False התקן למניעת הריון בתקופת התואר
פרופסור

התקן למניעת הריון בתקופת התואר

סטודנטית, רגע לפני שאת ניגשת לקנות חפיסת גלולות נוספת, כדאי לך להיכנס למאמר ולקרוא על התקן למניעת הריון, שיקל עלייך ויחסוך לך דאגות בתקופת הלימודים העמוסה.

מערכת פרופסור | 15.12.2016
התקן למניעת הריון בתקופת התואר

תקופת התואר היא תקופה עמוסה בלימודים, אך עבור רוב הסטודנטים היא גם עמוסה מאוד במסיבות ובחיי זוגיות. בתקופה זו קשה יותר להקפיד על מניעת הריון, במיוחד לא באמצעות נטילת גלולות שקל יותר לשכוח. כדי לפתור את הבעיה – ניתן להתקין התקן תוך רחמי.

 

מהו התקן תוך רחמי?

 

במהלך שנות התואר, רוב הנשים אינן מעוניינות להיכנס להריון ובצדק, שכן מדובר בתקופה עמוסה במיוחד בה עיקר העיסוק הוא בלימודים ולא בהקמת משפחה. עקב כך, נשים רבות משתמשות באמצעי מניעה, כאשר האמצעי הנפוץ ביותר הוא גלולות – אך יש אופציות טובות ונוחות יותר. התקן למניעת הריון הוא אמצעי מניעה שתופס פופולריות בשנים האחרונות, במיוחד בקרב נשים בגילאי העשרים, בזכות תכונותיו שמתאימות מאוד לתקופות עמוסות – הוא בטיחותי מאוד, יעיל מאוד וניתן להשתמש בו למשך מספר שנים ברציפות. ההתקן התוך רחמי הוא אביזר רפואי בצורת האות T אשר מוחדר לרחם על ידי גניקולוג מוסמך. קיימים שני סוגים של התקנים, התקן הורמונלי מחומר פלסטי והתקן מנחושת, אשר מתאימים לנשים עם צרכים שונים ומבני גוף שונים, אך שניהם פועלים בצורה דומה. ההתקנים גורמים לגוף האישה לחוש שהאישה נמצאת בהריון ולכן אין חידוש של רירית הרחם מדי חודש. מעבר לכך, הם מאטים את הזרע הנכנס. בזכות שתי תכונות אלה, ומונעים הריון באחוזים גבוהים אף יותר מגלולות.

 

כל היתרונות של ההתקנים למניעת הריון

 

יש כמה יתרונות חשובים להתקן למניעת הריון, שגורמים לו להיות אמצעי המניעה האידאלי בתקופת התואר:

  • לא צריך לזכור להשתמש באמצעי מניעה – ההתקנים יכול להישאר ברחם למשך כחמש שנים. מלבד בדיקות תקופתיות על ידי הגניקולוג, אין צורך לזכור לבצע פעולות כלשהן כדי למנוע הריון ביעילות, בעוד שבתקופה העמוסה בחיי לילה וזוגיות בשילוב עם לימודים, בנות רבות שוכחות את הגלולות.

 

  • בטוח מאוד – ההתקן בטוח הן מבחינת הבריאות והן מבחינת יכולת המניעה של הריונות בלתי רצויים. התקנים נחקרו באלפי מחקרים במשך השנים האחרונות והוכחו כבטוחים לשימוש ועם אחוזי יעילות גבוהים ביותר.

 

  • עלות כספית משתלמת – במהלך התואר ההוצאות הכלכליות הן עניין חשוב ביותר. התקנים תוך רחמיים עולים כמה מאות שקלים בלבד ומחזיקים מעמד למספר שנים, לכן אם מחשבים את העלות הכוללת לעומת גלולות למניעת הריון, ההתקנים מסייעים בחיסכון כספי.

 

האם יש להתקן השפעה על הבריאות?

 

כמו כל דבר שמחדירים לגוף בפעולה רפואית, ההתקן התוך רחמי גם כן מכיל תופעות לוואי כלשהן, אך חשוב לדעת שמדובר בתופעות מינוריות. תופעת הלוואי הנפוצה ביותר היא דימומים בחודש הראשון. בהתקנים הורמונליים, חלק מהנשים חוות תופעות הדומות לאלו של הגלולות, כמו גודש או שינויי מצבי רוח. בכל אופן, מדובר בתופעות שחולפות מאליהן תוך עד כחודשיים. במידה והכנסת ההתקן למניעת הריון מתבצעת על ידי גניקולוג מקצועי – הוא יהיה בלתי מורגש.

הדפסה   שלח לחבר

עוד כתבות

בחזרה לדף המגזין הראשי
האם אתה מרוצה מהמסלול בו אתה נמצא
שלח
אתר פרופסור הינו אתר לסטודנטים ובוגרים הכולל תוכן אקדמי רב מסוגים שונים: עבודות אקדמיות, מבחנים, סיכומים, מלגות, תרגומים, בנוסף ניתן ליהנות ממגוון מלגות ומכירת תוכן אקדמי.