False מחפשים עבודה?
פרופסור

מחפשים עבודה?

איך לעבור מרכז הערכה לתפקידי שירות ומכירה

חבר הון אנושי | 12.02.2008
מחפשים עבודה?

מרכז הערכה הוא כלי אבחוני המשמש חברות רבות בתוך ההליך של קבלה לעבודה.
הרעיון המרכזי הוא לבחון את המועמד במספר סיטואציות הקרובות ככל הניתן למציאות ובאופנים שונים אשר יכולים לבטא צדדים שונים באישיותו.

 
מרכז הערכה לתפקידי שירות ומכירה  (לתפקידים כמו: שירות לקוחות בחברות הסלולר, בנקים וכד')בדרך כלל בנוי ממספר שלבים:

השלב הראשון – שלב ההצגה העצמית, בו המועמדים נדרשים לספר על עצמם , הנסיון התעסוקתי שהם מביאים איתם , מדוע הם מכוונים למשרה וכדומה.


השלב השני – שלב המשימה הקבוצתית. בדרך כלל ניתנת משימת דרוג קבוצתית של : תכונות אופי , טיפוסים שונים " מה היית לוקח איתך לאי בודד.. " ועוד.

 
השלב השלישי – שלב הסימולציות . המועמד משחק בעל תפקיד וצריך להתמודד עם סוגיות שונות שמוצפות על ידי הלקוח.

 
השלב הרביעי – שלב הראיון האישי – ראיון אישי קצר על ידי מאבחן.


כמובן שסדר זה נתון לשינוי ויתכנו הוספות או החסרות.

נוסף על כך, ברב החברות לאחר מרכז הערכה המועמדים עוברים סדרה של מבחנים הכוללים מבחני כישורים ומבחנים אישיותיים.

כמה טיפים שיעזרו למועמדים לעבור מרכז הערכה לתפקידי שירות בשלום:

1. יש להגיע למרכז בהופעה ייצוגית ומסודרת .

2. הקדימו להגיע במספר דקות – בדרך כלל עליכם למלא שאלון אישי קצר לפני המרכז ועדיף שתסיימו למלא את השאלון לפני הכניסה למרכז. השאלון כולל בדרך כלל שאלות הקשורות לקורות החיים , מס' שאלות לגבי תכונות ומוטיבציה . יש למלא את השאלון בקצרה ולדאוג שכל השדות יהיו מלאים מכיוון שלאחר מכן אתם נשאלים לגביו.

3. את שלב ההצגה העצמית רצוי להכין יום לפני בבית , תרגלו מס' משפטים שמתארים אתכם באופן ממצה . השתדלו לא להרחיב מעבר למידה . לחשוב מראש כיצד להציג עזיבה של מקומות עבודה קודמים . ההצגה העצמית אמורה להיות כ- 2-3 דקות לכל היותר.

4. בשלב המשימה הקבוצתית הרעיון הוא לא "לבלוט" אך "להתבלט" – זאת אומרת להשמיע את קולכם , להציג עמדות מנומקות ומשכנעות אך יחד עם זאת להשתדל לא להשתלט על הדיון. להיות מעורבים במידה .

5. דבר נוסף לשלב המשימה הקבוצתית – היו מודעים לזמן . בדרך כלל במשימות קבוצתיות יש זמן מוקצב  לכל משימה. הקבוצה נמדדת גם על כך . שימו לב לזמן ואף לקחו את התפקיד של מי שמתריע בפני הקבוצה שהזמן אוזל.

6. טיפ אחרון למשימה הקבוצתית – גם אם אתם מרגישים לא נח להשתתף , דאגו להשמיע את דעתכם.

7. סימולציות – המאבחנים מודעים לכך שאין לכם ידע לגבי חוקים או נהלים. אך זה הזמן להראות יצירתיות!!! כל פתרון בגבולות הסביר אשר מרצה את הלקוח יחשב סביר . אך שמרו על פרופורציה ואל תציעו ללקוח שנשלח לו כרטיס טיסה לחו"ל כפיצוי.

8. היו קשובים ללקוח בסימולציה , הראו גמישות חשיבתית והשתדלו להמנע עד כמה שניתן מהפניה למנהל.

9. במרכזים בהם בוחנים אוריינטציה מכירתית נותנים לעתים חפצים שונים ומבקשים שתמכרו אותם . נסו לצאת מהקופסא, ולמצוא כמה שיותר שימושים לאותו חפץ.

10. בשלב הראיון האישי חייכו הרבה !!! הראו מוטיבציה ומכוונות למשרה . הכינו מראש מס' תכונות חיוביות ומספר תכונות פחות טובות מכיוון שפעמים רבות שואלים על כך בראיון. צאו מהשבלונה- אל תדברו בססמאות אלא דברו בכנות .


בכל שלב ושלב השתדלו להיות עצמכם!!!

הנתונים נמסרו ע"י  חבר הון אנושי, החברה להשמה בפריסה ארצית המתמחה בניהול קריירה באמצעות יחידות התמחות בכל הענפים המובילים במשק : שוק ההון, בנקאות, עו"ד ומשפטנים, שירות ומכירה, היי-טק, כספים, בכירים ועוד.


מחפשים עבודה? לחצו כאן למתחם התעסוקה

הדפסה   שלח לחבר

עוד כתבות

תגובות

סה"כ 5 תגובות
מאת
כותרת
תוכן
טיפים חשובים ומעניינים
תודה
מאת נירית | 12.02.2008
תיעזרו בחברים שלכם
שווה לחקור חברים שעברו מרכזים דומים, שיספרו לכם על התהליך ועל המשימות שעלו שם. ככל שיהיה לכם יותר מידע מראש- תהיו הרבה יותר רגועים
מאת מורן | 13.02.2008
לא יודעת איך מתנהגים במרכז ערכה?
אני אף פעם לא יודעת מה אני לא עושה בסדר הלכתי הרבה פעמים אני טובה במכירות ישלי נסיון שואלת את עצמי למה אני לא עוברת? אני בעלת מוטבציה רצינית לעבודה
מאת hope1 | 13.02.2008
אני עושה גוגל לכל מקום
שאני מגיעה אליו ואם אני יודעת מי המראיין זה גם חשוב לברר מי מכיר אותו ולבוא מוכנה לראיון
מאת רותי | 18.02.2008
עזרתם לי מאד
בכל פעם שאני עומד לקראת מרכז הערכה אני תוהה מהם האלמנטים החשובים עליהם שמים המאבחנים דגש. הכתבה מועילה מאד - העבירו לחבריכם העומדים לעבור מרכז הערכה.
מאת דובי | 18.02.2008
בחזרה לדף המגזין הראשי
האם אתה מרוצה מהמסלול בו אתה נמצא
שלח
אתר פרופסור הינו אתר לסטודנטים ובוגרים הכולל תוכן אקדמי רב מסוגים שונים: עבודות אקדמיות, מבחנים, סיכומים, מלגות, תרגומים, בנוסף ניתן ליהנות ממגוון מלגות ומכירת תוכן אקדמי.