פרופסור
הפריט נוסף לסל הקניות שלך

עבודה אקדמית במדעי המדינה מאוניברסיטת בר אילן

מדעי החברה

עבודה אקדמית
מדעי המדינה,מדעי החברה
מבוא ליחסים בינלאומיים - תרגיל
דירוג דירוג דירוג דירוג דירוג
ב-2 באוגוסט 1990 פלשה עיראק לכוויית. השליט הכווייתי ברח לסעודיה, ובמקומו התמנתה ממשלת בובות. העולם כולו התנגד לפלישה הכוחנית בראשות העריץ העיראקי, סדאם חוסיין, והאו"ם אף העמיד אולטימטום לעזיבתה עד 15 בינואר 1991. ב-17 בינואר 1991, משעיראק לא עמדה באולטימטום זה, פלשו אליה כוחות הברית, והחל מבצע "סופה במדבר", המכונה גם "מלחמת המפרץ". באותו לילה שגרה עיראק על ישראל טילי סקאד. העבודה עוסקת בהחלטה העיראקית לפלוש לכוויית. המטרה היא לבדוק את הפערים בין המציאות כפי שהייתה במקרה, לבין המציאות כפי שסדאם חוסיין תפס אותה, וכיצד פערים אלו, אם היו, השפיעו על ההחלטה לפלוש לכוויית. ההשערה היא שאכן היו פערים, ופערים בלתי נמנעים אלו הם אלו שהובילו להחלטה הבלתי מוצלחת לפלוש לכוויית. על מנת לעשות זאת, תיבדק מדיניות החוץ של עיראק בהחלטה זו על פי תבנית לחקר מדיניות חוץ של בריצ'ר, שטיינברג ושטיין: תיבדק הסביבה הביצועית, כלומר, המציאות, שבה התרחשו הדברים, כאשר מסביבה זו ייחקרו שלושה גורמים פנימיים, בתוך עיראק – הצבא, הכלכלה ומבנה המשטר, וכן ייחקרו שני גורמים חיצוניים – המערכת הגלובלית והמערכת האיזורית – המזרח תיכונית, בה משחקת עיראק; בנוסף, תיבדק הסביבה הפסיכולוגית, כלומר, רמת הפרט – המנהיג העיראקי, סדאם חוסיין. גם ברמה זו ייבדקו הגורמים הפנימיים והחיצוניים כפי שמוזכר לעיל.
עיראק, כווית, פלישה, סדאם חוסיין, מלחמת המפרץ, מדיניות חוץבריצ'ר, שטיינברג, שטיין,
ההחלטה העיראקית לכבוש את כוויית, 1991 – ניתוח עפ"י תבנית לחקר מדיניות חוץ
2004
ד"ר אבי ביצור
90
מחיר:
85.00 ש"ח

רכישת עבודה אקדמית
אתר פרופסור מעודד יצירה עצמאית וחשיבה מקורית. עבודות אקדמיות המועלות לאתר ע"י הגולשים ומערכת פרופסור הינן לצורכי קבלת רעיונות, השראה וביבליוגרפיה לעבודה אקדמית / עבודה סמינריונית / סמינריון / כתיבת סמינר או תזה עצמאיים. קניית עבודה ורכישה של חומר אקדמי באתר, הינם לשימוש אישי של הגולש ואסורים להעתקה או הגשה כעבודה אקדמית מקורית כמפורט בתקנון אתר פרופסור.
אתר פרופסור הינו אתר לסטודנטים ובוגרים הכולל תוכן אקדמי רב מסוגים שונים: עבודות אקדמיות, מבחנים, סיכומים, מלגות, תרגומים, בנוסף ניתן ליהנות ממגוון מלגות ומכירת תוכן אקדמי.