False טיפול בקונדילומה בקרב סטודנטיות
פרופסור

טיפול בקונדילומה בקרב סטודנטיות

קונדילומה היא יבלת המופיעה על העור בעקבות נגיף הפפילומה, יבלות אלו יכולות להיות קשות ביותר ולכן טיפול בקונדילומה הוא הכרחי, כנסו וקראו מהן אפשרויות הטיפול.

מערכת פרופסור | 14.02.2018
טיפול בקונדילומה בקרב סטודנטיות

יכול להיות שהמילה קונדילומה תחילת אתכם אך לא תמיד יש סיבה להילחץ. אמנם מדובר בתופעה שאינה משמחת אך יש לה שלל טיפולים ובימינו היא שכיחה ביותר. הקונדילומה היא למעשה יבלת שמופיעה בדרך על באיברי המין והיא יכולה להופיע גם לגברים וגם לנשים.

 

מהי הקונדילומה ומאין צצה?

 

יכול להיות שהקונדילומה הגיעה אליכם כך סתם פתאום ביום אחד אך בדרך כלל זה יקרה כאשר העור שלכם ייגע בעור נגוע אחר וזה לא צירוף מקרים. יכול להיות שלא שמתן לב עם מי קיימתם יחסים מיניים כי מדובר על בעיה שאפילו אלו שלוקים בה לא מודעים אליה, כשמדובר בשבליה הראשונית. היבלות הן התסמין למחלת המין הנפוצה הזו והשם פפילומה אולי יהיה מוכר לכם. פפילומה הוא נגיף מדבק מאוד והוא זה שאחראי לקונדילומה שהופיעה.

 

ולמה מופיעות יבלות?

 

היבלות יכולות אולי להישמע כמו מטרד קטן אך בכל זאת מדובר על יבלות שיכולות להיות די גדולות ואף להפריע לנו מאוד. לעתים הן מגרדות מעט ולעתים הן פשוט גורמים לנו להתבייש להוריד מכנסיים אפילו כשאנו לבדנו. מדובר ביבלות די מכוערות שמופיעות על העור והרצון להסיר אותן נדמה לנו כדחוף מתמיד. 27 אחוז מהאנשים שפעילים מינית נדבקים במחלה ובגילאים צעירים, מגיל 14 עד גיל 19, כ-45 אחוזים. אמנם לא תמיד היבלות מופיעות אך הן סימן היכר של המחלה.

 

טיפול בקונדילומה אצל סטודנטיות

 

יש הרבה בעיות שעולות כשצצות היבלות המכוערות אך הבעיה הכי גדולה באמת היא שאנשים מתביישים לספר על כך. אמנם מדובר במחלה שהגיע מגע תוך יחסי מין אף חשוב להבין שאם תתעלמו הסכנה לא תיעלם ויש להגיע לרופא מיד אפילו כשיש לכם חשד לגבי יבלת מסוימת או כל סימן מוזר אחר שאליו אתם לא רגילים.

 

חוסר המודעות למחלה

 

הבעיה נפוצה גם בקרב סטודנטיות שכאמור משתייכות למעגל חברתי פורה בו יש אנשים רבים בני גילם ומעבר מחלות מין אפשרי לחלוטין ואף מנפוץ, כשמדובר על אוכלוסייה צעירה שלא תמיד מכירה את המחלה בכלל. כמו כן, מגע מיני לא מוגן בקרב סטודנטים הוא דבר לא נדיר ולכן חושב עוד יותר להגיע לרופא במהירות כאשר מופיע סימן גם בקרב נשים, שעלולות להתייבש בכך מאוד.

 

טיפול אינטימי בכמה שלבים

 

טיפול בקונדילומה בקרב סטודנטיות חייב להיות אינטימי לחלוטין והוא מתבצע באופן פשוט יותר ככל שעולים על הבעיה מוקדם יותר. הטיפול מתחלק לכמה שלבים כאשר הקונדילומה לבדה לא תיעלם רק עם טיפול אחד בודד. יש מגון טיפולים שבהם ניתן לבחור יחד עם הרופא בהתאם לשגרה המטופל וכמובן ביחס למצב המחלה.

 

תופעות לוואי של תרופות ומשחות

 

טיפולים תרופתיים בדמות משחות שונות יכולות לעזור אך מדובר בטיפול בהדרגתי והתוצאה לא תיראה במהירות. יש אנשים שמדווחים על תופעות לוואי שונות כמו למשל צריבה, כאב או גירוד. אם רוצים להסיר את היבלות באופן מהיר ניתן לבצע כריתה של היבלות תוך שימוש בלייזר או באיזמל. הכריתה היא לא פעולה כל כך נוחה ולמרות שהיא מתבצעת עם אלחוש קטן היא יכולה להלחיץ מאוד. לא תמיד הרופא ימליץ על הכריתה כי לעתים יהיה צורך בטיפול שטחי יותר ואין טעם בה.

 

טיפול בנגיף הפפילומה

 

חשוב לזכור שטיפול בקונדילומה חייב להיות גם טיפול בנגיף עצמו ולא רק בסימן. חלק מהרופאים יזריקו אינטרפרון ישירות ליבלות. אם יש סימנים נוספים יש לציין בפני הרופא כדי למצוא טיפול גם אליהם. לעתים תהיה הנחייה להתחיל טיפול תרופתי אחר שכולל כדורי אנטיביוטיקה ולעתים יתבצע סריקה בכל הגוף כדי להבין האם היבלות הופיעו במקומות נוספים.

הדפסה   שלח לחבר

עוד כתבות

בחזרה לדף המגזין הראשי
האם אתה מרוצה מהמסלול בו אתה נמצא
שלח
אתר פרופסור הינו אתר לסטודנטים ובוגרים הכולל תוכן אקדמי רב מסוגים שונים: עבודות אקדמיות, מבחנים, סיכומים, מלגות, תרגומים, בנוסף ניתן ליהנות ממגוון מלגות ומכירת תוכן אקדמי.