא נוהג לבכות בסרטים וסתם, להנות מעלילה מעניינת.

'הזדמנות אחרונה לאהבה' הוא הזדמנות אחרונה בהחלט לראות את דסטין הופמן בהופעה לפני שהוא מוותר על נשים לטובת גיל העמידה.  תלכו לראות, אולי תצא לכם הזדמנות טובה מזה.
ארה"ב/בריטניה (2008)
שפת הסרט: אנגלית
משך זמן סרט: 92 דקות
ז'אנר : דרמה, רומנטי
במאי/ת: ג'ואל הופקינס
שחקנים: דסטין הופמן, אמה תומפסון, ג'יימס ברולין, טיפ הווארד, וונדי מי בראון, ריצ'רד ציף, ליאן בלאבן, מישל לנדס
תסריטאי/ת: ג'ואל הופקינס

הדפסה   שלח לחבר

עוד כתבות

בחזרה לדף המגזין הראשי
האם אתה מרוצה מהמסלול בו אתה נמצא
שלח
אתר פרופסור הינו אתר לסטודנטים ובוגרים הכולל תוכן אקדמי רב מסוגים שונים: עבודות אקדמיות, מבחנים, סיכומים, מלגות, תרגומים, בנוסף ניתן ליהנות ממגוון מלגות ומכירת תוכן אקדמי.