False 4 רעיונות למעורבות חברתית בשילוב פרחים
פרופסור

4 רעיונות למעורבות חברתית בשילוב פרחים

פעילות מעורבות חברתית אשר משלבת פרחים זוהי דרך נפלאה לתרום לחברה וגם לעצמנו. כתבה זו מציגה מספר רעיונות לפעילויות חברתיות עם פרחים עבור קבוצות אוכלוסייה שונות.

מערכת פרופסור | 27.11.2016
4 רעיונות למעורבות חברתית בשילוב פרחים

סדנאות פרחים עם קשישים וניצולי שואה


החיוך של סבא וסבתא, כשהנכדים באים לבקר, הוא יקר ערך! מצער הדבר, אך ישנם קשישים, חלקם ניצולי שואה, שהם עריריים ואין בהכרח מישהו שבא לבקרם ולהעלות חיוך על פניהם – בין שהם מתגוררים בביתם הפרטי ובין שהם דיירים בבית אבות או בדיור מוגן. כאן אתם נכנסים לתמונה – ארגנו סדנאות פרחים בשיתוף הקשישים והוציאו מהם היצירתיות שאולי קצת הלכה לאיבוד עם השנים. הם מרווחים גם חיבוק של רוח נעורים וגם זר פרחים שאפשר להציב כקישוט בחדר.

 

שזירת פרחים עם נכים המרותקים לביתם


ישנם מאות אלפי אנשים עם מוגבלויות בישראל. חלקם מרותקים לביתם, ואינם יכולים להגיע בכוחות עצמם למתנ"ס השכונתי או למועדוני תרבות באזור, שם באפשרותם לפגוש אנשים ופשוט לבלות. במקרים אלו תוכלו להגיע עד אליהם, לארח להם חברה בנוחות של ביתם, ולהכניס את היופי של הפרחים למקום שאולי כבר מרגיש אפרורי ומשעמם. שזרו יחד איתם זר פרחים מרהיב, שאחר-כך יכול לעטר את ביתם ולהזכיר להם שיש עולם יפה בחוץ! אם ניתן, קבעו יום ושעה קבועים והקפידו להגיע בזמן.

 

חלוקת פרחים לחולים וליולדות


פרח ישמח לבב אנוש – לא פחות מיין. כסטודנטים מתורבתים, עשו שימוש מרגש בפרחים ובואו לחלק זרים בבתי חולים ובבתי יולדות בכל רחבי הארץ. האימהות הטריות, שזה עתה עברו לידה לא קלה (מי יותר ומי פחות...), תשמחנה לקבל פינוק פרחוני רגע לפני החזרה הביתה עם הרכש החדש במשפחה. גם חולים, ששוהים תקופת זמן לא מבוטלת בחדרי מיון מכל סיבה שהיא, יתרגשו לקבל כך באמצע היום זר פרחים מושקע ומעט תשומת לב. השהייה בבית החולים אינה נעימה בלשון המעטה, ופרחים יכולים בקלות לשפר למאושפזים את מצב הרוח ולו לרגע קל.

 

שתילת פרחים במוסדות חינוכיים


דמיינו לרגע את האוניברסיטה או את המכללה שלכם – האם מכל עבר מציץ אליכם פרח יפהפה, שהופך את הסביבה כולה להרבה יותר נעימה? אין ספק שפרחים משפרים את האווירה במקום, והדבר נכון גם למוסדות חינוכיים כמו בתי ספר יסודיים, חטיבות ביניים, תיכונים, גני חובה, בתי ספר לחינוך מיוחד ועוד. אין זה משנה מהיכן אתם בארץ ומאיזה מגזר אתם מגיעים – השתלבו במוסד חינוכי לבחירתכם וקחו חלק בשתילת פרחים בשטחים הציבוריים שבו. רתמו את התלמידים הצעירים למשימה ולמדו אותם לאורך התהליך אלו פרחים אתם שותלים וכיצד יש לטפח אותם, מה שיגביר את תחושת האחריות שלהם.

 

ועכשיו מתחילים..


אם אחד מהרעיונות הללו קסם לכם, בדקו כיצד תוכלו ליישמו באזור מגוריכם או בסמוך לאוניברסיטה שלכם. דרך טובה להתחיל היא מול ארגונים חברתיים, עמותות, בתי אבות, בתי ספר ומוסדות שיקומיים. אפשרות נוספת היא לבדוק מול המוסד שבו אתם לומדים היכן אפשר להשתלב בחיי הקהילה – ייתכן שסטודנטים אחרים כבר פעילים במקומות מסוימים ולכם רק נשאר להצטרף. כפי שקראתם בכתבה, ישנם לא מעט ישראלים שישמחו לפגוש אתכם, ועדיף עם שלל פרחים צבעוניים בידיכם. אין ספק שהמעורבות החברתית תכניס לחייכם הרבה ערך, ואולי גם תכירו חברים לחיים. אם אתם כבר לוקחים חלק בפעילות שכזו, גייסו סטודנטים נוספים והגדילו את המעגל.

 

המאמר באדיבות הפרח - חנות פרחים בפתח תקווה

הדפסה   שלח לחבר

עוד כתבות

בחזרה לדף המגזין הראשי
האם אתה מרוצה מהמסלול בו אתה נמצא
שלח
אתר פרופסור הינו אתר לסטודנטים ובוגרים הכולל תוכן אקדמי רב מסוגים שונים: עבודות אקדמיות, מבחנים, סיכומים, מלגות, תרגומים, בנוסף ניתן ליהנות ממגוון מלגות ומכירת תוכן אקדמי.