False תכנית MBA בניהול נדל"ן ושמאות מקרקעין
פרופסור

תכנית MBA בניהול נדל"ן ושמאות מקרקעין

עיסוק בנדל"ן נחשב למקצוע בין הרווחיים בשוק. למי מתאימים הלימודים בתחום זה ומהן אפשרויות התעסוקה? לפניכם כל הפרטים על תכנית MBA בניהול נדל"ן ושמאות מקרקעין.

מערכת פרופסור | 06.02.2018
תכנית MBA בניהול נדל

מי שמחפש מקצוע רווחי ומעניין יכול למצוא אותו בכיוונים מעניינים ביותר, בעיקר אם יש לו זיקה לנדל"ן ולנכסים. עיסוק בנדל"ן ובמקרקעין בכל מה שקשור לשמאות הוא אחד המקצועות החשובים ביותר ויש לא מעט עבודה. מה התכנית כוללת, למי זה מתאים ומה אפשרויות העיסוק לאחר מכן? זה בדיוק הזמן לגלות ואולי למצוא את התפקיד העתידי שלכם.

 

הנדל"ן כמקצוע מכניס ומעניין

 

מה לא אמרו על נדלן: הוא רווחי, מי שמבין בו יכול להתעשר במהירות, הוא מעניין ומאתגר והוא משתנה בהתאם להחלטות רבות שמתקבלות מהממשלה ועד הכנסת. יש קבוצות נדלן רבות שפועלות ברחבי ישראל, יש כאלו שפועלות באזור אחד מסוים ויש כאלו שפועלות בפריסה ארצית וכמובן שמי שמתעסק בתחום חייב להבין שמדובר בתחום משתנה שמצריך ללמוד את כללי המשחק תוך כדי עבודה חרף ניסיון של שנים. תכנית MBA בניהול נדלן ושמאות מקרקעין הוא אחד מיני רבים מקורסי לימודי נדלן והוא יכול להכין אתכם לכניסה לתחום.

 

ללמוד להיות מנהלים

 

הדבר הכי בסיסי שצריך להילמד בקורס והוא גם זה שפותח אותו הוא יכולת ניהול. לא כל אחד יכול לעבוד בניהול ובטח לא בתחום כזה שזורם בו כסף רב, בין היתר של משקיעים או דיירים שמצפים לקבל דירה. טעות ניהולית יכולה לעלות ביוקר ולכן חשוב להבין מה התחום מכיל ומהי שגרת העבודה מהצד הניהולי. כמו כן יש צורך לדעת לחשב בצורה נכונה בהתאם למשתנים רבים, להבין את ההשלכות של כל פעולה, לדעת איך מתנהלים נכון מבחינה כלכלית בהתאם לתקציב וכולה.

 

הכל עניין של בירוקרטיה

 

קורס לימודי נדלן פונה לאחד הנושאים החשובים וגם המבלבלים ביותר שיש: בירוקרטיה. אי אפשר להתעסק בנדל"ן ובמקרקעין בלי לגעת בתחום הזה שיכול להיות מכשול לכל אחד, לא כל שכן לאלו שלא שולטים בו.  מהם המסים שצריך לשלם, איך אפשר להשיג אישורי בנייה ואילו מהטפסים צריך להגיש קודם, למי צריך להגיש אותם וכמה זה יעלה, כיצד אפשר לחשב עלויות בהתאם וכיצד להוזיל אותן בהתאם לנהלים של משרד השיכון והבינוי, מה ההבדלים בין בנייה פרטית לבנייה ציבורית ועוד רבים אחרים. כל אלו יילמדו בקורס כדי להבין את כל הפרטים עד הקטנים ביותר שיש.

 

עניינים משפטיים כחלק אינטגרלי מהעבודה

 

נושאי נדלן תמיד מגיעים בסופו של דבר לעניינים משפטיים. דיני נדלן ומקרקעין חייבים להיות חלק מהלמידה לפחות באופן הכי בסיסי שיש כדי לדעת מה מותר ומה אסור, למי שייכות זכויות בניה מסוימות וכיצד מתנהלים מול הרשויות וכולה. ההיבטים המשפטיים יכולים להיות גורליים מאוד בתחום זה.

 

שמאות מקרקעין מדויקת

 

איך אפשר לדעת כמה שווה קרקע מסוימת? מתי הקרקע שווה יותר, כשהיא בנויה או לא בנויה? מה יכול להשפיע על המחיר של הקרקע לטובה ומה לרעה? האם פרויקטים אחרים קשורים לערך של אותו שטח או אותו מבנה? יש כל כך הרבה דברים מעניינים בקורסי לימודי נדל"ן MBA ואחד מהם הוא עניין השמאות. זה בדיוק מה שהתלמידים ילמדו בצורה הכי מדויקת שיש.

 

התנסות מעשית כחלק משמעותי מהקורס

 

קורס לימודי נדלן לעולם לא יהיה איכותי ומלמד ללא התנסות מעשית. החלק האחרון של הקורס כולל התמחות מעשית שכוללת את כל מה שנלמד, משמאות מקרקעין ועד הליכי הבנייה והוצאתו לפועל של מיזם מסוים. כך התלמידים יכולים להרגיש בחושיהם כיצד העבודה מתבצעת עד שהם ירכשו מספיק ניסיון ויוכלו ליזום או לעבוד לבדם. זה השלב בו כל אחד מבין בדיוק איך לחבר את כל מה שהוא למד עד להגשמת המטרה: להיות יזם ושמאי נדל"ן בישראל.

הדפסה   שלח לחבר

עוד כתבות

בחזרה לדף המגזין הראשי
האם אתה מרוצה מהמסלול בו אתה נמצא
שלח
אתר פרופסור הינו אתר לסטודנטים ובוגרים הכולל תוכן אקדמי רב מסוגים שונים: עבודות אקדמיות, מבחנים, סיכומים, מלגות, תרגומים, בנוסף ניתן ליהנות ממגוון מלגות ומכירת תוכן אקדמי.