פרופסור
הפריט נוסף לסל הקניות שלך

עבודה אקדמית במדעי המדינה מאוניברסיטת בר אילן

מדעי החברה

עבודה אקדמית
מדעי המדינה,מדעי החברה / מדעי המדינה,מדעי החברה / מדעי המדינה,מדעי החברה
מבוא ליחסים בין לאומיים
דירוג דירוג דירוג דירוג דירוג
קוריאה הייתה תחת שלטון יפן מתחילת המאה ה-20 ועד סיום מלחמת העולם ה-2. על פי החלטת המעצמות חולקה קוריאה בקו הרוחב-38. "הצבא האדום" החזיק בצפון קוריאה, ארצות הברית החזיקה בדרום. ביוני 1950 תקפה צפון קוריאה את דרום קוריאה, ונשיא ארצות הברית באותו העת היה "הארי טרומן(Truman), החליט ביחד עם מועצת הבטחון של האו"ם לצאת להגנת דרום קוריאה, ומועצת הבטחון קבעה וקראה למדינות החברות באו"ם לשתף פעולה, ואכן יצאו כוחות אמריקנים בפיקודו של גנרל מק-ארתור(MacArthur) להלום בצפון קוריאה. בספטמבר 1950 החלה המתקפה ובתוך שבועיים נהדפו כוחות צפון קוריאה בחזרה לשטחם, כלומר אל מעבר לקו הרוחב-38. מק-ארתור טען כי זו הזדמנות לאחד את קוריאה ובכך המשיך אל הצפון, אומנם סין הזהירה את האמריקנים מפני התקרבות אל הגבול, נתון שמק-ארתור לא הביא בחשבון בטענה שהם לא יעזו, אך הסינים הפתיעו ובינואר 1951 הדפו את הכוחות האמריקנים. לאחר שהחזית התיצבה סביב קו הרוחב-38 החלו הצדדים לנהל שיחות. השיחות נמשכו עוד זמן רב בעוד הקרבות ממשיכים, ובשנת 1953 נחתם הסכם שביתת נשק. בעבודה זו אעסוק בנושא של עוצמה והשפעה, אבדוק זאת באמצעות משבר קוריאה.
מלחמת קוריאה,משברים,מלחמות,מלחמה,צפון קוריאה,דרום קוריאה,תחילת הסכסוך,סכסוכים בנלאומים,מק ארתור,הארי טרומן,התערבות של ארצות הברית,יחסי חוץ,מדיניות חוץ,מורגנטאו,מורגנתאו,או"ם,אום,מרכיבי עוצמה,1950,
מלחמת קוריאה
ד"ר חמדה בן יהודה
90
מחיר:
170.00 ש"ח

רכישת עבודה אקדמית
אתר פרופסור מעודד יצירה עצמאית וחשיבה מקורית. עבודות אקדמיות המועלות לאתר ע"י הגולשים ומערכת פרופסור הינן לצורכי קבלת רעיונות, השראה וביבליוגרפיה לעבודה אקדמית / עבודה סמינריונית / סמינריון / כתיבת סמינר או תזה עצמאיים. קניית עבודה ורכישה של חומר אקדמי באתר, הינם לשימוש אישי של הגולש ואסורים להעתקה או הגשה כעבודה אקדמית מקורית כמפורט בתקנון אתר פרופסור.
אתר פרופסור הינו אתר לסטודנטים ובוגרים הכולל תוכן אקדמי רב מסוגים שונים: עבודות אקדמיות, מבחנים, סיכומים, מלגות, תרגומים, בנוסף ניתן ליהנות ממגוון מלגות ומכירת תוכן אקדמי.