פרופסור
הפריט נוסף לסל הקניות שלך

עבודה אקדמית בתקשורת מ יצירה וביקורת

תקשורת

עבודה אקדמית
יצירה וביקורת,תקשורת, יצירה וביקורת
מושג הילד וטקסטים ספרותיים לילדים
דירוג דירוג דירוג דירוג דירוג
תורתו של פיליפ אריאס טוענת כי תופעת הנעורים היא תופעה מודרנית שהחלה להתפתח במהלך המאות ה-18 וה-19. תקופת הנעורים נוצרה, על פי תורה זו, כתוצאה מהתארכותו של גיל הילדות עד לסוף שנות העשרה. תורה זו של אריאס הופרכה על ידי היסטוריונים מודרניים, אך אין הדבר אומר כי היא שגויה לחלוטין (קראוזמן בן-עמוס, 1995). אמנם ישנן הוכחות כי תפיסת הילדות הייתה קיימת גם בימי הביניים ובעת החדשה המוקדמת, אך אין עוררין על כך כי במהלך המאות ה-18 וה-19 החל עיסוק נרחב בתופעה זו. במאות אלו החלו להתפתח גישות שונות לתפיסת הילדות, החלו להיחקק חוקים בנוגע לעבודת ילדים ולחינוך, והחלה להופיע ספרות המכוונת לקהל יעד של ילדים (רזי, 2002). לראשונה הופיעה ספרות המתייחסת לילדים כאל אוכלוסייה בפני עצמה. "הרפתקאות אליס בארץ הפלאות" מאת לואיס קרול, ו"ספר הג'ונגל" מאת רודיארד קיפלינג, שייכים לאותה הספרות החדשה המכוונת לאותו קהל של ילדים. ספרים אלה, מעצם היותם בין הספרים הראשונים מסוגם, שיקפו בעלילותיהם את הגישות החדשות לתפיסת הילדות ואת התהליכים שהתרחשו באותה העת. בעבודה זו בכוונתי לנתח ולהראות אילו תפיסות של ילדות מוצגות בשני הספרים, אילו שינויים ותהליכים חברתיים באים לידי ביטוי בהם, וכיצד. בכוונתי להציג כל ספר בנפרד, ולעמוד על ההיבטים הקשורים לתופעת הילדות שמופיעים בו.
אליסה בארץ הפלאות, ספר הג'ונגל, ספרות ילדים, ילדות, קולוניאליזם, אדוארד סעיד, קיפלינג רודיארד, קרול לואיס, מאה 19, ספרות, תקשורת, תקשורת המונים
ניתוח היצירות אליסה בארץ הפלאות וספר הג'ונגל - מטלת סיכום
2006
תמר רזי
92
מחיר:
140.00 ש"ח

רכישת עבודה אקדמית
אתר פרופסור מעודד יצירה עצמאית וחשיבה מקורית. עבודות אקדמיות המועלות לאתר ע"י הגולשים ומערכת פרופסור הינן לצורכי קבלת רעיונות, השראה וביבליוגרפיה לעבודה אקדמית / עבודה סמינריונית / סמינריון / כתיבת סמינר או תזה עצמאיים. קניית עבודה ורכישה של חומר אקדמי באתר, הינם לשימוש אישי של הגולש ואסורים להעתקה או הגשה כעבודה אקדמית מקורית כמפורט בתקנון אתר פרופסור.
אתר פרופסור הינו אתר לסטודנטים ובוגרים הכולל תוכן אקדמי רב מסוגים שונים: עבודות אקדמיות, מבחנים, סיכומים, מלגות, תרגומים, בנוסף ניתן ליהנות ממגוון מלגות ומכירת תוכן אקדמי.