False תואר במדעי המחשב ואפשרויות התעסוקה
פרופסור

תואר במדעי המחשב ואפשרויות התעסוקה

תואר במדעי המחשב מעניק הרבה הזדמנויות תעסוקה- במאמר הבא תקבלו מידע חשוב על תוכנית הלימודים במהלך התואר תנאי הקבלה ואיפה הכי טוב ללמוד כדי שהדלתות יפתחו לכם.

מערכת פרופסור | 11.12.2018
תואר במדעי המחשב ואפשרויות התעסוקה

 

השינוי הדרמטי שחוללו המחשבים בעולם הוא יוצא דופן. אין עוד תחום שיצר מהפך כה גדול בדפוסי החיים של כל תושבי העולם שהתחיל מהמחשבים ועבר לטלפונים החכמים והממוחשבים. זו הסיבה שהתואר המבוקש ביותר באוניברסיטאות ובמכללות השונות בארץ ובעולם הוא תואר במדעי המחשב.

 

היסטוריה לפני האינטרנט

 

לפני כמה עשרות שנים לא עסקו בתחום של בניית אתרי תדמית (לפחות לא כמו אלו של היום), לא נהנו מאוטוסטרדת המידע של גוגל ולא גלשו במשך שעות ביום בכל הרשתות החברתיות. המחשבים הישנים היו קופסאות ענקיות שהכילו סלילים ועם השנים הם עברו קפיצת דרך משמעותית ביותר.

 

תואר במדעי המחשב

 

תחום מדעי המחשב באופן כללי הוא תחום שמאתגר אנשים רבים, מסקרן ומרתק אותם כיוון שהוא מכיל כל כך הרבה רבדים פנימיים בתוכו כגון הנדסת תוכנה, שפות תכנות, סטטיסטיקה ועוד.

לכן, צעירים רבים נרשמים לתואר במדעי המחשב, כדי לקדם את עתידם. הצעירים המתכננים את עתידם חושבים תמיד להשתלב בחברת הייטק מצליחה, ליהנות מעבודה למשל בניית אתרי תדמית מספקת שגם שכר נאה בצידה.

 

התכנים הלימודיים במדעי המחשב באוניברסיטאות 

 

במסגרת הלימודים, הסטודנטים לומדים קורסים במדעי המחשב הן תיאורטיים והן פרקטיים, הכנה לכל הקשור לתעשיית ההייטק ולימוד תכנות.כל מי שאוהב ללמוד והוא בעל ראיה והבנה אנליטית, ייהנה מאד מלימודי תואר במדעי המחשב, גם אם אין לו ידע קודם בתחום זה. הלמידה תקנה לו את ההבנה הבסיסית בנושא פיתוח הקיים בחברות הייטק, תמיכה טכנית, אבטחת מידע ואין ספור נושאים נוספים.                                             

 

התכנים הלימודיים במדעי המחשב במכללות

 

קבלת תואר במדעי המחשב מטעם המכללות הוא קל מעט יותר מאשר באוניברסיטאות, תכניות הלימוד הן די דומות. המטרה היא ללמוד, לסיים את התואר ולהשתלב בחברות ההייטק הרבות הפזורות ברחבי הארץ. כשמגיעים לשלב זה מיקום קבלת התואר הוא פחות רלבנטי.

 

קבלה ללימודי התואר

 

מי שאינו עומד בתנאי הסף ואינו מתקבל ללימודים, טוב יעשה אם ישפר את ציוני הבגרויות שלו, ייגש למועד נוסף בבחינות הפסיכומטרי וכך יקדם את הסיכויים שלו להתקבל ללימודים של כך מעניינים אותו. ישנם הרבה מוסדות שמלמדים את התואר אבל המטרה העדיפה היא מוסד מוכר ונחשב בתחום לכן השקעה בשיפור הבגרות והוצאת ציון פסיכומטרי טוב יקדם בעתיד לקבלת עבודה במקום ותפקיד נחשב בתחום

 

עבודה תוך כדי הלימודים

 

חברות הייטק רבות המאמינות בדור הצעיר, מקבלות לעבודה סטודנטים שנמצאים במהלך לימודיהם וסיימו רק 3-2 סמסטרים. הם מועסקים בדרך כלל בתחומי אבטחת המידע, אוטומציה או הפיתוח. מה שחשוב לסטודנטים היא דריסת הרגל, הכרת המערכות והבנת האפשרויות הרבות העומדות בפניהם בתום הלימודים.

 

תנאי העסקה במהלך הלימודים

 

בתקופת העסקה הראשונית כסטודנט המשכורות הן שעתיות ולא גבוהות במיוחד. אך עם העשרת הידע הן בחברת ההייטק והן בהמשך הלימודים ולאחר סיומם, יתקבל הבוגר כעובד מן המניין למשרה מלאה ובה ירוויח שכר נאה שהוא מעל הממוצע במשק.

מעבר לכך, מקבל כל עובד בהייטק תנאים נלווים הכוללים הטבות שונות, אירועים לרווחת העובד, נסיעות לחו"ל בענייני עבודה ועולם שלם ומרתק נפתח לפני כל אחד שמסיים את התואר בהצלחה

הדפסה   שלח לחבר

עוד כתבות

בחזרה לדף המגזין הראשי
האם אתה מרוצה מהמסלול בו אתה נמצא
שלח
אתר פרופסור הינו אתר לסטודנטים ובוגרים הכולל תוכן אקדמי רב מסוגים שונים: עבודות אקדמיות, מבחנים, סיכומים, מלגות, תרגומים, בנוסף ניתן ליהנות ממגוון מלגות ומכירת תוכן אקדמי.