False מאבק שלא נראה כמותו
פרופסור

מאבק שלא נראה כמותו

"צעדים חד צדדיים, יזכו לצעדים דומים מצד הסטודנטים"

מערכת פרופסור | 20.07.2008
מאבק שלא נראה כמותו

בעקבות הכוונה להעלות לדיון היום בישיבת הממשלה את דו"ח שוחט, ללא כל הידברות מוקדמת עם נציגי הסטודנטים, יצאו אמש מנהיגי הסטודנטים: בועז טופורובסקי (יו"ר התאחדות הסטודנטים בישראל) ונתנאל איזק (יו"ר ארגון הסטודנטים) בקריאה אחרונה לשרי הממשלה. הדיון המתוכנן היום מהווה הפרה בוטה של ההסכם שנחתם בין רה"מ, אהוד אולמרט ושרת החינוך, פרופ' יולי תמיר לבין התאחדות הסטודנטים בישראל וארגון הסטודנטים בישראל ב- 24.5.08 האומר כי דו"ח שוחט יועלה לאישור הממשלה רק לאחר הידברות בין נציגי הממשלה לנציגות הסטודנטים ולאחר ש"ההידברות תסתיים בהמלצות מוסכמות".


מנהיגי הסטודנטים יוצאים בקריאה אחרונה לשרי הממשלה במטרה למנוע מאבק נוסף במערכת ההשכלה הגבוהה. הסטודנטים קוראים לשרי הממשלה למנוע דיון ו/או קבלת החלטות בנוגע לדו"ח שוחט לפני שישנן הסכמות בין נציגי הממשלה ובין נציגי הסטודנטים וזאת בהתאם להסכם שנחתם עם הסטודנטים אשתקד. 

בשל הימצאותו של יו"ר התאחדות הסטודנטים, בועז טופורובסקי במשלחת רשמית של התאחדות הסטודנטים עם מעל 100 סטודנטים במחנות השמדה בפולין, שולח טופורובסקי את ממלא מקומו, גיל גולדנברג, לייצג את עמדת יו"ר ההתאחדות בפני הממשלה.

ביום שישי האחרון נפגשו יושבי ראש אגודות הסטודנטים וקבלו מספר החלטות לגבי פעולות מחאה עתידיות, אשר תתחלנה כבר החל מהיום.

כמו כן, הסטודנטים מוחים על החלטת ור"ה להוציא ביום שני שוברי תשלום הגבוהים ב- 1000 ₪ ובכך להעלות את שכה"ל. במכתב ששלחו נציגי הסטודנטים לור"ה שלשום, נאמר כי "אין ספק שמעשה זה יפגע באופן ישיר ובלתי משתמע בציבור הסטודנטים בישראל. החלטה זו שוברת את החזית האחידה שהציגו כל הגורמים במערכת ההשכלה הגבוהה בחודשים האחרונים ומשחקת לידי האוצר. אני מתריע בפניכם, מבקש ודורש שלא לשלוח שוברי תשלום בהם קיימת העלאת שכר לימוד. צעדים חד צדדיים מאין אלו, יזכו לצעדים דומים מצד הסטודנטים".

עם זאת, מנהיגי הסטודנטים קוראים לממשלת ישראל לקבל את הצעת הפשרה של שרת החינוך, יולי תמיר, האומרת כי שכה"ל יוקפא עד לשנת 2011 וכי כ- 1.8 מיליארד ₪ יוחזרו למערכת ההשכלה הגבוהה בתוך 5 השנים הקרובות. הצעה זו, המקובלת על כל גורמי ההשכלה הגבוהה, אינה עונה על חלק גדול מהבעיות והצרכים של מערכת ההשכלה הגבוהה, אך היא מהווה צעד ראשון בכיוון הנכון.

יו"ר התאחדות הסטודנטים בישראל, בועז טופורובסקי ויו"ר ארגון הסטודנטים בישראל, נתנאל איזק אומרים: "הסטודנטים עשו ככל שביכולתם בשביל למנוע משבר בהשכלה הגבוהה. אנו פעלנו בהתאם להסכם שנחתם בינינו ובין הממשלה ואף הסכמנו לפשרה כואבת בדבר הקפאת שכר הלימוד לשלוש השנים הבאות , זאת בכדי לאפשר הזרמת תקציבים להשכלה הגבוהה ולהחיותה. למרות צעדי האמון שלנו אל מול הממשלה, חטפנו יריקה בפרצוף כאשר נודע לנו על העלאת דו"ח שוחט לדיון בממשלה בניגוד גמור להסכם שנחתם בינינו. אנו קוראים לשרי הממשלה למנוע מאבק חריף ובלתי מתפשר מצד הסטודנטים, ע"י כך שיורידו את דו"ח שוחט מסדר היום ויורו לאוצר ולמערכת ההשכלה הגבוהה להשאיר את שכר הלימוד על כנו או להורידו. אנו מזהירים את הממשלה שלא לנסות שוב לבצע מהלכים חד צדדים במערכת ההשכלה, שכן מהלך כזה יגרור מאבק שלא נראה כמותו במדינת ישראל כנגד כהונת הממשלה וכל אחת ואחד משריה".

הדפסה   שלח לחבר

עוד כתבות

תגובות

סה"כ 4 תגובות
מאת
כותרת
תוכן
כמה אפשר לדרוך על הסטודנטים?
למה בכל שנה מחדש אנחנו צריכים להאבק על זכויותינו?
מאת אריאל | 20.07.2008
זאת בדיוק המטרה שלהם
כל שנה הם מנסים, יש שנים שהם מצליחים לדפוק אותנו יותר ויש שנים שפחות
מאת נגה | 20.07.2008
כל שנה אותו דבר. חלאס!!!
למה לא כמו במדינות אירופאיות, לימודים ע"ח המדינה בתמורה לתרומת שנה חברתית?...
מאת סטודנט בבר אילן | 23.07.2008
תרומה חברתית
האם היית מוכן לקשור את עצמך למדינה למשך ככה וככה שנים, כדי שתממן לך את הלימודים? האם הסטודנטים לא עסוקים מידי מכדי להשקיע את עצמם בפרויקטים סוחטי זמן של המדינה? חוץ מזה שבעבודות רבות יוצרים קשרים.. לך תגיד אחרי ארבע שנים שמה שעשית היה לאסוף זבל באיזה פארק או לעשות קייטנה
מאת מורן שביט | 13.08.2008
בחזרה לדף המגזין הראשי
האם אתה מרוצה מהמסלול בו אתה נמצא
שלח
אתר פרופסור הינו אתר לסטודנטים ובוגרים הכולל תוכן אקדמי רב מסוגים שונים: עבודות אקדמיות, מבחנים, סיכומים, מלגות, תרגומים, בנוסף ניתן ליהנות ממגוון מלגות ומכירת תוכן אקדמי.