פרופסור
הפריט נוסף לסל הקניות שלך

עבודה אקדמית בתקשורת מ יצירה וביקורת

תקשורת

עבודה אקדמית
עיתונות ותקשורת,מדעי החברה / יצירה וביקורת,תקשורת, יצירה וביקורת
חברה ופוליטיקה בישראל
דירוג דירוג דירוג דירוג דירוג
מטרתי בעבודה זו היא לסקור את התפתחותה של המערכת הפוליטית בישראל, החל מתקופת המנדט הבריטי. בכוונתי לבחון אילו תנאים אפשרו הקמת מערכת פוליטית בעלת מרכז אוטונומי, ואילו מוסדות פוליטיים שהוקמו בתקופת היישוב היהודי תרמו לפיתוחה של מערכת פוליטית זו, שתרמה למעבר חלק בין היישוב להקמת מדינה עצמאית. בתקופה שלאחר הקמת מדינת ישראל, אני אסקור את התפתחותה של האופוזיציה ותפקודה במערכת הפוליטית כביטוי לריבונות עממית. .... לסיכום, ניתן לראות כי המוסדות הפוליטיים שכוננו בתקופת היישוב ושתרמו ל"מדינה בדרך" היו "ההסתדרות הכללית של העובדים העברים בארץ-ישראל", "איגוד הנבחרים" שהיה ראשו של "כנסת ישאל", ו"הועד הלאומי" שהיה זרועו המבצעת של אסיפת הנבחרים. גם בתקופת היישוב, וגם בשני העשורים הראשונים לאחר הקמתה של מדינת ישראל, הייתה מפא"י למפלגה הדומיננטית, וכמעט שלא הייתה נוכחות לאופוזיציה שאפילו לא הייתה קרובה להיות שוות כוח אליה. בשנת 1977 התרחש מהפך, ושני הגושים העיקריים, העבודה והליכוד-דתיים, הפכו כמעט זהים בגודלם. דבר זה הביא עימו אופוזיציה חזקה ובעלת השפעה ניכרת. בעקבות מהפך זה יכלה האופוזיציה להגשים לבסוף את ייעודה הפוליטי, שהוא הכשרת הקרקע לחילופי שלטון בבחירות הכלליות הבאות ושימוש כגורם מפקח על הממשלה.
חברה ופוליטיקה בישראל, המנדט הבריטי, מוסדות פוליטיים , אופוזיציה, ריבונות עממית, תקופת היישוב, חברה ופוליטיקה, פוליטיקה, פוליטיקה ישראלית, תקשורת, תקשורת המונים
התפתחות המערכת הפוליטית בישראל
2006
91
מחיר:
120.00 ש"ח

רכישת עבודה אקדמית
אתר פרופסור מעודד יצירה עצמאית וחשיבה מקורית. עבודות אקדמיות המועלות לאתר ע"י הגולשים ומערכת פרופסור הינן לצורכי קבלת רעיונות, השראה וביבליוגרפיה לעבודה אקדמית / עבודה סמינריונית / סמינריון / כתיבת סמינר או תזה עצמאיים. קניית עבודה ורכישה של חומר אקדמי באתר, הינם לשימוש אישי של הגולש ואסורים להעתקה או הגשה כעבודה אקדמית מקורית כמפורט בתקנון אתר פרופסור.
אתר פרופסור הינו אתר לסטודנטים ובוגרים הכולל תוכן אקדמי רב מסוגים שונים: עבודות אקדמיות, מבחנים, סיכומים, מלגות, תרגומים, בנוסף ניתן ליהנות ממגוון מלגות ומכירת תוכן אקדמי.