False על רקע המצב הביטחוני
פרופסור

על רקע המצב הביטחוני

סטודנטים ומרצים מתנדבים לסייע לתושבי באר שבע והסביבה

מערכת פרופסור | 04.01.2009
על רקע המצב הביטחוני

בשל המצב הביטחוני ומתוך דאגה לשלומם של הסטודנטים והמרצים באוניברסיטה, תימשך הפסקת הלימודים במוסד, בכפוף להתפתחויות הקשורות למבצע "עופרת יצוקה" ברצועת עזה. למעט אי קיום הלימודים והמשתמע מכך, האוניברסיטה ממשיכה בפעילותה המחקרית והמנהלתית. יודגש כי האוניברסיטה ממוגנת וערוכה היטב לנסיבות הביטחוניות העכשוויות.


האוניברסיטה נערכת להשלמת החומר הלימודי שהוחסר ויוחסר בשל המצב הביטחוני.מרכז הספורט האוניברסיטאי והספרייה הרפואית סגורים, לפי שעה, לקהל הרחב. לכשתתקבל החלטה בדבר חידוש הלימודים, תפורסם הודעה על כך בכלי התקשורת, בדואר אלקטרוני ובאתר הבית של האוניברסיטה.
הסטודנטים של אוניברסיטת בן-גוריון שנשארו בבאר שבע בשל הפסקת הלימודים בעטיו של המצב הביטחוני, נרתמו בימים האחרונים על מנת לסייע במגוון של פעילויות בקרב הציבור בעיר, בעיקר עם הילדים.
אילן קלגרד, רכז פרויקט "הדירות הפתוחות" ביחידה למעורבות חברתית באוניברסיטה הנחה את כל הסטודנטים שנשארו בשכונות לדבר עם ילדי החוגים שלהם, לבקר את השכנים להרגיע אותם ולוודא שכולם מכירים את המרחב המוגן שלהם.


קלגרד:"מעצם העובדה שהסטודנטים גרים כל העת בשכונות הוותיקות והחלשות יותר, הם מהווים דוגמא עבורם כל השנה ובמיוחד עכשיו. היו לנו כמה סטודנטים שסייעו לשכנים לפתוח את המקלטים השכונתיים, לסדר אותם, להכניס קצת "צבע" למקלט יחד עם ילדי השכונה. אחרים אכן עברו בין בתי השכנים, שוחחו עמם והרגיעו. מעבר לכך שהם, הסטודנטים הפכו כתובת לפניות של התושבים. הם עונים על שאלות כמו מה עושים עכשיו, ובמקרה כזה או אחר, וכן מסייעים לתושבים בקשר עם המוקד העירוני, העירייה וכדומה. אני חושב שהנוכחות של הסטודנטים בשכונות גם בימים אלה מרגיעה מעט את התושבים והילדים, מהווה עבורם את כתובת ואוזן קשבת לפניות" .


גם חברי הסגל האקדמי באוניברסיטה התנדבו לסייע בעיקר בכל הקשור לטיפול באוכלוסיה במצבי לחץ.חברי סגל מהמחלקה לעבודה סוציאלית, בראשותה של פרופ' לאה קסן, פעילים במסגרת מוקד לטיפול במצבי לחץ שהקימה עירית באר שבע בשיתוף עם משרד הבריאות והמרכז הרפואי סורוקה במבנה של "מרכז המורים".
כנס בינלאומי "משבר כהזדמנות- מענים ארגוניים ומקצועיים למצבי אסון", שהיה אמור להתקיים בסוף השבוע הקרוב באוניברסיטה, הועתק לאוניברסיטה העברית בירושלים, באירוח של המחלקה לעבודה סוציאלית במקום.

אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת בן גוריון פתחה חמ"ל (חדר מלחמה) והחלה בגיוס מתנדבים שיעזרו לתושבי באר שבע בימים אלה. עד כה נרשמו בין כ-250 סטודנטים הפועלים בשיתוף עם עמותת "לב אחד".
עם פרסום החלטת האוניברסיטה על השבתת הלימודים החלו להגיע עשרות סטודנטים אל בית הסטודנט בקמפוס על מנת להתנדב למען הקהילה. אגודת הסטודנטים שיבצה אותם לפעילויות רבות, במרכז דחק יעזרו סטודנטים לנפגעי הלם, בבאר שובע יעזרו בחלוקת מזון לנזקקים, כמו כן מחר ובימים הקרובים יערכו הסטודנטים פעילויות לילדים בסיכון ולילדים המאושפזים בסורוקה.


"הסטודנטים בבאר שבע הם חלק בלתי נפרד מהקהילה", אומר יו"ר האגודה, עמית קציר. "אין ספק שזו השעה להתנדב, לעזור על מנת לחזק את העורף, אגודת הסטודנטים פעלה ותמשיך לפעול לאורך כל הלחימה ואף אחריה למען הקהילה בעיר".


אגף משאבי אנוש של האוניברסיטה יזם פתיחת שמרטפיות במוסד עבור ילדי עובדים של הסגל המנהלי וכן של סגל המרצים הבכיר שיפתחו מחר (יום שני) . עד כה נרשמו כ-300 ילדים למסגרות אלו, בהם יתבצעו פעילויות העשרה מגוונות עבורם. באוניברסיטה נפתחה השבוע קייטנה לילדי המרכז הרפואי סורוקה הנמצאת בסמוך.
לפרטים נוספים הקשורים בפעילות הקשורה בסטודנטים שפעילים במסגרת פרויקט הדירות הפתוחות של האוניברסיטה ניתן לפנות לאילן קלגרד,רכז הפרויקט  ביחידה למעורבות חברתית באוניברסיטה, משרד 08-6461788, נייד 052-5793064.

אגודת הסטודנטים קוראת לכל הסטודנטים שרוצים להתנדב ליצור קשר דרך מייל –
helpinbgu@gmail.com .

הדפסה   שלח לחבר

עוד כתבות

תגובות

סה"כ 3 תגובות
מאת
כותרת
תוכן
כל הכבוד לסטודנטים!
ברגעים כאלה העם צריך להתאחד
מאת יוני | 04.01.2009
כל הכבוד לסטודנטים!
ברגעים כאלה העם צריך להתאחד
מאת יוני | 04.01.2009
מי שם? (לת)
מאת Dikla | 08.01.2009
בחזרה לדף המגזין הראשי
האם אתה מרוצה מהמסלול בו אתה נמצא
שלח
אתר פרופסור הינו אתר לסטודנטים ובוגרים הכולל תוכן אקדמי רב מסוגים שונים: עבודות אקדמיות, מבחנים, סיכומים, מלגות, תרגומים, בנוסף ניתן ליהנות ממגוון מלגות ומכירת תוכן אקדמי.