פרופסור
הפריט נוסף לסל הקניות שלך

עבודה אקדמית במדעי המדינה מאוניברסיטת בר אילן

מדעי החברה

עבודה אקדמית
היסטוריה כללית,מדעי הרוח / מדעי המדינה,מדעי החברה
תולדות אירופה בעת החדשה
דירוג דירוג דירוג דירוג דירוג
כאשר דנים בהיסטוריה של צרפת, חובה מלהזכיר את אחת הדמויות המשפיעות ביותר שקמה על אדמת צרפת, דמות שהפכה למיתוס שלא התעמעם גם בחלוף מאתיים שנים, הלוא הוא נפוליאון בונפרט (Bonaparte), 1769-1821. נפוליון נולד בקורסיקה, את לימודיו החל באקדמיה הצבאית, ומשם בגיל 15 עבר לקולג' הצבאי אשר בפריס. צרפת שלפני עלייתו הינה אחת מחמש המעצמות ששלטו באירופה ובינהם אנגליה, פרוסיה, רוסיה ואוסטריה. התקופה הנפוליונית, מראשיתה ועד סופה, הייתה קצרה יחסית, אולם במהלך עשרים השנים האלה 1796-1815, בהם מונה למפקד הצבא הצרפתי באיטליה ועד תבוסתו בשדה הקרב, חולל נפוליון גדולות: הוא ניהל שישים קרבות, כבש שטחים נרחבים, יזם חקיקה אזרחית עצומה וארגן מחדש את מנגנוני השלטון. אי אפשר לנתק את הישגי צרפת בתקופה זו בלי להתייחס לדמותו של נפוליון, על אישיותו המורכבת מפרטים כה רבים, רודן כאריזמטי, כובש, מחוקק, שאפתן ואסטרטג. אלה ועוד הביאו אותו לעמוד בראש צרפת בזמן כה מועט אך אינטנסיבי ורב התרחשויות, שלא לומר גורלי. את אירועי הקריירה של נפוליון, את החותם הכביר שהטביעה הקריירה שלו על אירופה ניתן לראות מאז ועד ימינו.נפוליון עלה לשלטון בתקופה רגישה מבחינתה של צרפת. המהפכה הביאה להישגים מרשימים, אך נוצר צורך במנהיג שישמור על ההישגים ויעביר אותם לשפה מעשית. האדם הזה היה נפוליון שעשה שימוש בהישגיו המדהימים בשדה הצבאי כדי להציב עצמו כמנהיג המשתמש בכלים דומים גם בשדה המדיני. לפיכך אין לנתק את ארגון המשטר מחדש בצרפת מדמותו העוצמתית של האיש שחולל את השינויים הללו. בעבודתי זו אסקור את תקופתו של נפוליון ואבדוק את האופן בו בסס את שלטונו במקביל לארגון מחדש של המשטר בצרפת, במיוחד לאור הטלטלה הכבירה שהביאה המהפכה הצרפתית לפניו.
נפוליאון,צרפת,אירופה,היסטוריה,המהפכה הצרפתית,כנסייה קאתולית,1789,
נפולאיון
ד"ר הילדה ניסימי
92
מחיר:
130.00 ש"ח

רכישת עבודה אקדמית
אתר פרופסור מעודד יצירה עצמאית וחשיבה מקורית. עבודות אקדמיות המועלות לאתר ע"י הגולשים ומערכת פרופסור הינן לצורכי קבלת רעיונות, השראה וביבליוגרפיה לעבודה אקדמית / עבודה סמינריונית / סמינריון / כתיבת סמינר או תזה עצמאיים. קניית עבודה ורכישה של חומר אקדמי באתר, הינם לשימוש אישי של הגולש ואסורים להעתקה או הגשה כעבודה אקדמית מקורית כמפורט בתקנון אתר פרופסור.
אתר פרופסור הינו אתר לסטודנטים ובוגרים הכולל תוכן אקדמי רב מסוגים שונים: עבודות אקדמיות, מבחנים, סיכומים, מלגות, תרגומים, בנוסף ניתן ליהנות ממגוון מלגות ומכירת תוכן אקדמי.