False הטעויות של תחילת הזוגיות
פרופסור

הטעויות של תחילת הזוגיות

איך להכנס למערכת יחסים ולהשאר בחיים

אורלנדו לימה | 01.01.1900
הטעויות של תחילת הזוגיות

גברים רבים מבלים את התקופה הראשונה של מערכות היחסים החדשות שלהם בניסיונות למצוא רמזים לכך שכדאי להם לברוח כל עוד אפשר. זה אמנם פאתטי ודפוק מצדם, אבל זה נכון. בקיצור, במקום להתאמץ כל כך להרשים אותנו, אולי עדיף שתתמקדי באיך לא להבריח אותנו. זו השיטה הכי טובה לשרוד את התקופה ההתחלתית של הזוגיות ולהפוך לחברה קבועה ואהובה. אז נסי לצמצם את ההתנהגויות המלחיצות הבאות.

להתקשר בלי הפסקה
אנחנו משכנעים את עצמנו שאת חושבת עלינו בלי הפסקה, אבל אנחנו ממש לא מבקשים הוכחות בעניין. כשהמספר שלך מופיע על צג הטלפון שלנו כל כך הרבה שאנחנו נאלצים לשדרג מסלול שיחות - זו בעיה. אנחנו ממש לא רוצים להיראות כאילו קשרו לנו רצועה לצוואר, במיוחד אם ההטרדות הטלפוניות האלה מתרחשות כשאנחנו עם החבר’ה.

עמית מכיר את הנושא מקרוב. "יצאתי פעם עם מישהי שהתקשרה אלי כל כך הרבה עד שהתחלתי להרגיש שאני תחת מעקב. כשלא עניתי היא שלחה לי הודעות sms בכמות שגמרה לי את כל הזיכרון בטלפון". תביני, אם תתאפקי ולא תתקשרי אליו כל כך הרבה, הבחור יתחיל לצפות לכל שיחה ממך בכיליון עיניים (וגם יישאר לכם יותר על מה לדבר).
כשהמספר שלך מופיע על צג הטלפון שלנו כל כך הרבה שאנחנו נאלצים לשדרג מסלול שיחות - זו בעיה

להשאיר מאחורייך מזכרות

זה אולי לא נראה ככה, אבל אנחנו קצת פחות סתומים ממה שאת חושבת. כשאת משאירה את החזיה שלך "בטעות" בחדר האמבטיה - שקוף שאת מסמנת טריטוריה וסתם מחפשת הזדמנות לחזור אלינו לדירה. אם הקשר עדיין לא רציני, אין לחפצים שלך מה לחפש אצלנו בבית, ואם תתעקשי - תאכלי אותה.
תאמיני ליניב, 29. "יצאתי פעם עם איזו מפיקה שהשאירה את היומן שלה אצלי בסלון. היא לא טיפוס מעופף או משהו, והיומן שלה זה הדבר הכי חשוב בעבודה שלה, אז מה פתאום שהיא תשכח אותו? היה ברור שזו לא טעות, וזה היה די פאתטי בעיני".

להשתמש במגע פיזי בצורה מניפולטיבית

יש בנות שמשחקות אותה קצת קשות להשגה בהתחלה, וזה לגיטימי, כל עוד זו לא מניפולציה. אם, למשל, את מתחילה לשלוח ידיים רק כשעוברת לידינו כפילה של מורן אייזנשטיין - זה ידליק לנו נורה אדומה. אנחנו רוצים לדעת שהאהבה והתשוקה שלך אלינו הן אמיתיות, ולא נובעות מצורך לסמן אותנו איכשהו.
"כשאני והחברה האחרונה שלי היינו מבלים לבד, היא התנהגה כאילו יש בינינו קיר זכוכית, אבל בכל פעם שיצאנו היא היתה כמעט אונסת אותי", מספר אדם, 25. "זו היתה שיטה מעוותת לתפוס עלי בעלות ולסמן אותי בתור ’החבר’ שלה. זה ממש מתאים - אם את רוצה אותי, זה נכון תמיד ולא רק כשיש מי שמסתכל".

להתקדם מהר מדי
כשזה מגיע למערכות יחסים, בחורים זזים בשתי מהירויות: או שהם מתקדמים לאט, או שהם לא זזים בכלל. נכון שלפעמים אנחנו צריכים שיתנו לנו איזה פוש קטן, אבל זו לא סיבה להפעיל את מכבש הלחצים שלך. טיפ ידידותי: חכי קצת עם שיחות יחסינו לאן.
"למה בחורות תמיד חייבות להגדיר כל דבר?", שואל אמיר, 29. "יצאתי עם בחורה ממש חמודה במשך לא יותר משבועיים, והיא עשתה לי הפתעה לא הכי נעימה כשהיא הזמינה אותי אליה הביתה והציגה אותי בפני כל המשפחה המורחבת שלה, כולל סבא וסבתא וכל הדודים. זה הלחיץ אותי נורא, ופשוט לא יכולתי להמשיך את הקשר". אז כשאת יוצאת איתו לדייט שלישי, תמחקי את "שמות לילדים שיהיו לנו" מרשימת נושאי השיחה.


 מתוך מגזין- "cosmopolitan"- פורסמה לראשונה באתר
ifeel

הדפסה   שלח לחבר

עוד כתבות

תגובות

סה"כ 2 תגובות
מאת
כותרת
תוכן
בזוגיות אין נכון או לא נכון
אצל כל אחד זה שונה
מאת מירי | 17.02.2008
אוי אתם הגברים חיים בסרט...
אתם צריכים לנשק לנו את הרגליים שאנחנו בכלל מסכימות לסבול אתכם ואת השטויות שלכם
מאת מאיה נחום | 09.09.2008
בחזרה לדף המגזין הראשי
האם אתה מרוצה מהמסלול בו אתה נמצא
שלח
אתר פרופסור הינו אתר לסטודנטים ובוגרים הכולל תוכן אקדמי רב מסוגים שונים: עבודות אקדמיות, מבחנים, סיכומים, מלגות, תרגומים, בנוסף ניתן ליהנות ממגוון מלגות ומכירת תוכן אקדמי.