False חברת קייטרינג חלבי או מלצרות - היכן עדיף לעבוד בזמן התואר?
פרופסור

חברת קייטרינג חלבי או מלצרות - היכן עדיף לעבוד בזמן התואר?

סטודנטים בתואר הראשון צריכים למצוא עבודה שתעניק להם אפשרות להגיע לשכר גבוה ולשלב אותו בחיי חברה. אחת הדרכים לעשות זאת היא בתחום השירות ובעיקר בענף ההסעדה.

מערכת פרופסור | 07.08.2017
חברת קייטרינג חלבי או מלצרות - היכן עדיף לעבוד בזמן התואר?

חברת קייטרינג מציעה מגוון רחב של שירותים לסוגים שונים של אירועים ולכן מעסיקה עובדים רבים, בעוד מלצרות נחשבת מניבה וזמינה יותר. אז איפה עדיף להשתלב במהלך לימודי התואר הראשון? הנה כל התשובות

 

יתרונות ענף ההסעדה

 

לעבודה בענף ההסעדה יש המון יתרונות עבור הסטודנט. ראשית, השכר הוא בדרך כלל במזומן ובמקרים מסוימים אפשר להגיע איתו למאות שקלים ביום. שנית, העבודה עצמה גמישה ואפשר לשלב אותה אפילו עם תקופת המבחנים. יתרה על כך, העבודה כרוכה בהתנהלות מול אנשים והיא משתלבת נהדר עם חיי החברה באוניברסיטאות ובמוסדות הלימוד. לפיכך, כל מה שהסטודנטים צריכים לעשות הוא רק למצוא מקום שבו יוכלו לעבוד באופן היעיל והמשתלם ביותר.

 

שירותי חברת קייטרינג חלבי

 

האפשרות הראשונה היא לעבוד בחברת קייטרינג חלבי. בניגוד לקייטרינג בשרי שמתאים בעיקר לאירועי ערב, קייטרינג חלבי נחשב אטרקטיבי באירועי בוקר וצהריים, הוא משתלב באירועים פרטיים ועסקיים והוא מיועד גם לערבי גיבוש, ימי כיף וכן הלאה. שירותי הקייטרינג מחייבים את החברות שפועלות בתחום לגייס כמות גדולה של עובדים.

 

עבודה במסעדה

 

האפשרות השנייה היא לעבוד כמלצר במסעדה. תחת ענף ההסעדה יש המון מקומות שמגייסים סטודנטים למלצרים על בסיס קבוע כמו לדוגמא בתי קפה, מסעדות, בתי מלון וכן הלאה. סטודנטים שרוצים לעבוד כמלצרים יכולים גם להשתלב באולמות וגני אירועים, או להציע את שירותיהם ברשתות המזון הגדולות.

 

היתרונות והחסרונות של כל אפשרות

 

לאחר שמבינים מה ההבדל בין אופי העבודה כמלצר בחברת קייטרינג חלבי לבין מלצרות במסעדה, כל שנור לעשות הוא להצביע על היתרונות והחסרונות של האפשרויות הקיימות:

א. שכר – חברת קייטרינג בדרך כלל מעניקה שכר קבוע ליום עבודה של המלצרים, לא כולל הטיפים שניתנים על ידי האורחים באירוע. מנגד, במסעדות ובתי קפה המלצרים לא מקבלים שכר קבוע אלא טיפים בלבד. המשמעות היא רמת ודאות גבוהה יותר של שכר חודשי ממוצע בחברת קייטרינג מאשר במסעדה.

ב. דרישות – עבודה בחברת קייטרינג כוללת לעיתים גם הקמה של האירוע, סידור שולחנות, פתיחת מפות ועוד. גם במסעדה צריכים המלצרים לדאוג לכל מה שקורה מסביב ובעיקר לניקיון לפני ואחרי יום העבודה, אך כמעט ואין דרישה לתפקידים נוספים.

ג. קביעות – חברת קייטרינג לא תמיד יודעת מתי היא תזדקק לכמות גדולה של עובדים ולכן היא מגייסת אותם באופן גמיש. לעומת זאת, במסעדה יש פחות או יותר מספר קבוע של אנשי צוות. המספר משתנה בהתאם לימי השבוע אך העובדים מעודכנים במשמרות שלהם מראש.

 

שיקולים אישיים

 

קשה להכריע בשאלה האם עדיף לעבוד אצל חברת קייטרינג או כמלצר במסעדה בלי להביא בחשבון שיקולים אישיים. בהקשר הזה מומלץ להתייחס למרחק הגיאוגרפי בין מוסד הלימודים לבין מקום העבודה, למקום המגורים וכמובן לתחבורה הציבורית לאזור. במידה ויש ליד הבית מסעדה זמינה שמגייסת עובדים עדיף להצטרף לשורותיה, אך אם דווקא חברת הקייטרינג החלבי היא זו שנוחה יותר – רצוי לתת לה עדיפות.

 

צבירת ניסיון

 

בשורה התחתונה, בשני מקומות העבודה ניתן לצבור ניסיון שלאחר מכן ישמש לטובת שיפור תנאי העסקה ועלייה בשכר. הדבר החשוב הוא לבחור במקום עבודה שאותו אפשר לשלב עם הלימודים. כך ניתן לנצל את תקופת הלימודים ולהרוויח מספיק כסף לשמירה על רמת חיים. 

הדפסה   שלח לחבר

עוד כתבות

בחזרה לדף המגזין הראשי
האם אתה מרוצה מהמסלול בו אתה נמצא
שלח
אתר פרופסור הינו אתר לסטודנטים ובוגרים הכולל תוכן אקדמי רב מסוגים שונים: עבודות אקדמיות, מבחנים, סיכומים, מלגות, תרגומים, בנוסף ניתן ליהנות ממגוון מלגות ומכירת תוכן אקדמי.