False אפשרויות תעסוקה לבוגרי לימודי ביטחון
פרופסור

אפשרויות תעסוקה לבוגרי לימודי ביטחון

עבודה עם סיפוק עצמי! לימודי ביטחון יעניקו לכם עבודה מבטיחה בחוץ וסיפוק שתבינו רק בהמשך. החלטתם ללמוד ביטחון? היכנסו וקראו אודות תחום הביטחון.

מערכת פרופסור | 15.01.2019
אפשרויות תעסוקה לבוגרי לימודי ביטחון

אם אתם רוצים להשתלב באחת התעשיות הכי מעניינות והכי מתגמלות שיש כיום בשוק, ותוך כדי העבודה להרגיש תחושת סיפוק עצמי והגשמה מהגבוהות ביותר שיש ואפילו תחושת שליחות, לימודי ביטחון יכולים להתאים לכם. מהם לימודי ביטחון ומהן אפשרויות התעסוקה שיהיו לכם לאחר מכן?

 

התעשייה הכי חשובה במדינה

 

יש הרבה תעשיות חשובות במדינה וחלק מהן מכניסות למדינה כסף רב ויוצרות מקומות עבודה רבים. אפשר להסתכל על תעשיית ההייטק שיוצרת מקומות עבודה רבים ויותר מזה, שמה את ישראל על המפה העולמית כמעצמה בתחום. אפשר גם להסתכל על תעשיית החקלאות ולהבין כיצד אנו חלוצים בכל מיני פטנטים חקלאיים מרשימים ויעילים, ואפילו על תעשיית הנשק שהיא הגדולה ביורת בארץ. עם זאת, יש תעשייה שלא תמיד ניתן לסווג בצרוה ברורה והיא גדולה יותר מכולן מבחינת כוח אדם, והיא תעשיית הביטחון. תעשייה זו מתגמלת מאוד והיא כוללת בעלי מקצוע מכל כך הרבה תחומים.

 

כיצד נלמד לימודי ביטחון?

 

ללימודי ביטחון כמעט כל אחד יכול להירשם בפן התיאורטי אך באופן מעשי הם ממש לא מתאימים לכל אחד. הדרישות של המכללות שמלמדות לימודי ביטחון לתואר ראשון ושני דורשות תנאי קבלה יחסית בסיסיים, כמו למשל 4 יחידות אנגלית, בגרות בציון ממוצע של 78  וציון פסיכומטרי מעל 500 וכן הלאה בפועל, רק אנשים שמתאימים לעבודה אינטנסיבית וחשובה כמו זו יוכלו להתעסק בתחום ולמצוא את המשרות הכי טובות שיש. לימודי תואר ראשון לביטחון נלמדים במשך שלוש שנים וניתן ללמוד במכללה האקדמית גליל מערבי שכוללת נושאי לימוד רבים ומגוונים מאוד כמו למשל לימודי מודיעין, נשק וכולי.

 

חברות אבטחה, משטרה וצבא

 

כאשר מדברים על תחום הביטחון מיד עולה לראש הצבא והמשטרה. אלו הם הגופים שאמורים לשמור על הביטחון שלנו, ביטחון מחוץ וביטחון פנים, ובסופו של דבר מדובר על הגופים שמעסיקים הכי הרבה אנשים. בצבא אמנם יש מאות אלפי חיילים במילואים ועוד 200 אלף בשירות סדיר אך יש גם אזרחים עובדי צה"ל ואם יש לכם תואר ראשון בביטחון, אתם יכולים להשתלב בעצמכם. גם במשטרה יהיה לכם יתרון אם יהיה לכם תואר ראשון ובטח אם יהיה לכם תואר שני, על אחת כמה וכמה אם מדובר בתואר בלימודי ביטחון שמרחיבים את האופקים מאוד. גם בחברות אבטחה פרטיות יש עבודה רבה בתחום.

 

עבודה בתור יועצים ביטחוניים

 

אם אתם אוהבים את תחום הביטחון אך אתם לא רוצים להחזיק נשק ולהתעסק בו בעצמכם אלא אתם אוהבים יותר את התכנון והייעוץ, תוכלו לעסוק בייעוץ. תחום הביטחון חשוב בכל מוסד ובכל עסק וכאשר מתכננים מערך אבטחה מסוים, בין אם זמני או קבוע, יש צורך בייעוץ מקצועי. צריך להיות כישרוני ברמות גבוהות במיוחד כדי להיות יועץ ביטחוני ויש גם דרכים רבות להתקדם בתחום. חשוב לזכור כי עבודה בתור יועץ ביטחוני יכולה להתבצע גם באופן פרטי ולא כעובד שכיר כך שאתם יכולים לבחור את הדרך שלכם.

 

לעבוד במשרד חקירות פרטי

 

אחת העבודות המעניינות ביותר היא עבודה בתחום החקירות. כדי להיות חוקר צריך לדעת כיצד לראות את התמונה במלואה, כיצד ניתן להגיע אל האמת ולהשיג את ההוכחות שישכנעו גם אנשים אחרים. גם בתחום החקירות הפרטיות יש צורך לדעת להגן על עצמכם וכמובן לשלוט בכל ענייני המודיעין, טכנולוגיה מתקדמת להקלטות וצילומים וכן הלאה. משרד חקירות מתעסק בכל הנושאים הללו ואם יהיה לכם תואר ראשון או שני בלימודי ביטחון, בוודאי המונחים הללו וההתעסקות עמם לא תהיה חדשה לכם ולכן יהיה לכם יתרון.

 

הדפסה   שלח לחבר

עוד כתבות

בחזרה לדף המגזין הראשי
האם אתה מרוצה מהמסלול בו אתה נמצא
שלח
אתר פרופסור הינו אתר לסטודנטים ובוגרים הכולל תוכן אקדמי רב מסוגים שונים: עבודות אקדמיות, מבחנים, סיכומים, מלגות, תרגומים, בנוסף ניתן ליהנות ממגוון מלגות ומכירת תוכן אקדמי.