False יו"ר התאחדות הסטודנטים החדש
פרופסור

יו"ר התאחדות הסטודנטים החדש

בועז טופורובסקי נבחר ברוב מוחץ של 86%

מערכת פרופסור | 01.09.2008
יו

בבחירות שנערכו היום לראשות התאחדות הסטודנטים בישראל, נבחר בועז טופורובסקי ברוב מוחץ של 86%. לעומת המתמודד, יונתן רהימי שקיבל בסה"כ 12% קולות. 2% מהמצביעים לא הספיקו להגיע לישיבה.
בועז טופורובסקי נבחר לכהונה בת שנתיים.

כזכור, ב- 18.5.08, נבחר טופורובסקי ליו"ר התאחדות הסטודנטים, בעקבות התפטרותו של היו"ר הקודם. מאז, הספיק לנהל מאבק למניעת ניסיון ההשתלטות על חברת איסתא מידי גורמים חיצוניים, למנוע את כוונת האוצר לעלות שכר הלימוד ובמקביל למנוע את כוונת האוצר לערוך שכר לימוד דיפרנציאלי במקצועות ניהול, חשבונאות ומשפטים במסגרת חוק ההסדרים.


כל זאת ועוד לערוך רפורמות בהתאחדות, לרבות- הקמת מחלקת מחקר שמטרתה לבחון את נושא האקדמיה וההשכלה הגבוהה בזוויות שונות, תוך כדי מגע ישיר עם גורמים רבים (מרצים, חברי כנסת) ומחקרים של סטודנטים ;  הקמת קרן מלגות תמורת מעורבות חברתית; הרחבת המשלחות וחילופי סטודנטים ; הרחבת ההנחה בתחבורה הציבורית לסטודנטים ואף הקמת מערך מסודר וזיכרון ארגוני שלא היו קיים עד כה בארגון.
פעילותו הענפה מסבירה את התמיכה הבלתי מסויגת והנדירה בעולם הסטודנטים, אליה זכה היום.

בועז טופורובסקי, יו"ר התאחדות הסטודנטים בישראל, הציג מיד בתום ההצבעה, את משנתו בנוגע לתפקידה של התאחדות הסטודנטים בחייו של הסטודנט ובחייה של המדינה בכלל, כמו את הצורך בשמירה על האינטרסים של הסטודנט במסגרת ההשכלה הגבוהה ושל כל חלקי מערכת החינוך. כמו כן, אמר כי שואף להביא את ההתאחדות למצב שסטודנטים יהיו מעורבים ומשפיעים בכלל הנושאים בחברה הישראלית.


בועז טופורובסקי יו"ר התאחדות הסטודנטים בישראל:
"אני מודה ליושבי הראש בכל אגודות הסטודנטים בארץ, אשר נתנו בי את אמונם והעניקו לי את תמיכתם. אנו, הסטודנטים במדינת ישראל, עומדים בפני תקופה לא קלה מבחינת מצבה הגרוע של ההשכלה הגבוהה, מערכת החינוך והמדינה. בכוונתי להמשיך לעשות ככל הניתן על מנת לשפר את מעמד ורווחת הסטודנטים במכללות ובאוניברסיטאות ובמקביל להילחם כנגד רצון האוצר להפריט את ההשכלה הגבוהה ולהעלות את שכר הלימוד. אני מאמין כי על התאחדות הסטודנטים לקחת חלק פעיל בעיצוב אופייה של המדינה בעתיד, ולהיות מעורבים ככל הניתן בחברה. עלינו, הצעירים, לקחת את העניינים לידיים ולדאוג לעתיד אותו אנו נחיה".

בועז טופורובסקי, בעל תואר ראשון במשפטים וכלכלה וסטודנט לתואר שני למשפטים באוניברסיטת תל אביב, כיהן במשך שנתיים כיו"ר אגודת הסטודנטים באוניברסיטת תל אביב ומילא בה ובחברות הבנות שלה מגוון רחב של תפקידים.


עם סיום תפקידו, נבחר לכהן כיועץ הבכיר לשר הרווחה, יצחק בוז'י הרצוג והיה אחראי מטעם השר, בין השאר, על המוסד לביטוח לאומי ועל יחידות הסמך של משרד הרווחה (הרשות לשיקום האסיר, חברת המשקם וקרן למפעלי שיקום). טופורובסקי עזב את תפקידו לטובת ההתמודדות על התאחדות הסטודנטים הארצית בישראל.

טופורובסקי היה אחד ממובילי ומנהיגי מאבק הסטודנטים בשנה שעברה נגד יישום מסקנות דו"ח ועדת שוחט ולמען עתיד ההשכלה הגבוהה. כמו כן, הוביל מאבקים סטודנטיאליים וציבוריים רבים.


טופורובסקי ידוע כאחד אשר מייצג את העמדה הקיצונית ביותר נגד וועדת שוחט, הן לגבי שכר הלימוד והן בהתנגדותו להליך הפרטת ההשכלה הגבוהה. בין השאר טופורובסקי מייצג את הקו הניצי בעד מכירת אחזקות הסטודנטים בחברת איסתא ונלחם למען התאחדות הפועלת למען הסטודנטים והאזרחים ורווחתם ולא למען אינטרסים כלכליים ועסקיים לא רלוונטיים.

הדפסה   שלח לחבר

עוד כתבות

תגובות

סה"כ 6 תגובות
מאת
כותרת
תוכן
בקיצור - אם בועז לא היה קיים היה צריך להמציא אותו
יאללה בועז - בשנה הבאה רואים אותך בבחירות לעיריית תל אביב?
מאת doolik | 01.09.2008
מר טופורובסקי הוא עסקן פוליטי
לא באמת מעניין אותו הסטודנט המסכן - הוא דואג לתחת שלו לעתידו הפוליטי
מאת אחד שיודע | 01.09.2008
כל הכבוד בועז
ובהצלחה
מאת אסף בנדור | 02.09.2008
כל הכבוד אבל...
כמו כל האנשים הטובים הוא בטח ילך לעסקים ויעזוב את הפוליטיקה
מאת שרון מבן גוריון | 02.09.2008
חיסונים זה פשע מדוע מחריכים סטודנטים להיתחסן
החיסונים מסוכנים הידע נימצא אלומינים וחומר משמר ותחלואת קופים זה לא חיסון זה ניסיון השמדה זה חיסול רחמי ממוקד זה פשע אנה עיצרו את פשע החיסונים בהיכל לימודיכם כמה כרמי מרוויחה מהרעלת תלמידייה האם זו תמימות או אגנדה אוגנית מלוכלכת וריווחית טפווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווויהודי שוחט יהודי יהודי מרעיל יהודי למען בצע כסף
מאת חיסונים סכנה לסטודנטים | 15.09.2010
מס על המלגות לסטודנטים...אין לממשלה בושה!!!
רציתי להסב את תשומת לבכם שהממשלה החלה לקחת מס של 18% על מלגות לסטודנטים. אני אמורה לקבל מלגה בתור סטודנטית והורידו לי מס מהמלגה. וזה עוד בזמן שכל הסטודנטים מפגינים על המצב הקשה במדינה. איך יש לממשלה אפשרות לקחת מס ממלגה? הרי זה כסף שנתרם במיוחד לסטודנטים נזקקים. איזה חוצפה זאת פשוט אין להם בושה!.
מאת שני | 01.08.2011
בחזרה לדף המגזין הראשי
האם אתה מרוצה מהמסלול בו אתה נמצא
שלח
אתר פרופסור הינו אתר לסטודנטים ובוגרים הכולל תוכן אקדמי רב מסוגים שונים: עבודות אקדמיות, מבחנים, סיכומים, מלגות, תרגומים, בנוסף ניתן ליהנות ממגוון מלגות ומכירת תוכן אקדמי.