פרופסור
הפריט נוסף לסל הקניות שלך

עבודה אקדמית במדעי המדינה מאוניברסיטת בר אילן

מדעי החברה

עבודה אקדמית
מדעי המדינה,מדעי החברה / מדעי המדינה,מדעי החברה
מבוא ליחב"ל
דירוג דירוג דירוג דירוג דירוג
בשנת 2003 פלשו חילות קואליציה של ארצות הברית ובריטניה לעיראק במטרה להפיל את משטרו של סדאם חוסיין ולכונן "עיראק חדשה". מאז קריסת המשטר ועד היום, עתידה של עיראק לוטה בערפל (Clowson, 2006). עולות לחלל האוויר שאלות רבות באשר למערכת היחסים הבין-לאומיים שעיראק תכונן ולאופי המשטר שיעלה בתוכה (שם), ברם, על מנת שנוכל לקרוא את המפה הבין-לאומית כדבעי ובטרם נסיק מסקנות לגבי ההווה, יש לנבור בעבר ולבחון את אופי היחסים הבין-לאומיים שקיימה עיראק בתקופת המלחמה הקרה, ואת מערכת האינטרסים שעמדו בבסיסה. עיראק בראשות נורי אל-סעיד הייתה מיוזמות ברית בגדאד, ברית צבאית ומדינית שנועדה להגן על מדינות ערב מפני חדירה סובייטית בתקופת המלחמה הקרה. בריטניה הייתה המעצמה המערבית היחידה שהייתה חתומה על ההסכם, ולכן יש לעמוד על האינטרסים שהביאו דווקא אותה לחתום על ברית עם מדינות ערב, כאשר עיראק נושאת את דגל הברית במזרח התיכון (פודה, 1996). בעבודה זו אבחן מה היו האינטרסים של עיראק ובריטניה ברמת המדינה וברמת המערכת, שהיה בהם להוביל לכינון ברית בגדאד. על אף שעיראק התנערה מן הברית באופן רשמי רק ב-1959, טווח השנים שבהם נדון הוא משנת 1955 – השנה שבה הצטרפה בריטניה לברית, ועד לשנת 1958 – השנה שבא הוצא נורי אל-סעיד להורג, כמוביל הברית והתומך העיקרי בה במדינתו.
בגדד, בגדאד, ברית, עירק, עיראק, ראסט
השפעת האינטרסים של עיראק ובריטניה על השתתפותן ב"ברית בגדאד", ברמת המדינה וברמת המערכת: 1958-1955
2008
ד"ר מירב משאלי-רם
89
מחיר:
100.00 ש"ח

רכישת עבודה אקדמית
אתר פרופסור מעודד יצירה עצמאית וחשיבה מקורית. עבודות אקדמיות המועלות לאתר ע"י הגולשים ומערכת פרופסור הינן לצורכי קבלת רעיונות, השראה וביבליוגרפיה לעבודה אקדמית / עבודה סמינריונית / סמינריון / כתיבת סמינר או תזה עצמאיים. קניית עבודה ורכישה של חומר אקדמי באתר, הינם לשימוש אישי של הגולש ואסורים להעתקה או הגשה כעבודה אקדמית מקורית כמפורט בתקנון אתר פרופסור.
אתר פרופסור הינו אתר לסטודנטים ובוגרים הכולל תוכן אקדמי רב מסוגים שונים: עבודות אקדמיות, מבחנים, סיכומים, מלגות, תרגומים, בנוסף ניתן ליהנות ממגוון מלגות ומכירת תוכן אקדמי.