False איתור נזילות לשם מניעת בזבוז מים
פרופסור

איתור נזילות לשם מניעת בזבוז מים

המים הם משאב יקר, במיוחד בנוף הישראלי הצחיח. הלכך, חשוב להקפיד על מניעת בזבוז מים מיותרים במגוון דרכים, ביניהן ביצוע איתור נזילות לשם איתור מקור הנזילה וטיפולה.

מערכת פרופסור | 02.01.2017
איתור נזילות לשם מניעת בזבוז מים

חסכון במים הוא נושא אשר מוכר לכל ישראלי ילדים ומבוגרים, כבר מגיל צעיר מחנכים אותנו לחסוך במים, אך עד כמה באמת אנו מיישמים זאת?

 

חסכון במים – חסכון בכיס

המים הם נושא חשוב מאוד עבור הישראלים, מלבד העובדה כי ישראל היא מדינה אשר סובלת ממחסור במים המים כאן גם עולים כסף רב. איתור של נזילות או חסכון חכם יותר במים עלול לחסוך לכם מאות שקלים בחודש, מה שחשוב במיוחד עבור סטודנטים, אשר עובדים לרוב במשרות חלקיות וזקוקים לממן את שכר הלימוד ולעיתים גם הוצאות נוספות כמו שכר דירה, רכב ועוד.

 

חשבון מים מוגזם? ייתכן כי מדובר בנזילה

סטודנטים רבים משלמים סכומי עתק עבור השימוש במים כאשר אינם יכולים להבין מדוע חשבונות המים שלהם גבוהים יותר משל חבריהם. פעמים רבות אין זה הדבר קשור כלל לכמה אתם משתמשים במים. במידה ואתם חשים כי הנכם משלמים יותר מדי עבור חשבון המים שלכם ישנה סבירות גבוה כי ישנה נזילה באחד הצינורות,   .איתור נזילות באופן מקצועי כדי לחסוך מאות שקלים בחודש.חשוב לפנות למאתר נזילות בהקדם האפשרי על מנת שיבצע את עבודת 

 

 

מניעת בזבוז מים מחשבה ירוקה

משק המים נמצא בישראל כיום נמצא משבר החמור ביותר בתולדות המדינה. מפלסי כל מקורות המים שלנו ירדו לשפל בצורה משמעותית. הסיבות לכך הן רבות כגון זיהומי מים, אך גם המרכיב האנושי הינו חלק בלתי מבוטל בבזבוז מים לשווא. ישראלים רבים על אף שמקפידים לא לבזבז מים, גומרים לבזבוז מים בלא יודעין. הסיבות לכך כרוחות בזה שרבים אינם שמים לב לנזילות מים, ומזניחים את הרטיבות שנגרמת מכך ואף יכולה להרוס מבנים.

 

להיות ערניים ולפנות לגורם מטפל

סיבה נוספת היא אדישות חשוב לשים לב במידה ואתם עדים לנזילה לא רק בביתכם הפרטי אלה גם במוסד הלימוד. ולפנות לגורם מקצועי אשר יטפל בבעיה. גם כאשר מדובר בצינור אשר פתוח ללא סיבה או ברז מטפטף יש לשים לב לבזבוז מים בכל צורתו האפשרית. איתור נזילות מים מסייע רבות לחסכון המים בישראל ותורם לסביבה ולמשק המים בישראל.

 

 

איתרתם בזבוז מים למי פונים?

כמובן קודם כל ישנה חשיבות היכן אותר מקור הבזבוז מים אם מדובר בדירה שלכם אפשר לפנות ישר לגורם המקצועי כגון אינסטלטור אך חשוב גם ליידע את בעל הדירה ואת "מי אביבים" ישנה אפשרות כי הנכם זכאים להחזרים  כספיים בשל הנזילה שנגרמה. במידה והנכם איתרתם בזבוז מים במוסד הלימודי עליכם לפנות לגורם הרלוונטי במוסד הלימודים שלכם, וודאו כי הנושא אכן מטופל והנזילה הופסקה.

 

 

מניעת בזבוז מים בחוק

מקורות המים שבמדינה הם קנין הציבור, נתונים לשליטתה של המדינה ומיועדים לצרכי תושביה ולפיתוח הארץ. כל אדם זכאי לקבל מים ולהשתמש  בהם בכפוף לחוק. כל אדם מחויב להשתמש במים ביעילות ובחסכון, ולהחזיק את מתקני המים במצב תקין שימנעו בזבוז מים. עפ"י חוק במבנים ציבוריים ישנה חובה להתקנת תקנים המונעים בזבוז מים. לכן במידה ואתם עדים לבזבוז מים, או אי שמירה על תקנים של מים במצב תקין עליכם לדווח על כך באופן מידי הלא מדובר בעבירה על החוק אשר חשוב מאוד לשמירת משק המים בישראל.

 

 

לימודים המשפיעים על חסכון במים

במידה ונושא המים קרוב ללבכם יש באפשרותכם לבחור במקצוע אשר ייתן לכם את כל הכלים הנדרשים למניעת בזבוז מים. לימודים בהנדסת הסביבה, תוכלו לייעל את השימוש במים בבתים והמוסדות ציבוריים כמו כן, הנדסת אינסטלציה כאשר ביתן היתר תלמדו איתור נזילות תת קרקעיות אשר יכולים לחסוך מאות ליטרים של מים בשנה

 

הדפסה   שלח לחבר

עוד כתבות

בחזרה לדף המגזין הראשי
האם אתה מרוצה מהמסלול בו אתה נמצא
שלח
אתר פרופסור הינו אתר לסטודנטים ובוגרים הכולל תוכן אקדמי רב מסוגים שונים: עבודות אקדמיות, מבחנים, סיכומים, מלגות, תרגומים, בנוסף ניתן ליהנות ממגוון מלגות ומכירת תוכן אקדמי.