False תואר בלימודי מוזיקה – פירוט קורסים
פרופסור

תואר בלימודי מוזיקה – פירוט קורסים

רוצים ללמוד תואר במוסיקה? כדאי שתדעו מה תלמדו בתואר, אילו קורסים מומלצים, והאם התלמידים אכן מרוצים מהבחירה. היכנסו למאמר וקראו עוד על הלימודים.

מערכת פרופסות | 02.01.2018
תואר בלימודי מוזיקה – פירוט קורסים

"טוב לאדם להרגיל את עצמו שיוכל להחיות את עצמו עם איזה ניגון, כי ניגון הוא דבר גדול וגבוה מאוד" – כך אמר רבי נחמן מברסלב. אין ספק שמוסיקה תופסת חלק גדול וחשוב מעולמנו. לימודי מוסיקה מאפשרים לנו לפתח את העולם הזה – לנתח יצירות וגם ליצור.

 

קצת על מוסיקה

 

המוסיקה מתחברת לרגשות הכי כמוסים שלנו, ומאפשרת לנו להזדהות עם הרגש שעובר דרכה. לא סתם אומרים שיש מוזיקה שמתאימה לכל מצב רוח, ובעצם – לא סתם יש כל כך הרבה סוגים של מוסיקה. מי שאוהב יצירות מוסיקליות ורוצה להבין אותן לעומק ו/או להיות יוצר בעצמו – לימודי מוסיקה הם הכיוון המתאים עבורו.

 

קורסים במוסיקה

 

יש הרבה מאוד קורסים שבהם אפשר ללמוד על מוסיקה. לפניכם רשימה חלקית של קורסים בהם אפשר ללמוד את התחום:

 

תיאוריה מוזיקלית

 

 כל מי שמעוניין לעסוק בתחום המוסיקה – כדאי שיתחיל את לימודיו בקורס תיאוריה מוסיקלית. בקורס לומדים את כל מה שקשור לשפת המוסיקה – מלודיה, קצב, מקצב, הרמוניה ומונחים נוספים שאם תעסקו בתחום ילוו אתכם לאורך כל הדרך שלכם. הקורס מיועד לכל אחד שמעוניין לעבוד עם מוסיקאים או לעבוד בתחום בכל דרך אחרת, ולא משנה אם מדובר באדם שמעוניין ליצור מוסיקה בדרך המסורתית של ניגון תווים או בדרך המודרנית של עבודה עם מחשב. בקורס זה לא לומדים רק מונחים תיאורטיים, אלא גם מוציאים את התיאוריה לפועל בדרך של נגינת יצירות על קלידים, התנסות בהלחנה עצמאית ועוד.

 

קורס פרוטולס (Pro-Tools)

 

פרוטולס היא אחת התוכניות המקצועיות הפופולאריות בעולם הסאונד. מדובר בתוכנה שמאפשרת ליצור מוסיקה מ-א' ועד ת': הקלטה, עריכה ומקסוס – עד לקבלת יצירה מוסיקלית מושלמת. בקורס לומדים את כל מה שצריך לדעת על מנת לעבוד עם התוכנה: תאימות פרוטולס למחשב, הקלטת אודיו, עריכת אודיו, לופים, ביטים, פלייליסט, יבוא ויצוא של קבצים ובעצם – את כל מה שצריך לדעת כדי ליצור מוסיקה אמיתית.

 

קורס קיובייס (Cubase)

 

 קיובייס היא תוכנת מחשב המאפשרת להקים אולפן הקלטות בבית. מדובר בתוכנה מתקדמת ומובילה, אשר משמשת היום את טובי המוסיקאים לטובת הקלטת יצירות מוסיקליות והפקת אלבומים שלמים, וזאת בזכות העובדה שהיא מאפשרת שליטה פרטנית על כל מרכיבי המוזיקה. במהלך הלימודים לומדים את כל היסודות שנמצאים בבסיס ההפקה המוסיקלית, כגון תיאוריה מוסיקלית, סינתזה, תהליך ההקמה של אולפן ביתי וכמובן – הקלטה, עריכה של יצירה מוסיקלית ומיקס.

 

תואר ראשון במוסיקה

 

אפשר בהחלט ללמוד מוסיקה לתואר. לימודים אלה מתאימים למי שמעוניין להיות מוזיקאי ולא משנה באיזה תחום: קומפוזיציה, ניצוח, שירה, נגינה ועוד, בדגש על נגני תזמורת. הרבה מאוד מהמוסדות בהם ניתן ללמוד את התואר עוסקים בעיקר בהכשרת עתודה לתזמורת הפילהרמונית ולתזמורות אחרות בארץ, ולמרות זאת לא מזניחים את התחומים האחרים. מי שמעוניין להמשיך את לימודי המוסיקה במוסד אקדמי, יוכל להמשיך לתואר שני.

 

לסיכום

 

מוסיקה היא עולם שלם, הכולל שפה מיוחדת משלו ונחלק להרבה מאוד תחומים, כך שכל מי שאוהב מוסיקה יוכל למצוא את הדרך המתאימה עבורו. לימודי מוסיקה אפשר למצוא גם במוסדות האקדמיים, גם במכללות או בבית ספר למוסיקה, כאשר הבחירה במוסד הלימודים צריכה להתבסס על תחום הלימוד הרצוי, על סגל המרצים וכמובן – על מיקום מוסד הלימודים. אחרי הכל – לימודי מוסיקה מחייבים עבודה ותרגול, ואת הזמן שיש עדיף להשקיע בכך ולא בנסיעות.

 

אם אתם מעוניינים ללמוד מוסיקה אתם יכולים לפנות ישירות אל מוסדות הלימודים, לבקש לשוחח עם תלמידים ומרצים ובעזרתם לבחור את הכיוון המיוחד שמתאים לכם. בהצלחה

הדפסה   שלח לחבר

עוד כתבות

בחזרה לדף המגזין הראשי
האם אתה מרוצה מהמסלול בו אתה נמצא
שלח
אתר פרופסור הינו אתר לסטודנטים ובוגרים הכולל תוכן אקדמי רב מסוגים שונים: עבודות אקדמיות, מבחנים, סיכומים, מלגות, תרגומים, בנוסף ניתן ליהנות ממגוון מלגות ומכירת תוכן אקדמי.