פרופסור
הפריט נוסף לסל הקניות שלך

עבודה אקדמית במדעי המדינה מאוניברסיטת בר אילן

מדעי החברה

סמינר
מדעי המדינה,מדעי החברה
אסטרטגיה רב מעצמתית
דירוג דירוג דירוג דירוג דירוג
נכון להיום ,נראה כי הטילים הבליסטיים הנושאים ארוכי- טווח הנושאים ראשי נפץ המכילים חומרים כימיים וביולוגיים,הם נשקם האסטרטגי המשמעותי ביותר של מדינות האזור ואירן. עד להתחמשותה (הנראית לעין) של אירן בנשק גרעיני,מסתפקות- האחרונה ,סוריה ומצרים בכמויות של נשק כימי וביולוגי מסוגים שונים ושל תחמושות שונות. אותן מדינות הצליחו להתמודד עם קשיים טכנולוגיים משמעותיים הכרוכים בפיתוח נשק מסוג זה. סקירה זו מיועדת להציג תמונת מצב עכשווית כוללת אודות נשק כימי ביולוגי-שמהווה נשק השמדה המונית- בידי עמי האזור (יש לציין כי נסקרו בעבודה זו רק שלוש מדינות עם פוטנציאל צבאי וחימוש מסיבי. לא נלקחו בחשבון מדינות ערב אשר אינן מאיימות באופן ישיר על מדינת ישראל) ,ואת המשמעויות האסטרטגיות נוכח איום זה על מדינת ישראל. עבודה זאת פותחת בהסבר מהי סוג לחימה כימית ביולוגית,סוקרת בקצרה את סוגי החומרים הכימיים/ביולוגיים והסכנה הטמונה בהם בעת שימוש במלחמה, סקירה על הפעלת נשק כימי בעבר,בדיקת יעילות ומהות אסטרטגית של נשק כזה. סקירת תמונת מצב עדכנית של בחימוש נשק זה ע"י מדינות האזור ואירן. כן תידון העבודה,באמנת ז'נבה האוסרת בשימוש נשק כימי/ביולוגי. בקצרה,ייתכנות עתידית של טרור כימי ביולוגי. לבסוף ,תידון העבודה בתרחישים שונים בשימוש נשק כימי וביולוגי כנגד מדינת ישראל ,משמעותם האסטרטגית ותוצא הנזק האפשרי לאחר השימוש בחומרים מסוכנים אלו. על רקע העבודה,תיבחן חומרתו של האיום הנגזר מנשק כימי ביולוגי בידי מדינות ערב ואירן, והאם הוא בגדר סכנה קיומית למדינת ישראל ?
נשק כימי ביולוגי בידי מדינות ערב ואירן.
2008
90
מחיר:
120.00 ש"ח

רכישת עבודה אקדמית
אתר פרופסור מעודד יצירה עצמאית וחשיבה מקורית. עבודות אקדמיות המועלות לאתר ע"י הגולשים ומערכת פרופסור הינן לצורכי קבלת רעיונות, השראה וביבליוגרפיה לעבודה אקדמית / עבודה סמינריונית / סמינריון / כתיבת סמינר או תזה עצמאיים. קניית עבודה ורכישה של חומר אקדמי באתר, הינם לשימוש אישי של הגולש ואסורים להעתקה או הגשה כעבודה אקדמית מקורית כמפורט בתקנון אתר פרופסור.
אתר פרופסור הינו אתר לסטודנטים ובוגרים הכולל תוכן אקדמי רב מסוגים שונים: עבודות אקדמיות, מבחנים, סיכומים, מלגות, תרגומים, בנוסף ניתן ליהנות ממגוון מלגות ומכירת תוכן אקדמי.