פרופסור
הפריט נוסף לסל הקניות שלך

עבודה אקדמית במדעי המדינה מאוניברסיטת בר אילן

מדעי החברה

עבודה אקדמית
מדעי המדינה,מדעי החברה / מדעי המדינה,מדעי החברה / כללי,B.A כללי במדעי הרוח וחברה / מדיניות ומנהל ציבורי,מינהל / מנהל ומדיניות ציבורית
מבוא לממשל ופוליטיקה
דירוג דירוג דירוג דירוג דירוג
1. מבוא...........................................................................................................1 2. פרק תיאורטי...............................................................................................3-2 3. פרק רקע.....................................................................................................5-4 4. השפעת ניסיון כניסתה של תורכיה לאיחוד האירופי על יציבותה החברתי והפוליטי.....10-6 5. סיכום ומסקנות.............................................................................................11 6. ביבליוגרפיה................................................................................................13-12 תהליך הגלובליזציה בעשורים האחרונים, הציב בפני מדינות רבות הן מתועשות, מפותחות ומערביות, והן מדינות לא מערביות, אתגרים רבים ואף מכשולים. חלק ראו בתהליכים אלו כתהליך המחליש את המדינות כמדינות לאום, ויש חלק הרואים בתהליכים אלו כתהליך המחזק את המדינות כמדינות לאום. בעבודה זו נתמקד בתורכיה והשפעת תהליך הגלובליזציה על יציבותה של המדינה כמדינת לאום, בין השנים 2006-1989 (מנפילת בריה"מ והגוש הקומוניסטי). שאלות המחקר 1. כיצד השפיע ניסיונה של תורכיה להיכנס לאיחוד האירופי כביטוי לתהליך הגלובליזציה על יציבותה החברתי של תורכיה כמדינת לאום, בין השנים 2006-1989 ? 2. כיצד השפיע ניסיונה של תורכיה להיכנס לאיחוד האירופי כביטוי לתהליך הגלובליזציה על יציבותה הפוליטי של תורכיה כמדינת לאום, בין השנים 2006-1989 ? השערות המחקר אנו נטען שניסיונה של תורכיה להיכנס לאיחוד האירופי כביטוי לתהליך הגלובליזציה, החליש בשנות ה-90 את יציבותה החברתית של תורכיה כמדינת לאום, אך התחזק בהדרגה עקב דחיותיה החוזרות ונשנות של תורכיה להתקבל לאיחוד האירופי ועקב חזרת האסלאם כגורם משפיע בתורכיה. במקביל, עם חזרת האסלאם שנובעת בעיקרה מהגלובליזציה, היציבות הפוליטית בתורכיה מתערערת. שיטות המחקר בעבודה זו אנו ננקוט בשיטת מחקר איכותית שתתבצע באמצעות ניתוח תוכן של מאמרים וספרות מקצועית בנושא גלובליזציה, תורכיה, לאומיות, יציבות וניסיונה של תורכיה להיכנס לאיחוד האירופי. נעשה שימוש בתיאוריות ממאמרים על גלובליזציה והשלכותיה, לאומיות והשפעותיהן על יציבות מדינת לאום בתחום הפוליטי והחברתי.
השפעת תהליך הגלובליזציה על יציבותה של תורכיה כמדינת
מחיר:
200.00 ש"ח

רכישת עבודה אקדמית
אתר פרופסור מעודד יצירה עצמאית וחשיבה מקורית. עבודות אקדמיות המועלות לאתר ע"י הגולשים ומערכת פרופסור הינן לצורכי קבלת רעיונות, השראה וביבליוגרפיה לעבודה אקדמית / עבודה סמינריונית / סמינריון / כתיבת סמינר או תזה עצמאיים. קניית עבודה ורכישה של חומר אקדמי באתר, הינם לשימוש אישי של הגולש ואסורים להעתקה או הגשה כעבודה אקדמית מקורית כמפורט בתקנון אתר פרופסור.
אתר פרופסור הינו אתר לסטודנטים ובוגרים הכולל תוכן אקדמי רב מסוגים שונים: עבודות אקדמיות, מבחנים, סיכומים, מלגות, תרגומים, בנוסף ניתן ליהנות ממגוון מלגות ומכירת תוכן אקדמי.