פרופסור
הפריט נוסף לסל הקניות שלך

עבודה אקדמית במדעי המדינה מאוניברסיטת בר אילן

מדעי החברה

עבודה אקדמית
מדעי המדינה,מדעי החברה
תולדות ההיסטוריה האמריקנית
דירוג דירוג דירוג דירוג דירוג
לא ניתן לנתח ולתאר את ההיסטוריה של ארצות הברית מבלי להזכיר ולדון בדמות שהפכה למיתוס, אברהם לינקולן(Lincoln). החברה בארצות הברית בתקופתו של לינקולן מפוצלת חצויה ועל סף משבר מדיני עמוק. על מנהיג זה שעמד בראש ארצות הברית באחת משעותיה הקשות, הוטלה המשימה להתמודד עם סוגיה מורכבת, וייחודית והיא הפיצול העמוק והחריף בעם בין מדינות הצפון למדינות הדרום. המשבר בין שתי קבוצות אלו נבע מגורמים גאוגרפיים, כלכליים, חברתיים ועוד. מוסד העבדות היווה את אחד מעמודי התווך שהביא לחציצה ולפירוד בין הצפון לדרום. את תוצאותיהם והשלכותיהם של אותם ימים מורכבים ניכרים ביבשת עוד היום. בתרומתו האדירה לשיווין בין המינים, לעצירת העבדות והתפשטותה הביא לינקולן לכך שהיום יחסה של ארצות הברית אל השחורים השתנה לבלי הכר, וערך זה של שוויון בין כל בני האדם ללא הבדלי גזע, מין, דת וצבע הוא אבן יסוד, והוא מופץ על ידיה לכל העולם. בעבודתי זו אבקש לבחון את דרכו והתייחסותו של לינקולן למוסד העבדות , אבדוק האם היה עקבי בדעותיו במהלך השנים בהן כיהן כאיש ציבור.
לינקולן,אברהם,היסטוריה אמריקנית,נשיא ארצות הברית,עבדות,עבדים,שחורים,שיוויון,ברק אובמה,השחורים בארצות הברית,צפון,דרום,מלחמת האזרחים,
אברהם לינקולן
פרופ' בת עמי צוקר
92
מחיר:
120.00 ש"ח

רכישת עבודה אקדמית
אתר פרופסור מעודד יצירה עצמאית וחשיבה מקורית. עבודות אקדמיות המועלות לאתר ע"י הגולשים ומערכת פרופסור הינן לצורכי קבלת רעיונות, השראה וביבליוגרפיה לעבודה אקדמית / עבודה סמינריונית / סמינריון / כתיבת סמינר או תזה עצמאיים. קניית עבודה ורכישה של חומר אקדמי באתר, הינם לשימוש אישי של הגולש ואסורים להעתקה או הגשה כעבודה אקדמית מקורית כמפורט בתקנון אתר פרופסור.
אתר פרופסור הינו אתר לסטודנטים ובוגרים הכולל תוכן אקדמי רב מסוגים שונים: עבודות אקדמיות, מבחנים, סיכומים, מלגות, תרגומים, בנוסף ניתן ליהנות ממגוון מלגות ומכירת תוכן אקדמי.