False מעונות מילמן בסכנת סגירה
פרופסור

מעונות מילמן בסכנת סגירה

מעונות מילמן באוניברסיטת תל אביב ייסגרו לטובת צעירים יהודיים אמריקניים

מערכת פרופסור | 13.04.2008
מעונות מילמן בסכנת סגירה

בית מילמן, ברח' טאגור 32 ברמת אביב, אשר בבעלות חברת 'השתתפויות בנכסים', משמש מזה 9 שנים כמעונות לסטודנטים המאכלסים כ-250 סטודנטים מאוניברסיטת תל-אביב. בתחילה, התקשרה השתתפויות בנכסים בחוזה עם האוניברסיטה אשר הפעילה את המעונות, ובשלוש השנים האחרונות מופעלים המעונות ע"י אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל-אביב, באמצעות חברת נ.כ.ס הנמצאת בבעלותה.

בפגישה שנערכה אמש, נמסר לאגודת הסטודנטים ע"י מר גרשון קופיט, מנהל סניף תל-אביב בחברת השתתפויות בנכסים, כי אין בכוונת החברה להמשיך את החוזה עם אגודת הסטודנטים, בשל בקשת הסוכנות לשכן בבניין צעירים יהודים אמריקאים המבקרים בישראל. משמעות ההחלטה היא סגירת מעונות הסטודנטים.

מצוקת הדיור בתל-אביב הגיעה בשנים האחרונות לשיאים חסרי תקדים שהובילו לעלייה בלתי-נסבלת, עבור ציבור הסטודנטים, במחירי השכירות. אם לא די בכך, הרי שאוניברסיטת תל-אביב עתידה להתחיל בשנה הקרובה בשיפוץ הכרחי במתחם מעונות "אינשטיין" אשר בבעלותה, דבר אשר יביא לצמצום נוסף בהיקף המיטות המוצעות לסטודנטים, בכ-200 מיטות בכל רגע נתון בשנים הקרובות. חלק לא מבוטל מן הסטודנטים במעונות הם מיעוטי יכולת, ומשמעות סגירת המעונות, כמו גם שיפוץ המעונות הקיימים, היא ביטול שנת לימודיהם באוניברסיטת תל אביב וחיפוש אחר חלופות אחרות, באין פתרון דיור הולם.

אגודת הסטודנטים תשלח בקרוב מכתב לכל חברי הכנסת בעניין, וזאת על מנת להפעיל לחץ שיגרום לביטול ההחלטה האכזרית.

גיל גולדנברג, יו"ר אגודת הסטודנטים באוניברסיטת תל אביב:

"מצוקת הדיור של הסטודנטים באוניברסיטת תל אביב היא אחת הבעיות המרכזיות בחייהם, עוד לפני הגזירה שנחתה עלינו מכיוון הסוכנות היהודית. הייתי מצפה מהסוכנות לא לפגוע בצעירים החיים בארץ, אשר חלקם משרתים במילואים ולומדים באוניברסיטה, לטובת צעירים הגרים בחו"ל. אני דורש מהסוכנות לבטל במהירות את ההחלטה האומללה אשר עתידה לזרוק מהאוניברסיטה 250 סטודנטים רק כי הם 'לא רווחיים מספיק'".

ביום שישי התקיימה ישיבת החירום של וועד אגודת הסטודנטים בה הוחלט על הקמת מטה המאבק בסגירת מעונות מילמן. דיירי המעונות, שבשנה הבאה יפונו ממיטותיהם, כתבו מכתבים אשר נשלחו לזאב בילסקי, יו"ר הנהלת הסוכנות היהודית.

להלן מקבץ ממכתביהם של הדיירים:

חניאל, סטודנט להנדסה, שנה א':

"כתושב פריפריה, המשמעות של סגירת המעונות הינה גזר דין מוות וודאי לתואר עליו חלמתי כל חיי. בית מילמן הוא המקום אשר נותן לנו, מיעוטי היכולת, הזדמנות להשכלה שווה".


טל, סטודנטית לפסיכולוגיה, שנה א':

"סגירת המעונות כמוה כגירוש מביתי. אם המעונות ייסגרו, לא תהיה לי ברירה אלא לעזוב את לימודי ולחזור לגור בבית הורי בצפון הארץ".


מייסם, סטודנטית לפסיכולוגיה וביולוגיה, שנה ג':

"אדוני יושב ראש הסוכנות היהודית, לעבודה שאתה תמיד רצית - כבר הגעת. אני מבקשת ממך לתת גם לי להמשיך את דרכי ולהבטיח את פרנסתי בעתיד במקצוע בו בחרתי".


אינה, סטודנטית בפקולטה למדעים מדויקים, שנה ב':

"זה מה שמדינת ישראל עושה בשנים האחרונות: דופקת את החלשים, את העניים, את אלה שאין ביכולתם להתנגד, וגם אם כן, הרי המאבק שלהם לא יעזור כנגד אותם גופים חזקים".


אור, סטודנט לפילוסופיה, שנה ג':

"חבל לי שהסוכנות היהודית, שאחד העקרונות שלה הוא לתת חינוך ציוני ליהודים, שולחת אותי לרחוב ומלמדת אותי שיעור חשוב ורע בחינוך. זוהי 'מתנה' נפלאה לחג הפסח".


אלחנדרו סטרסקי, עולה חדש מארגנטינה, גר לבד בארץ, סטודנט להנדסה:

"Please don't let me getting to the street! Please! Don't close the dorms!" "בבקשה, אל תיתן לי להגיע לרחוב! בבקשה, אל תסגור את המעונות!".

 

השבוע אגודת הסטודנטים של אונ' תל אביב תחריף את המאבק בקמפוס, במעונות ואל מול בניין הסוכנות היהודית.

מעונות מילמן לא ייסגרו. 250 סטודנטים, ברובם מיעוטי יכולת – לא ייזרקו לרחוב!


עדכון מהמאבק: בעקבות המחאה התקשר מנכ"ל הסוכנות היהודית ליו"ר אגודת הסטודנטים וביקש לדון עמו בנושא. פגישה נקבעה בין הצדדים, בהשתתפות מנכ"ל אוניברסיטת תל אביב, מיד לאחר חג הפסח. בשלב זה, הוקפאה ההחלטה על סגירת המעונות, לפחות עד קיום הפגישה.

הדפסה   שלח לחבר

עוד כתבות

תגובות

סה"כ 2 תגובות
מאת
כותרת
תוכן
אין מצב - גם עלו מחירי הזכירות
וגם מעיפים סטודנטים מהמעונות?
מאת אריאל | 13.04.2008
פשוט בושה (לת)
מאת ערן | 15.04.2008
בחזרה לדף המגזין הראשי
האם אתה מרוצה מהמסלול בו אתה נמצא
שלח
אתר פרופסור הינו אתר לסטודנטים ובוגרים הכולל תוכן אקדמי רב מסוגים שונים: עבודות אקדמיות, מבחנים, סיכומים, מלגות, תרגומים, בנוסף ניתן ליהנות ממגוון מלגות ומכירת תוכן אקדמי.