False לבוש נכון לתואר הראשון
פרופסור

לבוש נכון לתואר הראשון

כדי לצלוח את התואר בצורה הטובה ביותר צריך לשים לב לפרטים הכי קטנים, החל מהגישה שלנו, מתנאי הלמידה ועד לרמת הביגוד שנלבש במהלך הלימודים. היכנסו למאמר ותיהנו.

מערכת פרוספסור | 08.11.2017
לבוש נכון לתואר הראשון

יש האומרים שהתואר הראשון הוא התואר הכי קשה בגלל המסגרת החדה שצריך להתרגל אליה ויש כאלו שמייחסים את התקופה הזו כתקופה הכי חווייתית שהייתה להם. סטודנטים רבים מגיעים בכל אוקטובר לשנת לימודים חדשה רעננים ויפים.

 

מסגרת חדשה ואנשים חדשים

התואר הראשון הוא הרבה דברים: הוא קשה, הוא מאתגר, הוא מרענן, הוא מרתק, הוא עמוס והוא מספק, אך יותר מהכול מדובר במסגרת חדשה ואנשים חדשים שנהיים חלק עיקרי מהשגרה שלכם. אם אתם רוצים לעשות רושם טוב על החברים החדשים שלכם במעונות או בכיתת הלימוד כדאי שתשימו לב מה אתם לובשים ואל תתנו לדעות קדומות או לסטיגמות להשתלט עליכם. יש לכך חשיבות רבה במה שאתם משדרים לאנשים אחרים ולכן חשוב להתחיל ברגל ימין ולהתלבש בסטייל.

 

להתלבש בצורה נכונה לתואר

אל תנסו לבלוט יותר מידי כי רוב הסיכויים שזה יהיה במובן השלילי יותר מאשר במובן החיובי. אתם צריכים לבחור את הלבוש המתאים כך שמצד אחד תיראו אלגנטיים וכמו אלו שיודעים כיצד להתלבש אך לא להגזים יותר מידי. אם תבואו עם בגדים נוצצים או כאלו שלא הולמים שגרה סטודנטיאלית רגילה אתם יכולים למצוא את עצמכם בניכור, דבר שאתם לא רוצים שיקרה. אם אתם לא רוצים שיחשבו שאתם שחצנים או מנסים להיראות עשירים, אל תגזימו בפריטי הלבוש שלכם ואל תעשו מהלבוש את העניין המרכזי בלימודים.

 

יצירתיות וסטייל אישי

תתאימו את עצמכם ואת הלבוש שלכם לאווירה. אמנם צריך לנסות להיות שונים ובולטים אך נסו לא ללכת יותר מידי נגד הזרם.  אם אתם רוצים לתת ביטוי אישי למראה שלכם, נסו לאתגר את היצירתיות שלכם בכך שתתאימו את הסטייל האישי שלכם למה שזורם במכללה או באוניברסיטה. אין זה אומר שאתם צריכים לתפור במכונת תפירה בגדים מותאמים במיוחד בשבילכם אך אם תפעילו קצת מחשבה בבחירת המלתחה תרגישו רבה יותר נוח עם עצמכם, דבר שיהיה חשוב גם לביטחון שלכם בלימודים וגם מבחינה חברתית.

 

תפירת בגדים ללימודים

שימוש במכונת תפירה יכול לעזור לכם לקבוע קו אופנה חדש. ללכת עם דברים שאתם תפרתם או שתפרו למענכן במיוחד יכול להיות כל כך מעניין ומרתק שאתם תהיו גולתה כותרת בכיתה. אם אתם רוצים להעביר את התואר הראשון בסטייל זהו פתרון מוצלח במיוחד ועם קצת מאמץ ובחירה נכונה של סוג הבדים והעיצוב תוכלו להרשים מבחינת הביגוד שלכם את כל הנוכחים.

 

האיזון בין נוחות לבין כבוד למקום

אחת הדילמות הכי גדולות בעולם הביגוד היא בין נוחות לעיצוב. יש פריטי לבוש שכולנו נרצה ללבוש כי הם גורמים לנו להיות הרבה יותר יפים ומחמיאים לנו מאוד אך מה לעשות שלא כל כך נוח ללכת איתם כל היום. אם אתם יוצאים למסיבה בערב או לנשף סוף שנה אז אפשר ללבוש אותם ואז להתפעל מהתמונות לאחר מכן אך כשאתם בוחרים בגדים ללימודים, אתם לא רוצים להרגיש בחוסר נוחות. חשוב לאזן בין הנוחות לבין קוד הלבוש הנכון למקום בו אתם נמצאים. מצד אחד אפשר ללבוש כפכפים ומכנסיים קצרים אך לא להגזים ולבוא לכל שיעור כאילו אתם הולכים לים עם גופייה שבקושי מכסה את החזה וכובע מקש.

 

תתאימו את הצבעים בצורה נכונה

אחת הבעיות הגדולות של אלו שלא יודעים להתלבש היא התאמה של הצבעים. יותר מהכול, אי התאמה של הצבעים בפריטי הלבוש שאנו לובשים יכולים ליצור דיס-הרמוניה רציני, דבר שממנו כמובן כדאי שתימנעו. אם אתם לא יודעים מה להתאים למה, נסו ללמוד את העקרונות ממישהו שכן מבין והלבוש שתבחרו לימי הלימודים יהיה הרבה יותר נכון ומחמיא.

הדפסה   שלח לחבר

עוד כתבות

בחזרה לדף המגזין הראשי
האם אתה מרוצה מהמסלול בו אתה נמצא
שלח
אתר פרופסור הינו אתר לסטודנטים ובוגרים הכולל תוכן אקדמי רב מסוגים שונים: עבודות אקדמיות, מבחנים, סיכומים, מלגות, תרגומים, בנוסף ניתן ליהנות ממגוון מלגות ומכירת תוכן אקדמי.