False קורס מנעולן: הדלת שלך לקריירה מוצלחת
פרופסור

קורס מנעולן: הדלת שלך לקריירה מוצלחת

אוהבים לעבוד עם הידיים? רוצים לפגוש אנשים שונים וסיפורים מעניינים בכל יום? ייתכן שקריירה של מנעולן היא הכיוון שמתאים לכם.

שירלי גיא, zap דפי זהב | 10.01.2013
קורס מנעולן: הדלת שלך לקריירה מוצלחת
חיילים רבים משתחררים מהצבא, יוצאים לטיול הגדול כדי לנקות את הראש, ואז חוזרים לארץ ומתלבטים מה כדאי להם להתחיל ללמוד ובמה כדאי להם לעבודה. אם גם אתם מעוניינים להתחיל ללמוד מקצוע אבל עדיין מתלבטים מה כדאי לכם, ואם יש לכם חוש טכני - נמליץ לכם בחום על קורס מנעולנות. מדובר על קורס יחסית קצר שבסיומו תוכלו ישר להתחיל לעבוד בתחום. בין אם מדובר במתן שירותי פריצה ובין אם מדובר במתן שירותי חילוץ, מנעולן הוא איש מקצוע שתמיד זקוקים לו, ולכן מדובר במקצוע מבוקש ביותר.

תנאי קבלה
קורס מנעולנות אינו מחייב ידע או ניסיון כלשהו, אבל לא כל אחד יכול להתקבל אליו. על מנת להתחיל בלימודים בקורס זה, חייבים לקבל תעודת יושר מטעם משטרת ישראל. תעודה זו מעידה על כך שאין לכם רישום פלילי, ולכן אתם יכולים להיחשב כאנשים ישרים ואמינים. אותה תעודה היא הערובה המהימנה ביותר שניתן לקבל לכך שהסיכוי שהידע שלכם ינוצל לרעה הוא נמוך ביותר.

משך הלימודים

קורס מנעולן הוא יחסית קצר. ברמת העיקרון, אתם יכולים לקבוע לעצמכם את משך זמן הלימודים, ולרוב הוא לא נמשך יותר מ- 100 שעות לימוד אקדמיות. יש מקומות המעבירים את הקורס במהלך הערבים. יש המציעים את הקורס בבקרים או בשילוב בין בוקר וערב. בנוסף, ישנם גם מקומות המציעים את הקורס במסגרת פרטית (שיעורים אחד על אחד). כמו כן, יש מקומות המאפשרים למידה מואצת של הקורס. המסקנה היא ברורה: אתם יכולים למצוא את המסגרת הנוחה ביותר עבורכם, וללמוד בקצב שלכם ובזמן שלכם. אתם אלו שמחליטים אם תסיימו את הקורס תוך כמה שבועות או תוך כמה חודשים.

תוכנית הלימודים

בקורס מנעולן לומדים נושאים רבים, כגון: שכפול, ייצור ושחזור מפתחות, מקודדים ושלטים, פריצת מנעולים, רתקים, כלי רכב וכספות, קידוד מנעולים תאומים, ריתוך רתקים, ייצור שלטים לאזעקות, החלפת סוויץ' ומנעולים ברכב, החלפת מנגנונים, חשמלאות רכב בסיסית, הרכבת דלתות רב בריח ודלתות רגילות ועוד.

בנוסף, במהלך הלימודים תתנסו בפריצה לרכבים ולמגוון נרחב של דלתות. אתם גם תתנסו בהתקנת דלתות שונות ואף תכירו סוגים שונים של כספות. כך תרכשו את הידע והניסיון שיאפשר לכם לפרוץ ולחלץ בקלות ובמהירות, ללא גרימת נזקים מיותרים.

איזו תעודה מקבלים בסופו של דבר?

בסיום הקורס, בהנחה ומילאתם את כל חובותיכם (למשל – נוכחות, מבחנים ועבודה מעשית), תקבלו תעודת טכנאי שירותי מנעולנות ופריצה. בבוא היום, תעודה זו תוכיח ללקוחותיכם שאתם אנשים בעלי ידע, שהוסמכו והוכשרו להיות מנעולנים על סמך בחינות שהם עברו בהצלחה.

יתרונות קורס המנעולנות

בניגוד למקצועות מסוימים, ברמת העיקרון כדי להיות מנעולנים, אתם לא חייבים ללמוד לימודים מקצועיים על מנת לממש את שאיפותיכם. אבל למי שעובר קורס מנעולנות יש יתרונות רבים להציע ללקוחותיו, בהשוואה לאדם שלא עבר קורס זה.

כאמור, במהלך הקורס תלמדו נושאים רבים. כלומר, מי שעובר קורס מקצועי, צובר ידע מקיף, תיאורטי ומעשי, והוא יכול לספק מענה יעיל ומהיר למגוון רחב של מצבים ולא רק למקרים מסוימים. בנוסף, כדי להתקבל לקורס זה, עליכם לקבל תעודת יושר ממשטרת ישראל. במילים אחרות – אם תוכלו להציג בפני לקוחותיכם הסמכה רשמית, הם ירגישו שהם מסוגלים לסמוך עליכם ורגועים יותר, כיוון שהם יודעים שהסיכוי שתנצלו את הידע שלכם נגדם הוא מזערי. כל אלה הם יתרונות חשובים ביותר, שאדם שלא למד קורס מנעולנות לא יכול ליהנות מהם.

אפשרויות תעסוקה – כל הדלתות פתוחות בפניכם

כמנעולנים תוכלו לעבוד בכל מקום שבו זקוקים לשירותי חילוץ ופריצה: בבתים, במבנים ציבוריים, במוסדות ובתעשיות. כמו כן, תוכלו לבחור אם אתם מעוניינים לעבוד בארץ או בחו"ל, כיוון שגם שם מדובר במקצוע נדרש. בנוסף, מנעולנים יכולים להתמקצע בשירותי חילוץ ופריצה לרכבים ולכספות. מעבר לכך, תוכלו לבחור אם לעבוד בתור עצמאיים או שכירים, ולהרוויח משכורת נאה, שיכולה גם לעתים להגיע גם לעשרות אלפי שקלים מדי חודש, במיוחד אם תהיו זמינים עבור לקוחות פוטנציאליים 24 שעות ביממה.

מי מתאים להיות מנעולן?

חשוב לציין, שלא כל אחד מתאים להיות מנעולן. כדאי לכם לחשוב על הנושא, במיוחד אם אתם מתכוונים להיות עצמאיים. הסיבה לכך פשוטה: כמו כל עצמאי, אי אפשר לדעת כמה תרוויחו בדיוק כל חודש. כמו כן, התפקיד כרוך בעבודה יומיומית עם אנשים שהם בדרך כלל לקוחות מזדמנים ומאוד לחוצים, ואופן ההתמודדות איתם דורש אופי מסוים. בנוסף, חשוב שיהיו לכם יכולות טכניות מפותחות וסקרנות טבעית. כדאי לזכור שמדובר בעבודה שבה בדרך כלל תצטרכו להיות ניידים על מנת להגיש עזרה ללקוחותיכם. לכן, אם אתם אוהבים אתגרים ונמשכים אליהם, ואם אתם אוהבים אנשים ואת הרגשת הסיפוק לאחר שאתם מעניקים להם עזרה – הרי שעתידכם כמנעולנים מובטח.

מוסדות לימוד

קורס מנעולנות ניתן ללמוד במסגרות שונות, אך בעיקר בבתי ספר לטכנאים. בין מוסדות הלימוד שניתן ללמוד בהם לימודי מנעולנות:

•אולפני גבע – בגבעתיים
•המכללה למנעולנות – בחולון
•המנהל הטכני – בית הספר לטכנאי שירות – בכפר סבא או בראשון לציון
•מכללת משלב - בתל אביב
•מכללת מגוון – בראשון לציון
•מלט"ש – המכללה ללימודי טכנולוגיה שימושית - בירושלים, בחיפה או בבאר שבע

המאמר באדיבות- בית המנעול והמפתח שירותי מנעולן בת"א והמרכז.


אנו מאחלים לכם לימודים מהנים והמון בהצלחה!
הדפסה   שלח לחבר

עוד כתבות

בחזרה לדף המגזין הראשי
האם אתה מרוצה מהמסלול בו אתה נמצא
שלח
אתר פרופסור הינו אתר לסטודנטים ובוגרים הכולל תוכן אקדמי רב מסוגים שונים: עבודות אקדמיות, מבחנים, סיכומים, מלגות, תרגומים, בנוסף ניתן ליהנות ממגוון מלגות ומכירת תוכן אקדמי.