False תואר ראשון בפיזיותרפיה
פרופסור

תואר ראשון בפיזיותרפיה

תואר ראשון בפיזיותרפיה יכול להתאים לאלו מכם אשר מעוניינים לרכוש מקצוע נדרש ובעל משמעות. כל המידע אודות לימודי פיזיותרפיה, תנאי הקבלה ואפשרויות תעסוקה במאמר הבא.

מערכת פרופסור | 21.11.2018
תואר ראשון בפיזיותרפיה

 

אם אתם רוצים לעזור לאנשים להשתקם ברגעים הכי קשים שלהם, אם אתם רוצים ללמוד ולעבוד בתפקיד עם משמעות, תואר ראשון בפיזיותרפיה יכול להתאים לכם. הנה כמה פרטים חשובים על הלימודים, תנאי הקבלה וכל מה שמסביב.

 

למי מתאימים לימודי פיזיותרפיה?

 

פיזיותרפיה היא למעשה ענף שלם ברפואה, ענף שאינו משתייך לרפואה המשלימה. בתחום זה יש דגש על מערכת התנועה והשלד כאשר יש צורך למנוע ניוון או לשפר את מצבו של המטופל. מדובר על תחום עמוק מאוד שהלימודים אליו אורכים 4 שנים, כאשר יש צורך להתעדכן בכל שנה על הטיפולים החדשים שהומצאו בעולם. לימודים אלו מתאימים לאנשים שאוהבים לעזור לאנשים אחרים ורואים בעבודה שלהם כשליחות, אנשים שיש להם סבלנות ומתחברים לתחום ולנושאיו.

 

מה המטרה של הלימודים?

 

המטרה של לימודי פיזיותרפיה לתואר ראשון היא להכין את הסטודנטים למהלך העבודה ולהסביר להם על החשיבות של התחום ועל חשיבות הטיפול שהם מעניקים. פעמים רבות הגרום המשפיע ביותר על איכות החיים שלה מטופלים, אפילו במחלות קשות מאוד או אחרי תאונות קטלניות, תלוי בטיפול הפיזיותרפי שהם יקבלו. במהלך הלימודים לתואר יעברו הסטודנטים על כל הבעיות שיכולות לצוץ, כל סוגי הטיפולים וכמובן גם את התהליך המעשי כאשר מגיע מטופל ועד לטיפול עצמו.

 

מה כוללת תכנית הלימודים?

 

תכנית הלימודי תהיה גם תיאורטית וגם מעשית. בסופו של דבר עיקר העבודה תהיה מעשית וכך גם התרגולים והחומר שיילמד במהלך התואר הראשון. ישנם תחומים עיוניים כמו מדעי ההתנהגות, תחומי הטבע והבריאות וגם מדעי החברה בזעיר אנפין אך מעבר לכך רוב החומר יהיה מעשי. יש צורך להבין את ההשפעות הגופניות של מחלות שונות ואת הבעיות הנפשיות שיכולות לעלות בבעיות אלו, ולאחר מכן את הדרך בה הפיזיותרפיה יכולה לשפר את מצב המטופל. לעיתים מריחת שמנים לעיסוי יכולה גם כן לשפר ולהקל על כאב המטופל. תואר זה מציע לכם מגוון סוגי התמחויות:

 

אורתופדיה

 

אחת ההתמחויות הנפוצות והמבוקשת ביותר. היא כוללת הרחבת הידע באבחון וטיפול פגיעות שונות במערכת השלד והתנועה, כולל ניוון שרירים ובעיות יציבה והליכה.

 

אנקולוגיה 

 

עוסקת בתחום הסרטן והפגיעות של המחלה הנוראית במערכת השלד והתנועה. המטרה בהתמחות זאת היא ללמוד כיצד לשפר באופן הניכר ביותר את מצבם של חולה הסרטן. 

 

רפואת ספורט

 

רפואת ספורט הינה תחום אהוד ביותר והפיזיותרפיסטים שיתמחו בה יידעו כיצד לאבחן ולטפל בכל מיני פגיעות ייחודיות לספורט. בהתמחות זאת ניתן להשתלב בתחום באופן כללי.

 

נוירולוגיה

 

נוריולוגיה היא אמנם תחום לא מוכר כל כך בהקשר של פיזיותרפיה אך הוא חשוב מאוד ונועד לעודד את מערכת התנועה שנפגעה בעקבות נזק למערכת העצבים.

 

רפואת ילדים

 

 אולי ההתמחות המתוקה ביותר בה יש צורך בעבודה רגישה ועדינה במיוחד בבעיות שעולות במהלך התפתחותם של ילדים.

 

כמה זה עולה והיכן לומדים?

 

את התואר הראשון בתחום תוכלו לעבור בכמה אוניברסיטאות ברחבי הארץ, כמו למשל אוניברסיטת בן גוריון שבנגב, אוניברסיטת תל אביב, אוניברסיטת חיפה וגם אוניברסיטת אריאל. כמו כן אפשר ללמוד גם במכללה האקדמית צפת כאשר בסופו של דבר תקבלו תואר ראשון בפיזיותרפיה B.P.T. שכר הלימוד יהיה כשכר לימוד אוניברסיטאי רגיל שעומד על כ-10000 שקלים בשנה.

 

מה אפשר לעשות עם התואר?

 

אחרי שסיימתם את לימודי הפיזיותרפיה שלכם אתם יכולים לעבוד במגוון רחב של קליניקות ותפקידים. כמובן שיש צורך תחילה לצבור ניסיון ורק לאחר מכן תוכלו להשתלב בתפקידי מפתח חשובים, אך למעשה אם אתם טובים במה שאתם עושים ויש לכם את הכישורים האישיים המתאימים זה יגיע מהר מהצפוי. ניתן לעבוד במרפאות ציבוריות ופרטיות, במוסדות סיעוד ומוסדות חינוך, מסגרות קהילתיות, מכונים אמבולטוריים וכן הלאה.

 

הדפסה   שלח לחבר

עוד כתבות

בחזרה לדף המגזין הראשי
האם אתה מרוצה מהמסלול בו אתה נמצא
שלח
אתר פרופסור הינו אתר לסטודנטים ובוגרים הכולל תוכן אקדמי רב מסוגים שונים: עבודות אקדמיות, מבחנים, סיכומים, מלגות, תרגומים, בנוסף ניתן ליהנות ממגוון מלגות ומכירת תוכן אקדמי.