False הסטודנטים נגד שונשיין
פרופסור

הסטודנטים נגד שונשיין

סטודנטים ממוסדות לימודים שונים פועלים להדחתו של שונשיין

דר נדלר | 01.01.1900
הסטודנטים נגד שונשיין

נציגי הסטודנטים במספר קמפוסים החלו במהלך להדחתו של יו"ר התאחדות הסטודנטים הארצית, איתי שונשיין. בין הפועלים להדחה: נציגי הסטודנטים של הטכניון, האוניברסיטה העברית, אוניברסיטת בן-גוריון, מכללת שנקר ועוד מספר מכללות.

לדידם, ניהול מאבק הסטודנטים האחרון היה בלתי ראוי ועל כן, מן הראוי שיו"ר ההתאחדות ומוביל המאבק, ישא באחריות ויתפטר. נציגי הסטודנטים הגישו אמש (שבת) בקשה דחופה לכינוס נשיאות ההתאחדות, במטרה לדון בהדחת היו"ר ע"פ סעיף 45 לתקנון. ע"פ אותו תקנון נדרש רוב של 2/3 על מנת להדיח יו"ר מכהן מתפקידו.

למרות שהמאבק הסתיים בהסכם בו תמכו מרבית מן המוחים כנגד יו"ר ההתאחדות, החליטו הללו לפעול להדחתו של יו"ר ההתאחדות.

את המהלך יזמה יו"ר אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת בן-גוריון, איילת יוחנן שבלטה בתקופת המאבק בהתנגדותה להתנהלות המאבק. כאמור, ביוזמה תומכים אף נציגי הסטודנטים של הטכניון והאוניברסיטה העברית.

יצוין כי היה זה שונשיין שהביא באותו הליך להדחתו של קודמו בתפקיד, אסף שגב בתחילת שנת הלימודים האקדמית של 2005.

למבקשים את הדחתו של שונשיין אף ביקורת רבה כלפי ההליך למכירת מניות ההתאחדות בחברת "איסתא". כידוע, לאחרונה מכרה התאחדות הסטודנטים מחצית ממניותיה (21%) למנכ"ל החברה, אחישי גל, תמורת 42.5 מיליון שקלים.


 

יו"ר התאחדות הסטודנטים הארצית המועמד להדחה, איתי שונשיין, בתגובה:

"התאחדות הסטודנטים היא גוף דמוקרטי וכשיש התנגדות הדבר מורה על כך שיש עשייה פורה וזה טבעי לגמרי. אני שלם עם עצמי ויודע שהמאבק התנהל בשיתוף עם אגודות הסטודנטים בארץ. הפידבקים, הן מהשטח והן מהיו"רים, מעידים ומהווים תמיכה בי ובדרכי. אני מאחל לאותם ראשי אגודות סטודנטים שחתומים על המכתב ומסיימים את תפקידם הצלחה רבה בהמשך הדרך".


מנגד מסרו יושבי הראש של אגודות הסטודנטים של אוניברסיטת ת"א, בועז טופורובסקי, של אוניברסיטת חיפה, שי פניני, של המכללה למנהל, אוהד ארד,של מכללת אפקה, ניר שכטר ושל המכללה למשפטים רמת גן, יוסי ללוש, כי הם מתנגדים בכל תוקף להליך ההדחה.


יו"ר אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת ת"א, בועז טופורובסקי:

"אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת ת"א אינה שותפה להליך ההדחה. נראה מוזר כי מבקשים לגזור דינו של יו"ר התאחדות הסטודנטים, ורק אחר-כך לקיים משפט."


יו"ר אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת חיפה, שי פניני:

"המכתב כתוב ע"י מספר מועט של יו"רים ואינו משקף את הלך הרוח בהתאחדות. כולנו היינו שותפים יחד בהובלת המאבק ואנו עומדים מאחורי איתי שונשיין בלב שלם."


יו"ר אגודת הסטודנטים של המכללה למנהל, אוהד ארד:

"לא ייתכן שיו"ר האגודה של אוניברסיטת בן-גוריון שהודחה מתפקידה בשל כישלונה בניהול האגודה, תתבטא בשם הסטודנטים בתקשורת ותקרא נגד ההתאחדות על דרך ניהול המאבק יומיים לפני שהיא מסיימת תפקידה בבושת פנים."

יו"ר אגודת הסטודנטים של מכללת נתניה, קובי לאור:

"את החתומים על המכתב מלוות שעות ארוכות של ויכוחים על בסיס אישי ולא ענייני,
גם אם היתה אי הסכמה כזו או אחרת על דרך המאבק, ההתנהלות לא מצדיקה קריאה שכזו
הנהגת הסטודנטים הוכיחה אופי במהלך המאבק ובסיומו ועל כן כל קריאה שכזו פשוט לא ראויה."
 
יו"ר אגודת הסטודנטים של מכללת גליל-מערבי, שרון שפירא:

"אגודת הסטודנטים של המכללה האקדמית גליל מערבי מתנגדת לאופן ההליך ולעצם רעיון ההדחה , אנו מחזקים את יו"ר ההתאחדות מר איתי שונשיין !!!וקוראים ליו"רים המתוסכלים לחדול משיטת מכונת הכביסה הציבורית אין ציבור הסטודנטים צריך להדרש לכביסה המלוכלכת שלנו בדפי האינטרנט העיתון וגלי האתר מה גם שיתברר בסוף שההר הוליד עכבר."

 

 

הדפסה   שלח לחבר

עוד כתבות

תגובות

סה"כ 1 תגובות
מאת
כותרת
תוכן
יודח שונשיין לאלתר
מושחת- תתפטר!
מאת אורטל טל | 14.12.2007
בחזרה לדף המגזין הראשי
האם אתה מרוצה מהמסלול בו אתה נמצא
שלח
אתר פרופסור הינו אתר לסטודנטים ובוגרים הכולל תוכן אקדמי רב מסוגים שונים: עבודות אקדמיות, מבחנים, סיכומים, מלגות, תרגומים, בנוסף ניתן ליהנות ממגוון מלגות ומכירת תוכן אקדמי.