פרופסור
הפריט נוסף לסל הקניות שלך

עבודה אקדמית במדעי המדינה מאוניברסיטת בר אילן

מדעי החברה

עבודה אקדמית
מדעי המדינה,מדעי החברה / מדעי המדינה,מדעי החברה / מדעי המדינה,מדעי החברה
מבוא ליחסים בין לאומיים
דירוג דירוג דירוג דירוג דירוג
עבודה זו עוסקת בתהליך קבלת החלטות בנושא מדיניות חוץ. מנהיגים אשר הם אלו שבסופו של דבר שמקבלים את ההחלטות מושפעים ממגוון של מרכיבים כמו למשל אישיותם, הערכים שגדלו נורמות חברתיות ילדות ועוד. גורמים אלו משפיעים על קבלת ההחלטות של המנהיג. מלחמת המפרץ התחילה למעשה בפלישתה של עיראק לכוויות ב 3.8.90. תגובת הקהילה הבינלאומית הייתה חריפה, וארצות הברית בראשות בוש החלה להזיז כוחות למפרץ מכוח הטיעון שלא נותנים פרס על תוקפנות, ואם העולם יתעלם יבין סאדם שתוקפנות משתלמת. וכמו כן מהסיבה שארצות הברית רוצה לראות עולם בו חיים ללא פחד ובחופשיות. לאחר יותר מעשור, תוקפת המעצמה הגדולה בעולם בשנית את עיראק, הפעם בהנהגת בוש ג'וניור כנגד מה שהיא מכנה "ציר הרשע", ומסיבות של שחרור העם העיראקי משלטונו העריץ של סדאם, כמו כן נטרולה של עיראק מנשק להשמדה המונית והשארתה של ארצות הברית כמעצמה חזקה. שאלת המחקר האם ובאיזה מידה קיים פער בין הסביבה הביצועית – המציאות האובייקטיבית לבין הסביבה הפסיכולוגית – עולם הדימויים של מקבל ההחלטות ? והאם פער זה הוא בלתי נמנע? מטרת המחקר מחקר זה בא לבחון לנתח ולתאר את מלחמת המפרץ 1990/1 ואת מלחמת המפרץ 2003. הוא בא לבדוק האם היה קיים פער בין הסביבה הביצועית לסביבה הפסיכולוגית במצב של משבר, וכיצד זה בא לידי ביטוי בקבלת ההחלטות של מקבלי ההחלטות במלחמת המפרץ 1990/1 וב2003. השערת המחקר השארתי בעבודה זו שיהיה פער גדול בין הסביבה הביצועית לסביבה הפסיכולוגית בתהליך קבלת ההחלטות במלחמות המפרץ1990/1 וב2003 שיטת המחקר שיטת המחקר אשר נקטתי בעבודה זו היא ניתוח תוכן איכותי, כלומר סקרתי ספרות מקצועית, ספרות מחקרית, אתרי אינטרנט ממשלתיים וכתבי עיתונות. סוג המקורות בעבודה זו הם ראשוניים ומשניים כאחד. בעבודה זו אשתמש במושגים של בריצ'ר.
מלחמת המפרץ,סאדם חוסיין,סדאם חוסיין,יצחק שמיר,מסכות אב"כ,יחסים בין לאומים,בריצ'ר,ציר הרשע,מדיניות חוץ,הפלת סדאם,
מלחמת המפרץ
ד"ר חמדה בן יהודה
94
מחיר:
150.00 ש"ח

רכישת עבודה אקדמית
אתר פרופסור מעודד יצירה עצמאית וחשיבה מקורית. עבודות אקדמיות המועלות לאתר ע"י הגולשים ומערכת פרופסור הינן לצורכי קבלת רעיונות, השראה וביבליוגרפיה לעבודה אקדמית / עבודה סמינריונית / סמינריון / כתיבת סמינר או תזה עצמאיים. קניית עבודה ורכישה של חומר אקדמי באתר, הינם לשימוש אישי של הגולש ואסורים להעתקה או הגשה כעבודה אקדמית מקורית כמפורט בתקנון אתר פרופסור.
אתר פרופסור הינו אתר לסטודנטים ובוגרים הכולל תוכן אקדמי רב מסוגים שונים: עבודות אקדמיות, מבחנים, סיכומים, מלגות, תרגומים, בנוסף ניתן ליהנות ממגוון מלגות ומכירת תוכן אקדמי.