False מלגות לעולים חדשים
פרופסור

מלגות לעולים חדשים

עולה חדש ומעוניין במלגה שווה ללימודים? היכנסו עכשיו וקראו אודות חשיבות המלגה, קושי בתור סטודנט שהוא עולה חדש והתנאים לקבלת המלגה ללימודים.

מערכת פרופסור | 14.08.2019
מלגות לעולים חדשים

כדי שלעולה החדש יהיה קל יותר להתאקלם במדינת ישראל, שגם ככה לא פשוטה למחייה מבחינה פיננסית, מלגה יכולה לעזור. מכון עליה, הסוכנות היהודית ועוד גופים רבים אחרים מעניקים מלגות לעולים החדשים שרוצים לרכוש השכלה אקדמית בישראל. זה הזמן להבין כמה פרטים חשובים בנושא.

 

מהי מלגה לעולים חדשים?

 

מלגה לעולים חדשים היא למעשה מענק שניתן לעולים חדשים שעלו לארץ חשוב לזכור שלא מדובר בהלוואה אלא במענק. הכסף מגיע לעולה החדש במידה והוא עומד בכמה תנאים שקבע אותו גוף שמעניק את המלגה. יכול להיות שהתנאים יהיו קשים יותר או קלים יותר, יכול להיות שהמלגה תהיה על סך סכום גבוה או נמוך יותר, את זה יש כבר צורך לברר באופן פרטני. בכל מקרה ההטבה עצמה ניתנת לעולה חדש רק אם יגיש בקשה לכך, היא לא מגיע באופן אוטומטי ולכן חשוב לדעת מה הזכויות שלכם במידה והחלטתם לעלות לארץ ולהירשם לאחד ממוסדות הלימוד.

 

למה המלגה חשובה ביותר?

 

המלגה חשובה מאוד בשל כמה היבטים ובעיקר בהיבט הפיננסי. יש פערי עלויות גבוהים מאוד בין מקומות שונים בעולם לבין מדינת ישראל שנחשבת לאחת היקרות ביותר אפילו אם משווים מדינות מערביות אחרות. המלגה עוזרת לאותם סטודנטים להשתלב בלימודים בצורה טובה יותר כאשר צריך לזכור כי לסטודנט לא תמיד יש זמן לעבוד במהלך הלימודים, ודאי כאשר מדובר בעולה חדש שסובל מקשיים נוספים.

 

שפה חדשה


לא קל להסתדר עם העברית ולא קל לרכוש חברים חדשים אז המלגה יכולה להמתיק את הגלולה באופן ניכר. כמו כן היא מספקת תמיכה ועידוד לעולה החדש מבחינת חברתית ומנטלית. תחושת השייכות והקבלה שירגיש עולה חדש כאשר הוא מקבל תגמול תהיה הרבה יותר גבוהה ותעודד אותו להמשיך במאמץ ההשתלבות.

 

עלייה לארץ

 

עוד עניין חשוב הוא העידוד להגיע ארצה. אותם ארגונים שמעניקים מלגות לסטודנטים למעשה מעוניינים בהגירה אל מדינת ישראל, חיזוק היישוב היהודי למרות שהוא כבר מבוסס באדמה זו בנוסף להגנה על אותם יהודים שעדיין גרים בתפוצות. אם יש עולה חדש שמתלבט האם לעלות או לא ופוחד מהקשיים, המלגה תעזור בשכנוע.

 

מי מעניק מלגה לעולה חדש?

 

מלגה לעולים חדשים ניתנת על ידי גופים פילנתרופיים שונים. הגופים הללו יכולים להיות מוכרים יותר כמו למשל הסוכנות היהודית, מכון עליה או קרנות שונות שדואגות לעלייתם של יהודים ארצה, או מוכרים פחות בשל גודלם והיקף המלגות שהם מספקים בשנה. כמו כן משרד העלייה והקליטה משתתף במלגות אלו כדי לעודד עלייה לישראל.

 

האם יש תנאי לקבלת המלגה?

 

לרוב יהיו תנאי קבלה לקבלת מלגות לעולים חדשים. אמנם אחוז הסטודנטים שהם גם עולים חדשים אינו גבוה ביחס לכלל הסטודנטים בישראל שכן מספר הסטודנטים הכולל מגיע ליותר מרבע מיליון אנשים, אך בכל זאת אי אפשר להעניק מלגות לכולם. המלגה לרוב תהיה כרוכה בתנאים שיכולים לנוע בין קלים מאוד ועד קשים מאוד, בדרך כלל ביחס ישר לגובה התגמול. לעתים נדרש מהעולה החדש להיות תלמיד מצטיין, לעתים נדרש ממנו ללמוד במקומות לימוד ספציפיים או ללמוד מקצועות מסוימים וכן הלאה.

 

אלו סוגי מלגות ניתן לקבל?

 

המלגות יכולות לעזור בתשלום שכר הלימוד של העולה החדש, הן יכולות לעזור לו גם עם שכר הדירה או להוות מלגת קיום שתעזור לו במחייה היקרה בישראל.

 

כיצד ניתן להשיג את המלגה?

 

כדי להשיג את המלגה אפשר להיעזר במשרד העלייה והקליטה, באתר של המשרד תקבלו את כל הפרטים שאתם צריכים. כמובן שחיפוש גוגל יכול לעזור לכם מאוד להבין אלו מלגות אתם יכולים לקבל וכמובן מהם תנאי הזכאות, מה גובה המלגה וכן הלאה. אפשר גם לחפש באתרים הספציפיים של אותם גופים אם אתם מכירים אותם כמו למשל באתר של מכון עליה, באתר של הסוכנות היהודית ועוד.

הדפסה   שלח לחבר

עוד כתבות

בחזרה לדף המגזין הראשי
האם אתה מרוצה מהמסלול בו אתה נמצא
שלח
אתר פרופסור הינו אתר לסטודנטים ובוגרים הכולל תוכן אקדמי רב מסוגים שונים: עבודות אקדמיות, מבחנים, סיכומים, מלגות, תרגומים, בנוסף ניתן ליהנות ממגוון מלגות ומכירת תוכן אקדמי.