פרופסור
הפריט נוסף לסל הקניות שלך

עבודה אקדמית במדעי המדינה מאוניברסיטת בר אילן

מדעי החברה

סמינר
מדעי המדינה,מדעי החברה
המשטרים הטוטאליטרים במאה ה20
דירוג דירוג דירוג דירוג דירוג
בעבודה זו אנסה להתחקות אחר האווירה הפוליטית והתקשורתית שהתנהלה סביב אירועי הספורט בין משטרים טוטליטריים ומשטרים מערביים. אכלול בה גם את תחרויות השחמט שהוזכרו לעיל, שאמנם לא היו אירוע ספורט לפי ההגדרה המקובלת, אך האווירה סביבן, של מאבק בין-גושי, הייתה בהחלט מקבילה, ולפעמים חזקה לא פחות ואולי אף יותר מאשר באירועי האתלטיקה. בעבודה אתייחס לאירועי הספורט הבאים: אולימפיאדת ברלין 1936: המשחקים האולימפיים תחת המשטר הנאצי הפכו למפגן תעמולה אדיר של המפלגה ושל העומד בראשה אדולף היטלר. הם זכו להנצחה בסרט התעמולה "אולימפיה" של הבמאית לני ריפנשטאל. אולימפיאדת מוסקבה 1980: אירוע שהתקיים עוד כשברית המועצות נשלטה בידי הקומוניזם. על אף ששלטון זה כבר היה מעבר לשיאו ובשלבי גסיסה, אלה עדיין לא זוהו והמלחמה הקרה עם ארצות הברית היתה לכאורה בשיאה. האירוע המרכזי של האולימפיאדה הזו התרחש מחוץ לכפר האולימפי ולמגרשים – כשהאמריקנים החרימו את התחרויות ולא השתתפו במשחקים. מאבקי השחמט בין בובי פישר האמריקני וספאסקי הסובייטי בשנות השישים: היו אלה מאבקים תעמולתיים בין שתי המעצמות, כשכל אחת מהן התייחסה לשחקן השחמט שלה כנציג התרבות העומדת מאחוריו. לנצחונות על שולחן השחמט התייחסו כאל נצחונות של תרבות ואידיאולוגיה שלמה.
אירועי ספורט
2004
חריף
99
מחיר:
120.00 ש"ח

רכישת עבודה אקדמית
אתר פרופסור מעודד יצירה עצמאית וחשיבה מקורית. עבודות אקדמיות המועלות לאתר ע"י הגולשים ומערכת פרופסור הינן לצורכי קבלת רעיונות, השראה וביבליוגרפיה לעבודה אקדמית / עבודה סמינריונית / סמינריון / כתיבת סמינר או תזה עצמאיים. קניית עבודה ורכישה של חומר אקדמי באתר, הינם לשימוש אישי של הגולש ואסורים להעתקה או הגשה כעבודה אקדמית מקורית כמפורט בתקנון אתר פרופסור.
אתר פרופסור הינו אתר לסטודנטים ובוגרים הכולל תוכן אקדמי רב מסוגים שונים: עבודות אקדמיות, מבחנים, סיכומים, מלגות, תרגומים, בנוסף ניתן ליהנות ממגוון מלגות ומכירת תוכן אקדמי.