פרופסור
הפריט נוסף לסל הקניות שלך

עבודה אקדמית במדעי המדינה מאוניברסיטת בר אילן

מדעי החברה

עבודה אקדמית
מדעי המדינה,מדעי החברה
מבוא ליחסים בינלאומיים - תרגיל
דירוג דירוג דירוג דירוג דירוג
ב-4 בנובמבר 1956, בבודפשט, הונגריה, מיליוני בני נוער, פועלים, אינטלקטואלים ואנשי צבא חוברים אלו לאלו ומתקוממים כנגד המשטר הקומוניסטי במדינה. המרד מדוכא ביד סובייטית חזקה ואכזרית, ובעקבותיו נמלטים מהונגריה כ-170,000 הונגרים, ועולה בה שלטון ברזל הכולל הוצאות להורג, שילוח למחנות עבודה, פיזור אגודות והתארגנויות וכיוצא באלו. העבודה עוסקת בפלישה הסובייטית להונגריה מנקודת המבט של ברה"מ כמדינה. ייבדק הקשר בין חשיבות האינטרסים של ברה"מ והפעלת העוצמה שנקטה בעת הפלישה להונגריה. ההשערה היא שלברה"מ אכן היו אינטרסים חשובים בפלישתה להונגריה, אך הם אינם עומדים בקנה מידה אחד עם הפעלת העוצמה המוגזמת שנקטה. לצורך אישוש או הפרכת ההשערה, יוצגו התיאוריות שנלמדו בכיתה: בנוגע לעוצמה, את התיאוריות של מורגנטאו, נאי וצבאג; בנוגע לאינטרס לאומי, את אלו של רובינסון ונוישטרליין. בנוסף, יוצג המצב בברה"מ ערב הפלישה להונגריה, והפלישה עצמה. לבסוף, ינותחו האינטרסים של ברה"מ בפלישה להונגריה עפ"י גישתו של נוישטרליין, ועוצמתה של ברה"מ באירוע עפ"י גישתו של מורגנטאו. על ידי כך יוסבר הקשר ביניהם.
מדעי המדינה, הונגריה, ברה"מ, פלישה, יחב"ל, עצמה, אינטרס, נוישטרליין, מורגנטאו
הפלישה הסובייטית להונגריה, 1956 - עצמה ואינטרס כפי שהם באים לידי ביטוי מנקודת ראייתה של ברה"מ כמדינה
2004
ד"ר אבי ביצור
90
מחיר:
85.00 ש"ח

רכישת עבודה אקדמית
אתר פרופסור מעודד יצירה עצמאית וחשיבה מקורית. עבודות אקדמיות המועלות לאתר ע"י הגולשים ומערכת פרופסור הינן לצורכי קבלת רעיונות, השראה וביבליוגרפיה לעבודה אקדמית / עבודה סמינריונית / סמינריון / כתיבת סמינר או תזה עצמאיים. קניית עבודה ורכישה של חומר אקדמי באתר, הינם לשימוש אישי של הגולש ואסורים להעתקה או הגשה כעבודה אקדמית מקורית כמפורט בתקנון אתר פרופסור.
אתר פרופסור הינו אתר לסטודנטים ובוגרים הכולל תוכן אקדמי רב מסוגים שונים: עבודות אקדמיות, מבחנים, סיכומים, מלגות, תרגומים, בנוסף ניתן ליהנות ממגוון מלגות ומכירת תוכן אקדמי.