False תואר במשפטים עם התמחות בדיני עבודה
פרופסור

תואר במשפטים עם התמחות בדיני עבודה

לומדים משפטים או מתעניינים כבר בהמשך התואר? בהתמחויות השונות? במאמר הבא נסביר לכם הכל אודות תואר במשפטים עם התמחות בדיני עבודה, על הזכויות והסוגיות השונות.

מערכת פרופסור | 18.10.2018
תואר במשפטים עם התמחות בדיני עבודה

כל אחד אמור להרגיש במקום עבודתו בנוחות, אך מעצם מקום עבודה בסביבת אנשים פעמים רבות המקום נהפך לזירה שיש בה פוטנציאל לאי הסכמות, לסכסוכים ולריבים.

 

מיצוי זכויות בעבודה

 

לא אחת נדרשים עובדים במקומות רבים להיאבק על מיצוי זכויותיהם שהיו אמורות להינתן להם בדין. גם מה שלכאורה אמור להיות מובן מאליו- יש מקרים רבים שהוא אינו מובן כלל ועיקר. משתנה על פי מקום העבודה, הנהלים והנורמות.

 

מעורבות של מומחה

 

לכן נדרשת במקרים כאלה מעורבות של עו"ד דיני עבודה מומחה. בקיאות בנושא זה, לרבות ובעיקר ההיבטים המשפטיים שלו, מאפשרים לעובדים שקופחו זכויותיהם, לרבות פיטורין שלא כדין, לקבל את המגיע להם על פי חוק. היות שבשנים האחרונות חלו שינויים ביחסי הגומלין בין מעסיקים לעובדים וקיימות מתכונות שונות של העסקה (משריות חלקה, מיקור חוץ, פרילנסרים ועוד) הותאמו החוקים לעולם המשתנה הזה.

 

תואר במשפטים עם התמחות ייחודית

 

 מי שמעוניינים לרכוש השכלה משפטית מעמיקה בתחום העבודה - תואר במשפטים עם התמחות בדיני עבודה הוא מסלול לימודים מתאים עבורם. השינויים המתמידים החלים בכלל ובעולם התעסוקה בפרט מהווים, לא אחת, קרקע פורייה לניצול עובדים שאינם יודעים את הזכויות המגיעות להם כחוק.

 

הכרת החוק ויישומו

 

תואר במשפטים בתחום זה מאפשר לסטודנטים להכיר את החוק, השינויים שחלו בו ואופני אכיפתו, ההסכמים הקיבוציים, פנסיה, רווחת העובד ועוד. ניתן ללמוד את התחום במסגרת קורס קצר יחסית וייעודי אבל על מנת לרכוש ידע מעמיק במגוון סוגיות מהותיות ועקרוניות כמו גם להתוודע אל הפרקטיקה, נדרש לימוד מעמיק ויסודי ביותר. די בסקירה שאינה בהכרח ממצה של הנושאים הנלמדים כדי לעמוד על כך.

 

סוגיה מטרידה במיוחד בתחום העבודה

 

גם לסוגיה של הטרדה מינית במקום העבודה עלולות להיות השלכות על זכויות העובדת, במיוחד כאשר נעשה ניסיון של התנכלות לה. עורך דין המומחה בתחום שמייצג נשים שזכויותיהן קופחו על רקע זה נדרש להיכרות רחבה ויסודית עם התחום. היבטים רבים יש בעולם העבודה ובהם: חוזים, חוקי מגן, חופשות, דמי מחלה, פיצויים בגין הלנת שכר, שוויון הזדמנויות בעבודה והפרתו, עקרון תום הלב, שיקולים משפטיים בניהול עובדים, התמודדות בסכסוכי עבודה, הבדלים בין עצמאיים לשכירים, חוקים ופסיקות של הביטוח הלאומי ועוד.

 

הכשרה ותעסוקה בתחום

 

תואר במשפטים עם התמחות בדיני עבודה מכשיר ומייעד את בעלי ההסמכה לעסוק בתחום המעמיד בפניהם אתגריים רבים, הן בשוק הציבורי והן בשוק הפרטי. נושא העבודה מזמן אפשרויות בלתי נדלות של  הפרות חוקי עבודה והטיפול בהן עלול להימשך זמן לא מועט.  מי שחשים עצמם חדורי שליחות לעשות את המקום שבו אנחנו חיים להוגן, צודק ושוויוני יותר עשויים לראות בהתמחות בדיני עבודה במסגרת לימודיהם המשפטיים תחום חשוב ומעניין ביותר.

 

בעל מקצוע

 

תואר במשפטים עם התמחות בדיני עבודה יהפוך אתכם לבעלי מקצוע נדרשים ומבוקשים ואתם לא צפויים להיתקל בכל קושי למצוא מקום עבודה מספק ומתגמל. על מנת לבחור את מקום ואת מסגרת הלימודים המתאימה לכם ביותר, רצוי ומומלץ לבצע סקר שוק לפני קבלת ההחלטה. בהצלחה.

הדפסה   שלח לחבר

עוד כתבות

בחזרה לדף המגזין הראשי
האם אתה מרוצה מהמסלול בו אתה נמצא
שלח
אתר פרופסור הינו אתר לסטודנטים ובוגרים הכולל תוכן אקדמי רב מסוגים שונים: עבודות אקדמיות, מבחנים, סיכומים, מלגות, תרגומים, בנוסף ניתן ליהנות ממגוון מלגות ומכירת תוכן אקדמי.