פרופסור
הפריט נוסף לסל הקניות שלך

עבודה אקדמית במדעי המדינה מאוניברסיטת בר אילן

מדעי החברה

עבודה אקדמית
מדעי המדינה,מדעי החברה
אידיאולוגיות בעידן המודרני
דירוג דירוג דירוג דירוג דירוג
אליבא דפוקויאמה (Fukuyama, 1989), מתום המלחמה הקרה, ניצחה האידיאולוגיה הליברלית כלכלית-מדינית. אם בעבר היו חלופות לליברליזם בדמות הקומוניזם והפאשיזם, הרי שהאידיאולוגיות הללו נפלו ונכשלו במעשה. לפיכך, נותרה האידיאולוגיה הליברלית "ללא מתחרים". במונחים של פילוסופיה פוליטית הדמוקרטיה הליברלית תהווה את סוף התהליך האבולוציוני והיא בגדר המשטר האידיאלי האפשרי שאין מה לשפר בו, היא בבחינת "הטוב שבעולמות האפשריים". בשונה מ"קץ ההיסטוריה" הדיאלקטי של מרקס, שיגיע עם השגת האוטופיה הקומוניסטית, תוך יישוב כל הסתירות הקודמות, טוען פוקויאמה כי ההיסטוריה מגיעה לשיא עם ניצחון חברה דמוקרטית-שוויונית כצורה הרציונאלית והסופית של חברה. המודל של מדינה דמוקרטית ליברלית הוא נקודת הציון הסופית של הציביליזציה במסע החיפוש שאפיין אותה עד אז (או: ההיסטוריה). מאחר שזוהי שיטת המשטר הנבחרת, הסיפור של מסע החיפוש הארוך הגיע לסיומו וכמוהו גם ההיסטוריה בחברה הצרכנית הכלל עולמית. לפיכך, קץ האידיאולוגיות הוא קץ ההיסטוריה (שם).
פוקויאמה, קץ ההיסטוריה, מרקס, פרנסיס, הגל, פונדמנטליזם
"קץ הפוקויאמה?" - הפונדמנטליזם כקריקטורה
2008
ד"ר עטרה פרנקל-פארן
90
מחיר:
60.00 ש"ח

רכישת עבודה אקדמית
אתר פרופסור מעודד יצירה עצמאית וחשיבה מקורית. עבודות אקדמיות המועלות לאתר ע"י הגולשים ומערכת פרופסור הינן לצורכי קבלת רעיונות, השראה וביבליוגרפיה לעבודה אקדמית / עבודה סמינריונית / סמינריון / כתיבת סמינר או תזה עצמאיים. קניית עבודה ורכישה של חומר אקדמי באתר, הינם לשימוש אישי של הגולש ואסורים להעתקה או הגשה כעבודה אקדמית מקורית כמפורט בתקנון אתר פרופסור.
אתר פרופסור הינו אתר לסטודנטים ובוגרים הכולל תוכן אקדמי רב מסוגים שונים: עבודות אקדמיות, מבחנים, סיכומים, מלגות, תרגומים, בנוסף ניתן ליהנות ממגוון מלגות ומכירת תוכן אקדמי.