False גברים שימו לב
פרופסור

גברים שימו לב

מחקר ייחודי בדק את ההתנהגות המינית במסגרות תיירותיות

מערכת פרופסור | 05.10.2008
גברים שימו לב

המסקנה העולה מהמחקר:

שהיה בבית מלון או בצימר מהווה הזדמנות להתנסות בחוויות מיניות שדורשות אומץ ומצב רוח ייחודי


מחקר ייחודי באוניברסיטת בן גוריון שבדק את התנהגותה המינית של האישה במסגרות תיירותיות מעלה שהשהיה בבית מלון ו/או בצימר מהווה הזדמנות להתנסות בחוויות מיניות שדורשות אומץ ומצב רוח ייחודי. חלק מהמרואיינות במסגרת המחקר ציינו כי הסכימו לראשונה לקיים יחסי מין לא קונבנציונאליים בעת השהיה במלון או בצימר, בזכות ההרגשה הייחודית שעודדה אותן "לא לחשוב, לחיות את הרגע". המעניין הוא כי שינוי זה יכול להתרחש ללא צורך לעבור את ה-Duty Free, ולפעמים אף ללא קשר למרחק הפיסי מהבית.

פעילות המסבה הנאה לאדם בחיי היום יום, כמו יחסי מין, ניתן לצפות שתתקיים במסגרת תיירותית. הספרות המחקרית עוסקת כיום ברובה בתיירות מין בין תיירים למקומיים, תוך התעלמות כמעט מוחלטת מיחסי מין בין התיירים עצמם. המחקר החדש, שנעשה על ידי יליזבטה ברדיצ'בסקי, מסטרנטית במחלקה למנהל עסקים באוניברסיטת בן-גוריון, בהנחייתם של ד"ר יניב פוריה ופרופ' נתי אוריאלי מהמחלקה לניהול מלונאות ותיירות, מלמד על מקומו של המלון כמרחב אידיאלי לקיום יחסי מין ועל חשיבותם של יחסי מין בעת פעילות תיירותית.

ברדיצ'בסקי ערכה ראיונות עומק עם עשרים ואחת נשים יהודיות בגילאים שונים, המשתייכות לשכבות סוציו-אקונומיות שונות.ממצאי המחקר מעידים כי האווירה במלון מציעה מגוון אפשרויות לחריגה מהנורמות החברתיות המקובלות בחיי היום יום. המלון מספק לא רק סביבה פיסית שונה מהבית, אלא גם אווירה ייחודית המקישה על ההתנהגות המינית המתרחשת בסביבתו. המציאות החברתית במסגרת הפעילות התיירותית מאופיינת באנונימיות המעודדת ומאפשרת לקיחת סיכונים. המרואיינות תיארו את האווירה במלון כמשחררת ולעתים אף כמסחררת. המרואיינות דיווחו כי בעת פעילות תיירותית הן מרגישות מנותקות מהמגבלות ומהמחויבויות השגרתית.

המשתתפות במחקר דיווחו כי קיום יחסי מין הוא גורם חשוב לשביעות רצונן מהחוויה התיירותית. בחלק מהמקרים הוא אף גורם הכרחי ו/או מניע לחופשה. כלומר, השהיה במקום לינה מחוץ לבית נתפסת כהזדמנות להחיות את חיי המין של בני הזוג בסביבה שונה ורגועה, או לחילופין כהזדמנות ליחסי מין מזדמנים.

המשתתפות במחקר התייחסו לשלושה סוגי מקומות לינה: צימרים, מלונות ואכסניות. צימרים תוארו כמתאימים לנופש מסוג "בטן-גב", שאינו כרוך בהתרוצצויות רבות ותואר כחופשה אידיאלית לקיום יחסי מין במסגרת מערכת זוגית מהבית (תוך עליה בפעילות המינית ובאיכותה). המרואיינות דיווחו כי לצימר יש דימוי של מקום המיועד לסקס, וכי אין בו מה לעשות חוץ מזה. מספר מרואיינות טענו כי קיום יחסי מין מהווה מניע חשוב ולעתים אף עיקרי, ליציאה לחופשה בצימר.

מלונות תוארו כמתאימים הן לנופש "בטן-גב" (בדומה לצימרים) והן לטיולים שמטרתם לראות אטרקציות מרובות בפרק זמן קצר, בהם קיום יחסי מין במסגרת מערכת זוגית מהבית נתפס כהכרח (תוך עליה בכמות יחסי מין, אך פגיעה באיכותם לאור העייפות). המרואיינות הסבירו את את השינויים בהתנהגותם המינית מבחינת כמות, איכות וגיוון, לא רק באמצעות השינוי בתנאים הפיסיים, אלא גם בעזרת ההרגשה הייחודית בשל השהיה במלון. נשים ציינו כי הן משתחררות בעת קיום יחסי מין במלון, המוצא את ביטויו באפשרות להתבטא באופן חופשי רגשית: "את צועקת חופשי, כי מה איכפת לך מי נמצא מעבר לקיר?" אחת המרואיינות סיכמה כאשר אמרה שכמו בסרט הפופולארי "The Story of us", בו הבעל מאשים את האישה שהיא ספונטאנית בסקס רק במלון, גם המרואיינת ציינה כי "צריך שוער בדלת כדי שאוכל לקיים יחסי מין בספונטאניות".

ד"ר יניב פוריה מציין כי יש לזכור כי המלון והשירות הניתן בו תורמים לאותה הרגשת ייחודיות המשפיעה על חיי המין בחופשה בקרב נשים. לרוב, האישה היא האחראית על עבודות הבית-ניקיון, בישול וסידורים, ובמלון היא אינה צריכה לדאוג לכל אלה. אחריות זו מוסרת מעל כתפיה.

הקטגוריה האחרונה הינה אכסניות, שתוארו כמקום לינה אופייני לטיולי תרמילאים. להבדיל ממלונות ומצימרים, בהם הודגש הנושא של פרטיות ואינטימיות לצורך קיום יחסי מין, באכסניה יחסי מין יכולים להתרחש גם בחדר עם שותפים/שותפות. המרואיינות טענו כי התנהגות זו לא היתה נסבלת בחיי היום יום, אפילו על ידן. אבל בטיול תרמילאי, לאור החוויה הייחודית של צעירים הנמצאים מחוץ לבית ובהתחשב בתנאים הפיסיים המינימליים, סקס במרחב לא אינטימי, כמו חדר עם שותפים,  נתפס כלגיטימי.

הדפסה   שלח לחבר

עוד כתבות

תגובות

סה"כ 6 תגובות
מאת
כותרת
תוכן
עכשיו נזכרתם להגיד לי את זה?
כשאין מקום בכל הצימרים והמלונות בארץ???
מאת אוריאל | 05.10.2008
זה כל כך נכון (לת)
מאת שיר | 05.10.2008
מעניין
יש צורך במחקר כדי להסיק שבחורות נתונות למצבי רוח? ;)
מאת NoamS | 05.10.2008
המחקר הזה היה צריך לבוא
עם קופונים להנחות לצימרים קשה לי להמשיך לעבוד עכשיו אחרי שקראתי אותו
מאת הראל | 06.10.2008
יש לי שובר זוגי לצימר בצפון בסופשבוע
מישהי רוצה לבוא איתי? (אפלטוני לחלוטין...)
מאת GilAD | 07.10.2008
ממתי ל21 ראיונות עומק יש תוקף חיצוני להשליך על כלל האוכלוסיה? (לת)
מאת מר מהימנות | 20.12.2009
בחזרה לדף המגזין הראשי
האם אתה מרוצה מהמסלול בו אתה נמצא
שלח
אתר פרופסור הינו אתר לסטודנטים ובוגרים הכולל תוכן אקדמי רב מסוגים שונים: עבודות אקדמיות, מבחנים, סיכומים, מלגות, תרגומים, בנוסף ניתן ליהנות ממגוון מלגות ומכירת תוכן אקדמי.